Денков иска чистка в ЦИК, но е против смяната на министри
Скандалът с машините преди първия тур на местните избори трябва да бъде изчистен, каза той
„Трябва да се търси смяна на състава на Централната избирателна комисия. Той не отразява реалността в момента. Това трябва да го направи Народното събрание“, каза министър-председателят Николай Денков. Тази сутрин той отговаря на въпроси на граждани на живо от Министерския съвет.
В момента не трябва да се търси смяна на министри, заяви Денков, визирайки министър Александър Йоловски, който ръководи Министерство на електронното управление, съобщава бТВ.
Според премиера скандалът с машините преди първия тур на местните избори трябва да бъде изчистен, но смяна на министри, които си вършат професионално работата в момента не стои на дневен ред.
"Председателят на ДАНС прикрива нарушение на Закона за класифицирана информация от неговия заместник. Това е сериозно нарушение. Отделно става дума за политически пристрастия, на което председателя на ДАНС няма право. Мотивите за исканата оставка на Тончев са много сериозни", коментира Денков.
"Президентът няма никакво право да отказва това искане. Защото той ни пречи да си изпълняваме задълженията. Доводът, че някой иска да овладее службите е несъстоятелен, защото когато се назначава следващия човек той трябва да бъде съгласуван с президента. Аз трябва да мога да работя с председателя на ДАНС, за да мога да си върша работата. Румен Радев трябва да подпише и ще го направи. Ако това не се случи означава, че ако нещо се случи в сферата на националната сигурност той ще носи отговорност", обясни премиерът, цитиран от БГНЕС.
"ЦИК не се справиха с провеждането на изборите. Те са колективен орган, не подлежат на административна и наказателна отговорност директно, но за това несправяне трябва да се търси смяна на състава на ЦИК. Този състав е от времена на друга политическа конфигурация и не отразява реалността в момента", каза още той.
Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти
Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар
Пращат полицайка в Сливенския затвор за пренасяне на кокаин
Студен фронт удря на 22 юли: Оранжев код е обявен за Бургас
Сблъсък на аерограф и живопис: Откриват изложбата „Лятна жега“ на Мика Сав и Нина Русева в "Приморец"
Извънредно! Две жени предизвикаха ПТП на кръговото на „Мираж“, движението е блокирано!
Живот след Мондиала или какво предстои във футбола
МОН променя НВО след 10. клас: В теста по БЕЛ влизат история и философия
Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500
Паркинг в Слънчев бряг иска 5 евро на час и шокира туристи
Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка
Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години

Там няма оправия докато теа тримцата не умрат ...