×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Петролът поевтиня след споразумението между Ирак и Турция
  • МиГ-29 по тревога: Полша реагира на руски разузнавателни полети
  • Такси вдигат цените на уредите за дома
  • След 29-часово прекъсване: Възстановиха тока в Куба
  • Скандал в хижа „Камен дел” завърши с изстрели
  • Турция отправи остри критики към Гърция, напрежението в Източното Средиземноморие се изостря
  • Зеленски призовава Тръмп и Стармър да се срещнат и да намерят общ език
  • Снаряд падна в близост до иранската атомна централа в Бушехр
  • Разследват смъртта на млада жена в софийска болница
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ не харесват Асен Василев, поискаха нов финансов министър


ГЕРБ не харесват Асен Василев, поискаха нов финансов министър
Правителството не се справя. Парламентът работи добре, коментират от партията на Бойко Борисов
12 Ноември 2023, Неделя, 10:45 ч.
Автор: Флагман.БГ

Така в Шенген няма да влезем, с неговите данъци вече се притеснявам да отида на фризьор, каза Тома Биков

Какво се правят на ощипани моми. ДПС е вътре. Ние също сме поканени, защото явно сме на гости. ППДБ са домакините. Това заяви пред БНТ Тома Биков от ГЕРБ. "Правителството не се справя. Парламентът работи добре. Това, че ние го подкрепяме, защото липсва някаква конкретна алтернатива, не го прави добро правителство", подчерта той.

"Ние изчакахме да получим бюджета за 2024 г. И от нас, ако се е очаквало да кажем: "Браво, господин Василев" - каквото и да е направил, няма да го кажем. Моето лично мнение е, че България трябва да има финансов министър, който е активен финансист, а не маркетолог", заяви емоционално Биков.

И добави: "Този бюджет, ако бъде приет по този начин, е цинизъм. Не можем да ходим да ходим и да замазваме очите на хората - Будителите срещу Бай Ганьо. Целият сектор "Култура" да отиде на минимална работна заплата! Говорят - били много културни, ето им отношението към културата. Изхарчиха къде що има спестявания в тази държава за нула време. Сега прогнозират, че се съберат 41 милиарда. Не са си събрали за тази година 33 милиарда, а за следващата казват, че ще съберат с 8 милиарда повече. Пишеш големи приходи, правиш си големи разходи. И догодина в края пак ще има - ама то нещо се случи, друг е виновен".

"Едни разходи имат два компонента - текущи разходи и разходи за развитие. Зад всичките бюджети на Асен Василев се слагат рекордни разходи. За 2 години и половина замръзна строителството на магистрала "Хемус", коментира още депутатът от ГЕРБ.

"Ако искат подкрепа от нас, да дойдат възпитано", заяви Биков. Запитан къде беше вчера Мария Габриел, защо не беше във Велико Търново, той отговори: "Не знам къде е била, вчера срещата беше чистопартийна. Тя има специфична позиция, тъй като е в изпълнителната власт. Ако ППДБ това ги тревожи, казвам им - това им е най-малкият проблем".

На тезата, че заради загубата на ГЕРБ и резултата от местните избори, тепърва ще има ерозия в партията, Биков заяви: "Да, това го казват победителите, които имат едва 364 общински съветници, а ние имаме 1500. И виждат в това ерозия... Ако си мислят, че имаме общо управление, не нямаме общо управление. Те управляват в изпълнителната власт, а парламентът - с плаващи мнозинства. От нас за този бюджет няма да получат подкрепа. И им го казахме - да си го дръпнат, да го преработят, да им помогнем, ако искат, но да не го внасят".

"Няма да продължи по този начин да работи българската държава. "Вече свърши хубавото време", имаше една  песен. На всичкото отгоре идва сметката. И трябва да се плаща", заяви Тома Биков.

Междувременно друг ръководен фактор в ГЕРБ, зам.-председателят Даниел Митов, влезе в атаката на Биков срещу Асен Василев, пише ПИК. "С този финансов министър в Шенген няма да влезем, с неговите данъци вече се притеснявам да отида на фризьор...", каза той.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Питка със сирене и яйца Питка със сирене и яйца 18/03/2026, Сряда 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия има най-силна интуиция Коя зодия има най-силна интуиция 18/03/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Боб чорба по стара рецепта Боб чорба по стара рецепта 18/03/2026, Сряда 20:20 0
Флагман.БГ Ползите от ежедневното ходене пеша Ползите от ежедневното ходене пеша 18/03/2026, Сряда 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е с най-труден характер Коя зодия е с най-труден характер 18/03/2026, Сряда 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е най-ревнива Коя зодия е най-ревнива 18/03/2026, Сряда 18:40 0
21
Коментара по темата
21.
Карикатура на диктатор
13.11.2023 06:06:54
0
2
Не могат да крадат и за техните фирми няма да има пари, а така и корупцията не върви. Жалка история са гейберастката сган. А щеше да вкарва тиквата в затвора.
20.
До 15
13.11.2023 00:38:29
0
2
Тия опорки си ги научил от "аонсу".
Пари в бюджета има не защото теглим дългове, а защото БВП е най-висок в историята на България.
И това "с корупцията" и да го коментираш и да не го коментираш пак е така.
Фактите не се нуждаят от тъпите ти коментари. ;)
19.
Циркаджия
12.11.2023 15:57:58
2
5
Колкото и да се пени, нищо няма да стане, пунта-мара за електората, Тиквата е хванат от посолството с Магнитски и не смее да мърда, за това за 2 дни извъртя гъза на балотажа в София, освен собственото му оцеляване и малката група край него, друго него интересува, за това вдига пушилка - имитира дейност пред дребния избирател...никога няма да управлява....
18.
Бургазлия
12.11.2023 14:58:32
5
7
Ахаха не им харесва , защото дава пари само срещу реален проект , а гербаджийските ченгета са свикнали да лапат без нищо да правят
Асене , мачкай герберската сган!
17.
Дааа Промяната е към по-зле
12.11.2023 14:30:40
9
20
3 години без ГЕРБ, 3 години надолу и встрани, една тухла не е положена, но изчегъртват всичко построено до тях!
Промяната на Радевите променливи палета е Шок и Ужас!
Хладилникът е по-силен от променливите педали, пред далаверите и мизериите им дори служебните на Радев изглеждат по-добре....
16.
Леля Асеня е любимец на неграмотниците
12.11.2023 14:24:01
5
13
Гордеят се с Асен Тръбата, че е преуспял среднист с гъзо си.
Когато и да го вкарат при бай Ставри, все ще е късно!
Прост народ,бедна държава.
15.
До 12
12.11.2023 13:50:37
6
16
А от къде пари за повишение на пенсии и заплати? Или викаш да вземем още някой друг милиард дълг, който ще го връщат внуците ни?

И като вдигне минималната заплата, това не значи, че стандарта на хората ще се повиши, понеже те пак ще взимат същите пари, а работодателите им (говоря за среден и малък бизнес) ще трябва да плащат по-високи осигуровки, което едва ли ще ги зарадва и те вместо да ти вдигнат заплатата, ще трябва да дадат твоето увеличение на държавата под формата на осигуровки, с които пари тя да връща дълговете по заемите дето е теглила.

A за това, че корупцията в България не вървяла, дори няма да кажа нищо.
14.
Пеят в хора
12.11.2023 13:23:50
10
10
В друга телевизия чух Даниел Митов да казва, че ако бил на мястото на Денков щял да се притеснява да отиде на фризьор или на ресторант. Явно герберастите са се събирали да умуват какви да ги къдрят пред медиите
13.
Махленски
12.11.2023 13:15:11
14
14
На тоя славейковски каун когато и да му опънеш един зад врата все е късно!
12.
Хаха
12.11.2023 13:12:21
16
12
Като почна да вдига заплати и пенсии и уплаши гроб!
Не го харесват, защото корупцията не върви!
11.
Маловажно неща
12.11.2023 12:59:02
13
16
Бичето отдавна е казал, че иска Баце в затвора, ама да са в една килия
10.
Голяма изненада
12.11.2023 12:35:20
6
13
Никой не харесва Асен Василев. Той е почти толкова противен колкото Тома Биков .
9.
V
12.11.2023 11:57:07
17
14
Томи халката и Асен тръбата толкова разбират от финанси колкото Гечев от космонавтика.
Така и Славчо клоуна рабира от висша математика -интеграли и диферинциални уравнения.
Криви от II степен в равнината.
Екстремуми на функция с две променливи.
8.
Някой
12.11.2023 11:40:44
33
17
Ако герб не харесват нещо значи трябва да се направи. Асен Василев е един от най-умните хора влизали в управлението през последните 20 години.
7.
Хахахах
12.11.2023 11:34:13
7
13
Тоя паляк, че не е човек, не е, но Асен Тръбата е още по-голям и най-вече гнусен боклук!
Имаме си поговорка за такива случаи- " Присмял се хърбел на щърбел" !
6.
Сандо
12.11.2023 11:31:19
10
9
Нещата се подреждат-до мача с Унгария или ще вървите по пътя на Боце и Шиши или малка революция в центъра на София от уж сърдити запалянковци-участници в групата 1.брадати запалянковци от групата на каратиста-преди бяха полицаи сега запалянковци 2.Плитко умна футболна измет използвана от сорос преди при жан,сега на щат при Шкембетата.3.Възраждане-там нивото е същото като по горните-дет каже Войводата там ходим да викаме-плакатите и рефрените се спускат от партията.Да му мислят меките китки-Въобще боклук до боклука майнолйо
5.
Тома Биков през 2013: Борисов трябва да лежи в зат
12.11.2023 11:30:55
16
22
Тома Биков през 2013: Борисов трябва да лежи в затвора
"Борисов ще остави след себе си напълно унищожено здравеопазване, фалирала пенсионна система, държавна администрация напълнена с некадърници, чието единство качество е, че са партийни членове на ГЕРБ, разсипано земеделие и всемогъщи монополи. С него ще си отиде илюзията, че един човек с твърда ръка е способен да „оправи“ държавата, казва през 2013 г. Тома Биков, който тогава не е в ГЕРБ. ”
Край на цитата ;)
4.
Бирисов още ли е диктатор?
12.11.2023 11:30:25
14
16
вече се притеснявам да отида на фризьор, каза Тома Биков
----
Откога фризьорските услуги са от първа необходимост? Когато човек няма пари се подстригва сам или му помага някой от семейството. Биков не го знам дали има семейство, но със сигурност не е останал без пари за фризьор. А ако е закъсал, да сменя партията - няма да му е за първи път. ДПС може да му дадат хляб и вода
3.
Пуделът на Баце
12.11.2023 11:23:41
12
28
Томито Биков не искаше ли да вкарва Боце в затвора преди да му пристане?
2.
?!?
12.11.2023 11:23:40
14
26
Тая мома на повикване не беше ли някакъв театрал?!? От кога взе да разбира от финанси, че и оценки да дава?
1.
Дааа
12.11.2023 11:07:51
24
23
По време на изготвянето на бюджета да сменяш финансовия министър, показва, че гербавите искат да съсипят територията. За тях е по-важно да изготвят бюджет от който мутрата с ДПС да крадът, отколкото стабилна държава. Ясно е, как се подиграват с овцете в тая територия. Хрупайте сладко овце, убиват ви бавно и методично, защото народа не е народ, а мърша.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Москов събра бизнеса в Бургас и отсече: „Синя България“ ще е изненадата, време е за кордон и срещу Пеевски, и срещу Радев Москов събра бизнеса в Бургас и отсече: „Синя България“ ще е изненадата, време е за кордон и срещу Пеевски, и срещу Радев Съпредседателят на "Синя България" представи и водача на листата на Коалицията за Втори МИР-Бургас Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Между 50 и 150 евро вземат продажните гласоподаватели Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оперативният мениджър на „Болт” е изпратил аргументирано писмо до ОбС, вижте го Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Изказване на краля на фолка в „Като две капки вода“ отприщи вълна от реакции и остър дебат онлайн Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Трафикът в тръбата за Варна ще минава по изпреварващата лента до 15 ч. на 20 март заради ремонт по дренажната система Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина ЦИК разпредели номерата за изборите на 19 април Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Обвиняемият е привлечен към наказателна отговорност за три престъпления при изборите през 2024   Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Проектът задължава МС да постави темата на Европейския съвет на 19 и 20 март на фона на ръст на енергийните цени и спор в ЕС за бъдещето на въглеродния пазар ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС Мярката цели да предотврати забавяния в доставките на природен газ при напрежението около Ормузкия проток, без да променя плана за спиране на руския внос Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 На предстоящия вот ще участват 14 партии и 10 коалиции    
Мощната експлозия в Рияд, пламъци и над Рас Лафан след ирански удар Мощната експлозия в Рияд, пламъци и над Рас Лафан след ирански удар Властите в Техеран се заканиха да изгорят до основи цялата петролна инфраструктура на противника в отговор на ударите по ирански нефтени съоръжения В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран Вcяĸa cpядa щe бъдe пoчивeн дeн дo втopo нapeждaнe Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Министърът на образованието Барбара Новацка обяви старт от 1 септември 2026 г., а отделно се подготвя и ограничение за достъп до социални мрежи за деца под 15 години Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Междувременно Иран обеща отмъщение, докато подготвя погребението на шефа на службите за сигурност Али Лариджани Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Преговорите за мир постоянно се отлагат. Причината е една – войната в Иран, посочи Зеленски Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Двама воайори си говорят:
- Какво ще правим в петък?
- Ще видим…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Тъкмо се помирих с родата и айде пак избори…
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори