×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Проф. Бозов: Имахме добра година и увеличихме възнагражденията на преподавателите в Университета


Проф. Бозов: Имахме добра година и увеличихме възнагражденията на преподавателите в Университета
Предстои ни да връчим дипломите на близо 700 студенти, казва ректорът на Бургаския държавен университет „Проф. д-р Асен Златаров"
10 Ноември 2023, Петък, 11:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Ще увеличим възнагражденията и на неакадемичния състав, заяви ректорът

- Проф. Бозов, тази есен откривахте три пъти академична година в университета – първо за медиците, след това за всички специалности и за финал историческото начало за чуждестранните първокурсници, които избраха да учат за лекари именно в Бургас. Как се адаптират?

- Чуждестранните ни студенти вече учат интензивно и постепенно се адаптират към университета и града. Всеки с различни темпове – все пак идват от 15 различни държави. Най-много от тях са от Великобритания, имаме студенти от Германия, Гърция, Египет, Индия, Ирландия, Италия, Кипър, Киргизстан, Норвегия, Пакистан, Сирия, Тунис, Финландия и дори Шри Ланка. Опознават нашата култура, начина на живот в Бургас. Като цяло са позитивно настроени към заобикалящата ги среда. Много от тях пристигнаха с родителите си. Те видяха, къде оставят децата си и се прибраха спокойни по домовете си.

Чуждестранните студенти дойдоха в Бургас от 15 държави на различни континенти

- Последните години всички правителства приоритетно работят за увеличение на заплатите на учителите. Като че ли университетските преподаватели останаха малко извън фокуса на тези събития. Вие съобщихте официално, че тази година се е увеличил броя на студентите с 10%, а чуждестранните учат в платена форма на обучение. Това ще се отрази ли на възнагражденията на академичния състав?

-Това вече е направено. За мен като ректор е важно да мотивирам преподавателите и да задържим и поощрим добрите студенти да останат да се развиват кариерно именно в Университета. Затова при първа възможност разписах увеличение на заплатите – с 310 лв. за асистентите, с 250 лв. за главен асистент, доцент и професор.

Част от допълнителните средства идват по линия на държавата, но другата част е от бюджета на Университета. Занапред си поставяме още по-високи цели. Съвсем скоро ще увеличим и възнагражденията и на неакадемичния състав. Те направиха успешна кандидатстудентска кампания, работата им е динамична и отговорна.

- След грандиозните чествания по случай 60 години от създаването на Университета какво предстои до края на годината?

- Ще връчим дипломите на близо 700 студенти. Промоцията ще се състои на 23 ноември и отново ще бъдем извън кампуса, защото цифрата на абсолвентите е внушителна. Тържествено ще изпратим нашите професионални бакалаври, бакалаври и магистри. Ще отличим и пълните отличници, които всяко едно висше училище би искало да има. Използвам вашата трибуна да поканя родителите на всички абсолвенти, за да станат част от това незабравимо преживяване.

Цялата отиваща си година беше динамична и бих казал емблематична за Бургаския държавен университет. Екипът ни е амбициозен и ще продължим да надграждаме постигнатото. Активно работим в посока откриване на Факултет по фармация, което ще бъде поредно ключово събитие за Университета и града. Разчитаме на нестихваща подкрепа от страна на всички власти – местни и национални. Доказахме, че целите ни са постижими и имат добавена стойност за икономиката и разнообразието на Бургаска област. Ще се стремим и да подобрим битовите условия за студенти и служителите на Университета.


В категории: Просвета , Бургас


Тервел ИЛИЕВ Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник? Биха ли се Вили Вуцов и Иво Паргов в Перник? 09/03/2026, Понеделник 22:00 1
България Всички новини
Километрични задръствания по пътя Казанлък - Стара Загора  Километрични задръствания по пътя Казанлък - Стара Загора  След инцидент с автобус, който се запали - движението е сериозно затруднено Жители на три столични квартала се протестират срещу застрояване и искат "детски комбинат" Жители на три столични квартала се протестират срещу застрояване и искат "детски комбинат" Родители и деца от „Павлово“, „Бъкстон“ и „Манастирски ливади“ се обявяват против  усвояването на терен, който повече от 30 години е бил предвиден за социални и спортни дейности Шеф на Българската петролна и газова асоциация: Ситуацията е безпрецедентна Шеф на Българската петролна и газова асоциация: Ситуацията е безпрецедентна "Не знам какво може да направи държавата", сподели Светослав Бенчев Екшън в Слънчака: Украинец с отнета книжка дрифти с луксозно Ауид Q7, удари БМВ 5R Екшън в Слънчака: Украинец с отнета книжка дрифти с луксозно Ауид Q7, удари БМВ 5R Водачът е отказал да бъде тестван за алкохол и наркотици  Един от най-влиятелните мъже в света идва в Бургас - огромна чест за града Един от най-влиятелните мъже в света идва в Бургас - огромна чест за града Целият спортен свят ще гледа към България Дневен хороскоп за 10 март: Овенът да не мисли за бъдещето, а Телецът да не спори Дневен хороскоп за 10 март: Овенът да не мисли за бъдещето, а Телецът да не спори Някои трябва да избягват рисковете, а други ще открият нови възможности в работата и любовта Вижте как можеха да изглеждат в наше време тези легендарни бургазлии Вижте как можеха да изглеждат в наше време тези легендарни бургазлии Очите на тези личности продължават да докосват. Да въздействат. Да говорят Войната с Иран е почти приключила, обяви Тръмп, но в Техеран са готови за боеве 10 години Войната с Иран е почти приключила, обяви Тръмп, но в Техеран са готови за боеве 10 години Американският президент заплашва да убие и новия аятолах Моджтаба Хаменеи, ако страната му не капитулира, но в ислямската република мислят само за джихад  Децата като издръжка на родителите си и бизнес за приемните семейства  Децата като издръжка на родителите си и бизнес за приемните семейства  Колко ли още такива "майки" има, защото системата у нас им позволява да се възпроизвеждат безкрайно  Шофьор от Бургас: Не мога да повярвам, че се прави ремонт на този път, но преди него положението е още по-отчайващо Шофьор от Бургас: Не мога да повярвам, че се прави ремонт на този път, но преди него положението е още по-отчайващо Участъкът Бургас-Созопол и обратно е в окаяно състояние, направете поне частичен ремонт преди летния сезон, апелират водачи
Синовете на Тръмп инвестират в компания за военни дронове Синовете на Тръмп инвестират в компания за военни дронове Инвестицията на Ерик и Доналд Тръмп-младши в Powerus поставя въпроси за потенциален конфликт на интереси, свързан с американските военни операции в Иран Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома Играчите и активисти казват, че отборът трябва да бъде защитен, докато старши треньорът настоява, че играчите са нетърпеливи да се завърнат Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби Униформеният бил застрелян, когато се доближил до колата Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна Моджтаба Хаменей беше избран за новия лидер на Ислямската република В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни  В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни  Заместник-министърът на здравеопазването Али Джафариан заяви пред Ал Джазира, че въздушните атаки са повредили десетки здравни заведения Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран Оказало се, че се намира на "полет за никъде", който трябвало да обърне обратно Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията Това заяви говорителят на иранското външно министерство Есмаил Багаи И Гърция има проблем със сезонните работници И Гърция има проблем със сезонните работници Търсят се 80 000 работници Ирански командир, който заплаши да отвори ада за Израел и Америка, е елиминиран Ирански командир, който заплаши да отвори ада за Израел и Америка, е елиминиран Абу ал-Касем Баба'иян изкара на високия пост само две денонощия Притесненията на британски инфлуенсъри в Дубай Притесненията на британски инфлуенсъри в Дубай Те се страхуват повече да не бъдат глобени за публикуване на неправилно съдържание, отколкото от иранските ракети и дронове  
Бойко Борисов Бойко Борисов За една година ви извадихме от блатото, в което бяхте затънали Виц на деня Виц на деня - Защо не се бръснеш?
- Нямам си жена. Няма за кого да се бръсна.
- Ами за себе си.
- Ааа, за мен си купувам бира.
Виц на деня Виц на деня - Какво е любов от разстояние?
- Когато си на работа, а леглото е вкъщи, а пиячката в кръчмата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато те съблича мъж - това е любов, когато крадец - това е престъпление, а когато те съблича държавата - това е закон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори