Терзиев печели изборите в София с фотофиниш, щабът на Григорова обмисля жалба в съда
Близо 5% в столицата са отбелязали "Не подкрепям никого"
Обрат на балотажа на кметските избори в София май все пак няма да има. Към 07,00 ч. при обработени 99.78% протоколи на секционните комисии в Общинската избирателна комисия Васил Терзиев получава 48.17%. Издигнатата от левите и проруските сили Ваня Григорова взима 46.92%. Кандидатът на ПП-ДБ получава над 174 хиляди гласа според тези междинни данни срещу почти 170 хиляди за Григорова. Процентно разликата е 1.25 пункта и е фактически непреодолима.
4.92% са отбелязали „Не подкрепям никого“.
От БСП в лицето на Жельо Бойчев обаче не изключват оспорване на резултатите по съдебен път.
Изборите за нас не са приключили. Продължаваме да правим паралелно преброяване секция по секция, глас по глас. Разлика от няколко хиляди гласа няма как да бъде приета, без да се прегледа всеки от протоколите, коментира той пред БНР.
Бойчев допусна опцията за съдебно оспорване на балотажа в София, защото по думите му има "достатъчно индикации" за подобна жалба.
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата

Пропуснал си най-важното и по един чифт мъде, та да им стане комплект с голия уй, дето им го дадоха на миналите избори!
Хартиените разписки за гласуването се пазят и може да се направи проверка на машинното гласуване с броене на хартиените разписки. За официален одит, обаче, хартиените разписки не са валидни. Преди при проверка имаше големи разлики точно в полза на ПП (отчетени 103 гласа вместо 23):
https://plovdiv-online.com/komentarni/konflikti/eto-parvite-fakti-za-izmamata-pp/
Друг въпрос е валидността за ползване на "изборни машини" с несертифициран софтуер на чичко Сорос, които нарушават изборния кодекс.
"Експерти конституционалисти пред Труд news: Гласуването с машини е абсолютна измама"
http://www.budnaera.com/202304f/23040602.html
"Вотът с устройствата не е пряк, те се явяват посредник
Най-добре е да се забрани машинният вот
Използването на машини за гласуване нарушава текстове в Изборния кодекс. В чл. 3, ал. 1 от него е записано, че изборите се произвеждат въз основа на всеобщо, равно и пряко избирателно право с тайно гласуване и осигуряват свободно изразяване на волята на избирателите. Вотът с устройствата обаче не осигурява именно свободното изразяване на волята, обясниха пред “Труд news” експерти конституционалисти.
Гласуването с тях не е пряко, защото машината с алгоритъма є, представляващ програмен код - скрипт, е написан на специфичен неразбираем за гласоподавателя английски език. Така той не гласува пряко, защото машината се явява посредник при гласуването и нейният алгоритъм действа напълно извън зоната на видимост на гласоподавателя, посочиха специалистите."
Независими ли сте или…?
От кой се страхувате?
no comment!
Срам и позор за софиянци!
Но не ми пука за столицата, тя не е България!
ОНИО СИ ЧУКА КОРНЕЛА.ДА ЗНАШ..
Това е като в кафенето да сложиш секси сервитьорка с телешки поглед и клиентите растат
Много прост похват но върви при прости хора
И две пак по добрият кандидат победи убавото простоВаня
Какво ги обучаваха в ДС ... удар с нож ...сърце, бял дроб, слабини или бъбреци. Има много техники да убиеш един човек...това учат в ДС това ли са го учили в семейство професионални убийци.
Тоя ТЕРЗИЕВ съвест има ли? Дал пари, хайде сега да ми ги върнете!
ДА ПОДАДЕ ОСТАВКА И ДА СИ СЪБИРА ПАРТАКЕШИТЕ!