Германия удвоява военната помощ за Украйна до 8 милиарда евро
Така разходите за отбраната на страната ще надхвърлят 2% от БВП
Управляващата коалиция в Германия е решила да удвои военната помощ на страната за Украйна за следващата 2024 година, така че тя да достигне 8 милиарда евро, съобщи "Блумбърг", предаде Ройтерс. "Блумбърг" на свой ред цитира неназовани осведомени източници.
Ако тази сума бъде одобрена от парламента, в който мнозинство има управляващата коалиция на канцлера Олаф Шолц, то тогава разходите на Германия за отбрана биха надхвърлили два процента от брутния вътрешен продукт (БВП), каквото е изискването на НАТО, съобщава БТА.
Депутатите от Германската социалдемократическа партия на канцлера Шолц, Свободната демократическа партия и "Зелените" са постигнали тази седмица споразумение по предложения федерален бюджет за 2024 година, информира "Блумбърг". За момента няма коментар по темата от страна на министерството на отбраната на Германия, ръководено от Борис Писториус, уточнява Ройтерс.
Тръмп с култово изречение за очилата на Макрон
Невиждан екшън на държавното по борба
Американско супер оръжие съсипа охраната на Мадуро за секунда? Ето какво каза Тръмп
Евакуация в един от най-големите градове на Балканите
Почина "най-прекрасният човек"
Медведев каза дали ще смени Русия
Порше създаде телевизор, няма да повярвате каква е цената
Почина голямо име във футбола
Неизвестен подпали статуята на Кристиано Роналдо в Мадейра
Делян Пеевски: България трябва да се включи в Съвета за мир на президента Тръмп
Българка е най-красивата баба в света?
Уловиха речно чудовище в Марица
