×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ким Чен Ун: Северна Корея ще укрепва ядрените си сили
  • Христанов разкри данни за милиони загуби, постави под въпрос магазините за хората
  • Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева
  • ВСС заседава за определяне на нов и.ф. главен прокурор
  • Минималната пенсия с 25 евро нагоре от 1 юли
  • Влак блъсна човек в Пловдив, мъжът лежал на линиите
  • Наказаната наша европрокурорка не знае какво е нарушила, прозира политическо влияние
  • Служебният премиер Гюров свиква новите областни управители
  • Испания забранява енергийните напитки за деца
  • Протест пред ВСС и тази сутрин с искане за оставката на Борислав Сарафов
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Как новият кмет трябва да влезе в кметския кабинет. Царево изнесе открит урок


Как новият кмет трябва да влезе в кметския кабинет. Царево изнесе открит урок
Надявам се да е основа за нова традиция, каза Георги Лапчев, припомняйки с тъга как преди 12 години го посрещнал празен кабинет, само химикалче върху голо бюро
08 Ноември 2023, Сряда, 12:36 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки и видео: Иван КОЛЕВ

Георги Лапчев напусна сградата на Общината през парадния вход с високо вдигната глава, а наследникът му Марин Киров бе посрещнат с червен килим и с бурни аплодисменти

В Царево вчера наистина имаше историческо събитие в българската политика – дългогодишният кмет Георги Лапчев предаде тържествено регалиите на властта пред пълен площад - на новоизбрания Марин Киров, след което го въведе в кабинета на кмета в сградата на Общината, предаде пълна папка с проекти и напусна администрацията през парадния вход с високо вдигната глава.

„Обмислях този момент в главата си три години. До всеки детайл! Исках да покажем, че е възможна приемственост и се радвам, че го направихме цивилизовано. Надявам се да сме задали нов тон в политиката“, каза Георги Лапчев, който бе начело на общината в последните 3 мандата и определено може да е горд с постигнатото.

 Няма съмнение, че щеше да спечели изборите отново от първи тур, но реши да се оттегли и да даде път на нов човек – със собствени идеи и енергия.

В интерес на истината Марин Киров едва ли е мечтал за подобен старт на мандата. Изпълняват се редица проекти, за други се очаква отваряне на програмите. Администрацията работи като добре смазана машина и вероятно ще се нуждае само от малка „калибровка“, за да функционира по начина, който новият кмет желае.

В допълнение опозицията, която тровеше живота на Георги Лапчев в последните години, се маргинализира и вече нито нещо зависи от нея, нито пък изобщо някой я приема насериозно.

„Аз бях дотук. От днес започват дните на Марин Киров. Царево е в сигурни ръце! Преди 12 години, когато станах кмет и влязох в кметския кабинет намерих само едно химикалче и си казах, че когато се оттеглям ще отдам цялата си чест на моя наследник“, каза в последните си минути в кметския кабинет Георги Лапчев.

Вижте видеото от тържественото посрещане на новия кмет в администрацията:

Историческа снимка: Георги Лапчев въведе в кабинета новоизбрания кмет Марин Киров(вдясно). Това е необичайно явление в българската политика. Обикновено старите кметове си тръгват унизени пред задния вход, а първото нещо, което правят новоизбраните е да проверят дали в кабинета им няма "бръмбари"
Марин Киров в кметския стол - пред него са Библията и печата на Община Царево
Новият кмет Марин Киров с досегашния управник Георги Лапчев и председателя на предизборния си щаб Даниел Николов (вдясно)
Едно от новите имена в Общинския съвет на Царево - предприемачът Димитър Йовнов
Тържествената първа сесия се проведе на градския площад
Администрацията си прави снимка за спомен със стария и новия кмет
Общинският съветник от ГЕРБ Ангел Цигуларов
На преден план е успешният кмет на Лозенец Женя Гандиева 
На преден план са общинските съветници - Кирил Елевтеров от БСП и Стела Кюмюрджиева от ГЕРБ

 




В категории: Царево


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
Тервел ИЛИЕВ Проблем с нервите - как да контролираме гнева си Проблем с нервите - как да контролираме гнева си 26/02/2026, Четвъртък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Ейса на Гришо разкри за огромна лична трагедия Ейса на Гришо разкри за огромна лична трагедия 26/02/2026, Четвъртък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ "Вдовицата в бяло" стана на 63 - помните ли я "Вдовицата в бяло" стана на 63 - помните ли я 26/02/2026, Четвъртък 20:40 0
България Всички новини
След месеци укриване в Гърция Неделчо от Камено разказа как е удушил с голи ръце авера си Тольо След месеци укриване в Гърция Неделчо от Камено разказа как е удушил с голи ръце авера си Тольо През лятото на 2025 г. двамата се скараха за дребна сума пари по време на пиянски запой Знаете ли какво правят толкова дълго децата ви на телефона? Знаете ли какво правят толкова дълго децата ви на телефона?  "ROBLOX" и скритите опасности Екоминистър отрязал Ивей за продължение на споразумението с НПО-то на Калушев Екоминистър отрязал Ивей за продължение на споразумението с НПО-то на Калушев Той говори и за скандала с трафика на отпадъци към България Тошко Йорданов: Гуруто Гюров изкарва нещо през фонтанелата си в хижа „Министерски съвет" Тошко Йорданов: Гуруто Гюров изкарва нещо през фонтанелата си в хижа „Министерски съвет" Скандал в парламента след неявяването на премиера за изслушване относно американските самолети на летище "Васил Левски" Слави Трифонов: Целият ми екип не спи заради „Петрохан“, трябва наказание за виновните Слави Трифонов: Целият ми екип не спи заради „Петрохан“, трябва наказание за виновните Лидерът на "Има такъв народ" заяви, че ще използва всички възможни средства, за да изясни казуса и да потърси отговорност за евентуална държавна протекция Проф. Пламен Киров: Виновни за Сарафов са безотговорните хора, които усвояват власт Проф. Пламен Киров: Виновни за Сарафов са безотговорните хора, които усвояват власт Питайте ги, когато имат намерение да изпълнят своето задължение по Конституцията да излъчат парламентарна квота за нов Висш съдебен съвет, призова той Отпускат 150 000 евро за училището в Русокастро Отпускат 150 000 евро за училището в Русокастро Одобрен е проектът за ремонт на сградата Владимир Николов: Възпитаваме децата си с личен пример Владимир Николов: Възпитаваме децата си с личен пример Легендата на българския волейбол и ръководител на Левски говори за силата на личния пример, ролята на семейството и високите цели в спорта Австрия прие закон срещу "шринкфлацията", а глобите достигат до 15 000 евро Австрия прие закон срещу "шринкфлацията", а глобите достигат до 15 000 евро Супермаркетите ще поставят специални етикети за 60 дни при намален грамаж без промяна в цената Община Бургас събира поколенията на празника Мартенски шевици в Етнографския музей Община Бургас събира поколенията на празника Мартенски шевици в Етнографския музей Деца, младежи и възрастни от социални структури в града ще отбележат Баба Марта и Трети март с песни, танци и народни легенди
Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Указът предвижда и възможност за лишаване от свобода на жени, които посещават често свои роднини без разрешение от съпруга си     Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Изпълнителен директор на Meta се установява в Indian Creek Island сред нарастваща миграция на технологични милиардери към Флорида Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Сексапилната моделка Мария Хулиса, известна като "Бейзболното Барби", обяви, че ще търси правна отговорност за разпространените твърдения Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Технологиите позволяват разговори с виртуални версии на близки, но специалисти предупреждават за психологически и морални рискове Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Настроенията срещу ислямската власт се засилват на фона на все по-вероятната война срещу Иран  Хавана съобщи за осуетена терористична атака Хавана съобщи за осуетена терористична атака Престрелка край Куба след опит за въоръжено проникване с лодка от Флорида Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Руснаците все по-често се целят в цивилни обекти и жилищни домове „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите Веригата ще спазва това правило през целия свещен месец рамазан Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Трети кръг непреки преговори на фона на предупреждение от Доналд Тръмп за възможен военен удар Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори