МОН праща даскалите на училище, ето какво ги чака
За всеки одобрен и публикуван за общодостъпно ползване урок учителят, който го е изготвил, получава заплащане от 179 лева
17 323 учители ще преминат обучение за работа с платформата „Дигитална раница“ и използване на иновативни методи на преподаване. Това съобщиха от Министерството на образованието и науката. Обученията са общо 32 часа.
Всеки от учителите ще придобие компетентност да използва и прилага различните функционалности и дигитални образователни ресурси в платформата. Те ще могат да разработват електронни уроци по своите предмети, които да публикуват и за общодостъпно ползване в „Дигиталната раница“.
Безплатно
Към момента почти всички дейности по изграждане на единната безплатна електронна платформа за обучение са приключили. В нея са качени всички учебници от 1. до 7. клас. От следващата учебна година и учебниците от 8. до 12. клас ще бъдат достъпни безплатно в „Дигиталната раница“.
Необходимо е обаче тя да се „напълни“ с допълнително съдържание – онлайн уроци, упражнения, тестове, създадени и споделени от самите учители. За всеки одобрен и публикуван за общодостъпно ползване урок учителят, който го е изготвил, получава заплащане от 179 лева.
Предстоящите обучения на учителите ще се провеждат по 109 програми, разработени от 9 университета и 14 обучителни организации. Педагогическите специалисти, участвали в курсовете, ще получат удостоверение с присъдени квалификационни кредити.
Португалия се обяви против обща евроармия, залага на НАТО
Сергей Лавров: Русия е готова да продължи преговорите за Украйна
Братът на Малена: Сигурен съм, че сестра ми ще се завърне по-силна!
288 души са арестувани досега за търговия с гласове
"Зелен Несебър" - бранд за екологични политики на общината
Маджар спира държавните медии в Унгария
Вотът в Турция: Как ще гласуват българите там?
Травмите при падане от тротинетка са близки до тези с мотор
Почина Олга Петрова
Вървим към 2 евро за литър дизел, цената на горивата не е достигнала своя пик
3-г. дете стана свидетел на убийство след нападение на питбул
17-годишно момче е загинало в тежката катастрофа край Карлово

Заплатите им не спират да растат , а учениците не знаят нищо !