Русия вини Украйна, че атакува гранични райони
Украинските удари на руска територия се увеличиха през последните месеци
Русия обвини в неделя Украйна в извършването на поредица от атаки в граничните Брянска и Белгородска области, повреждайки пет вагона и причинявайки нараняването на един човек, предаде АФП.
Москва заяви, че ще започне разследване на украински удар, при който беше ранен цивилен в село на украинската граница, без да даде повече подробности.
Губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков каза, че дронове и ракети са били насочени към няколко района в региона в събота, като в повечето случаи не са причинили щети. Но три къщи и "пет железопътни вагона бяха повредени" в град Валуйки на около 30 километра от украинската граница, уточни той. Гладков добави, че има ударени електропроводи, временно е прекъснато електричеството, предава dnes.bg.
През нощта руското министерство на отбраната съобщи, че е унищожило два украински дрона в региона, предотвратявайки опитите за "терористична атака".
Украинските удари на руска територия се увеличиха през последните месеци на фона на силно рекламираната украинска контраофанзива, започнала в началото на юни. Киев каза още, че удар на Москва е причинил смъртта на 64-годишен мъж в южния район на Херсон и е ранил съпругата му.
Украински официални лица приветстваха годишнината от повторното превземане на град Херсон в събота, регионалната столица, освободена преди година, но която остава мишена на руските обстрели.
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
