Експертно изследване ще установи дали написаното в сигнала на ДАНС за машинния вот е истина
Експертното изследване трябва да провери всички факти и обстоятелства, съдържащи се в документите от ДАНС
Назначено е експертно изследване по обстоятелствата, изложени в справките на ДАНС във връзка с машинното гласуване, съобщи на брифинг Ваня Стефанова, завеждащ отдел във Върховната касационна прокуратура. По случая има образувана проверка за компютърно престъпление.
Стефанова обясни, че експертното изследване трябва да провери всички факти и обстоятелства, съдържащи се в документите от ДАНС - дали има неправомерно изграждане, повторно, на кодовете, кой го е извършил, ако са оставени следи, по какъв начин е направено това. Изискани са компютри и машините за гласуване, на които са правени изгражданията на кодовете.
Заместник главният прокурор Мария Павлова каза, че ще бъдат снети обяснения от всички, които имат някакво отношение по изграждането на софтуера, хеш кодовете и действията, предхождащи сертифицирането на машините.
Павлова потвърди, че обяснения са дадени от министъра на електронното управление Александър Йоловски и от неговия заместник Михаил Стойнев.
По думите ѝ от експертното изследване ще стане известно дали написаното в сигнала на ДАНС е истина, или не.
След справка на ДАНС във връзка с машинното гласуване ЦИК взе решение на първи тур на местните избори гласуването да става чрез хартиена бюлетина.
Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия
Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва
Екшън: Мъж бяга от полицията със самоделно електрическо бъги (СНИМКА)
Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха
Пленерът „Добротворци“ в Поморие събра над 3500 евро за деца в нужда
Родители след първите профилактични прегледи в Детската болница: Бургас се гордее с вас!
Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет
17-годишен нападна двама полицаи, единият е със счупен пръст
България е първа в ЕС по производствена инфлация за трети пореден месец
Емона отваря дворовете си за изкуство: Фестивалът "АртЕмона" започва на 6 август
Банков рекорд у нас: 1,1 милиарда евро печалба за половин година и силен ръст на чуждите инвестиции
Триумф за яхт клуб "Черноморец Бургас" на Държавното първенство в Приморско
