×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бачийски: Бургас може да привлече до 40 млн. лева за летището в Равнец


Бачийски: Бургас може да привлече до 40 млн. лева за летището в Равнец
212.5 млн. лева за индустриални зони са предвидени в Плана за възстановяване и развитие
08 Ноември 2023, Сряда, 16:36 ч.

Тези пари могат да се инвестират в инфраструктурата и така проектът да стартира, смята той

212.5 млн. лева за индустриални зони са предвидени в Плана за възстановяване и развитие. Крайният срок за кандидатстване пред Министерството на икономиката и растежа - 16 ноември наближава и може да бъде изпуснат, съобщава депутатът от СЕК Константин Байчийски.

„Срокът за кандидастване беше удължен благодарение и на личните ми усилия. Но и в първия случай, и сега аз нямам информация община Бургас да е кандидатствала за финансиране на индустриалната зона в Равнец. Стремяхме се срокът да бъде удължен до след местните избори, за да може да подадем искането за финансиране, ако имаше промяна в местната власт, но това за мое съжаление не се случи. Ако общинската администрация подаде навреме документацията за старото военно летище, може да получи до 40 млн. лева, които да инвестира в изграждане на инфраструктура и да стартира проекта. Не бива да се пропуска този уникален шанс, за който кандидатстват десетки общини в страната“, коментира Константин Бачийски.

Той смята, че градът може да получи пари по Плана за възстановяване, с които да превърне старото военно летище в място, което ще създава работни места и ще носи дългогодишно приходи на Бургас.

„През изминалите четири години така и не се отделиха 180 000 лв. от общинския бюджет, които да бъдат инвестирани в поставянето на ограда около бившата авиобаза. Оградата е едно от условията, за да стартира лицензирането на летището. Аз с лични средства наех фирма, която да изготви документацията за лицензирането, въпреки че проектът е общински и сега единственото условие, което трябва да се изпълни, e изграждането на тази ограда“, допълва той.

През последните две години Константин Бачийски се обяви срещу два проекта, които искаха изграждане на соларни паркове на летище Равнец. През март 2022 година „Бургас Хайдръджън“ ЕАД поиска да купи 2000 дка за изграждане на фотоволтаичен парк. Планираната първоначална инвестиция бе 130 млн. лева и откриването на 40 работни места.  Година по-късно „Виртус Инвестмънт“ АД също поиска да изгради соларен парк за производство на зелен водород за общо 200 работни места, но проекта на Бачийски предвижда създаване до 8000 работни места.

„Тези зелени заводи за мен са смокинов лист, с който си прикриват намеренията да се строят в Равнец соларни паркове. Такива могат да се правят навсякъде, докато летището в Равнец е само едно“, каза и в първия, и във втория случай Бачийски и предложи инвеститорите да купят общински терени край складовата база „Деспред“ или стария държавен военен полигон до Банево.

„Унищожаване на летателните способности на пистите ще лиши Равнец от най-голямото му предимство  - възможността да има летище за обслужване на карго полети, което да бъде най-ценния актив на бъдещата индустриална зона със статут на свободна безмитна зона с капацитет от 8000 работни места“, казва Бачийски.
Той е убеден, че изграждането на соларни паркове тук ще облагодетелства само един инвеститор, а неговата идея е добавената стойност да бъде получавана от 8000 семейства.

„Това бе единствената причина, заради която се кандидатирах за кмет – да променя сегашната икономическа политика на Община Бургас и да наложа моите възгледи. Въпреки резултата не се отказвам и ще продължа да се боря за реализирането на моя план за съживяване на Бургас “, коментира Константин Бачийски.


В категории: Политика


България Всички новини
Васил Божков атакува "Магнитски" в американски съд Васил Божков атакува "Магнитски" в американски съд Бизнесменът е завел дело във Вашингтон срещу санкциите, а OFAC го е разпитвала подробно, твърди Bird.bg „Тръпка за Световно“ навлиза във втората си половина с победители в над 15 града „Тръпка за Световно“ навлиза във втората си половина с победители в над 15 града Над 60% от наградите вече са раздадени: iPhone, PlayStation 5 и футболни топки отидоха при феновете в цялата страна БТПП с 16 конкретни предложения за спешна реформа в образованието БТПП с 16 конкретни предложения за спешна реформа в образованието Как бизнесът планира да реши проблема с липсата на квалифицирани кадри в България Морбили удариха 11 области у нас, 83% от заболелите са деца Морбили удариха 11 области у нас, 83% от заболелите са деца Случаите вече са 446, най-тежко е положението във Враца, Плевен и Ловеч, а над половината болни са неваксинирани ВСС не отстрани Емилия Русинова, даде ѝ време да се защити ВСС не отстрани Емилия Русинова, даде ѝ време да се защити Искането за отстраняването е на правосъдния министър Николай Найденов заради дисциплинарно производство и съмнения за връзки с Петьо Петров - Еврото БТПП кани местния бизнес на 25-ото юбилейно изложение ARMENIA EXPO 2026 БТПП кани местния бизнес на 25-ото юбилейно изложение ARMENIA EXPO 2026 Бургаската търговско-промишлена палата съдейства на български компании за участие в най-мащабния бизнес форум в Армения Основателят на „ДаллБогг": Брутална поръчка за превземане на дружеството и неговата ликвидация Основателят на „ДаллБогг": Брутална поръчка за превземане на дружеството и неговата ликвидация „Това е все едно да бъдете осъден по закон, който не е публикуван и не е известен, а самият закон да бъде приложен единствено към вашата присъда. Точно това направи Комисията за финансов надзор“, посочи Тихомир Каменов IT заплатите в България скочиха с 60% за 5 години, топ мениджъри вземат до 45 000 евро IT заплатите в България скочиха с 60% за 5 години, топ мениджъри вземат до 45 000 евро Проучване на Noble Hire сред над 3800 специалисти показва средно възнаграждение от 3394 евро и силен ръст при AI, данни и машинно обучение Прогресивна България отваря "Изборния кодекс" на порции, нов ремонт идва след президентския вот Прогресивна България отваря "Изборния кодекс" на порции, нов ремонт идва след президентския вот Управляващите твърдят, че сега пипат само проблемните текстове, но още отсега става ясно, че изборните правила пак няма да останат стабилни Найденов за Десислава Атанасова: Липсва разпоредба за освобождаване на конституционни съдии Найденов за Десислава Атанасова: Липсва разпоредба за освобождаване на конституционни съдии Найденов заяви, че като министър на правосъдието не може да борави само с предположения, а може да коментира само с факти. „Когато фактите бъдат изцяло изяснени, тогава мога да взема отношение“, заключи той.
Робот прахосмукачка избухна в кухня, 25-годишен мъж е с 75% изгаряния Робот прахосмукачка избухна в кухня, 25-годишен мъж е с 75% изгаряния Инцидентът в Пърт остави мъжа с опасност за живота, а пожарната разследва дали дефектът е бил в литиево-йонната батерия Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Американският президент обвини Копенхаген, че оставя ледения регион в ръцете на Русия и Китай; Мете Фредериксен призова за уважение в НАТО Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Снежни стени блокираха проходите в разгара на лятото, социалните мрежи прегряха от кадри Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Ментетата са брандирани като световни марки, но се късат за секунди и крият брутални рискове от зарази Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Южната ни съседка обяви невиждана война на сивия сектор, всеки с мобилен телефон може да напълни джобовете си веднага Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Френската крайнодясна лидерка получи 3 години затвор и електронна гривна за присвояване на еврофондове, но намалената забрана я връща в битката за 2027 г. Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Разкриха какъв чудовищен късмет е извадило човечеството по време на сблъсъка и накъде е насочен новият супервзрив Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца България ще плаща само за реално получения газ Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Забравете за досегашния изкуствен интелект - новото оръжие на Китай работи с биологични кодове и сваля сметките за ток над 1000 пъти Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Километрични колони скъсаха нервите на летовниците още от сутринта, трафикът удари тавана и властите вдигнаха ръце
Николай ДЕНКОВ Николай ДЕНКОВ Премиерството е като да караш самолет, само че нямаш пилотска кабина Виц на деня Виц на деня - Скъпа, исках да ти подаря пръстен, ама не ти зная размера!
- Еми и аз на първа среща, не ти знаех размера, ама дойдох!
Виц на деня Виц на деня Семейство пътува с кола. Детето пита баща си:
- Татко, кой ти е казвал как да караш, когато още не си бил женен за мама?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Какво е оксиморон ли? Жив труп, горещ сняг, светло бъдеще, почивка с деца...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори