Терзиев печели изборите в София с фотофиниш, щабът на Григорова обмисля жалба в съда
Близо 5% в столицата са отбелязали "Не подкрепям никого"
Обрат на балотажа на кметските избори в София май все пак няма да има. Към 07,00 ч. при обработени 99.78% протоколи на секционните комисии в Общинската избирателна комисия Васил Терзиев получава 48.17%. Издигнатата от левите и проруските сили Ваня Григорова взима 46.92%. Кандидатът на ПП-ДБ получава над 174 хиляди гласа според тези междинни данни срещу почти 170 хиляди за Григорова. Процентно разликата е 1.25 пункта и е фактически непреодолима.
4.92% са отбелязали „Не подкрепям никого“.
От БСП в лицето на Жельо Бойчев обаче не изключват оспорване на резултатите по съдебен път.
Изборите за нас не са приключили. Продължаваме да правим паралелно преброяване секция по секция, глас по глас. Разлика от няколко хиляди гласа няма как да бъде приета, без да се прегледа всеки от протоколите, коментира той пред БНР.
Бойчев допусна опцията за съдебно оспорване на балотажа в София, защото по думите му има "достатъчно индикации" за подобна жалба.
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години

Пропуснал си най-важното и по един чифт мъде, та да им стане комплект с голия уй, дето им го дадоха на миналите избори!
Хартиените разписки за гласуването се пазят и може да се направи проверка на машинното гласуване с броене на хартиените разписки. За официален одит, обаче, хартиените разписки не са валидни. Преди при проверка имаше големи разлики точно в полза на ПП (отчетени 103 гласа вместо 23):
https://plovdiv-online.com/komentarni/konflikti/eto-parvite-fakti-za-izmamata-pp/
Друг въпрос е валидността за ползване на "изборни машини" с несертифициран софтуер на чичко Сорос, които нарушават изборния кодекс.
"Експерти конституционалисти пред Труд news: Гласуването с машини е абсолютна измама"
http://www.budnaera.com/202304f/23040602.html
"Вотът с устройствата не е пряк, те се явяват посредник
Най-добре е да се забрани машинният вот
Използването на машини за гласуване нарушава текстове в Изборния кодекс. В чл. 3, ал. 1 от него е записано, че изборите се произвеждат въз основа на всеобщо, равно и пряко избирателно право с тайно гласуване и осигуряват свободно изразяване на волята на избирателите. Вотът с устройствата обаче не осигурява именно свободното изразяване на волята, обясниха пред “Труд news” експерти конституционалисти.
Гласуването с тях не е пряко, защото машината с алгоритъма є, представляващ програмен код - скрипт, е написан на специфичен неразбираем за гласоподавателя английски език. Така той не гласува пряко, защото машината се явява посредник при гласуването и нейният алгоритъм действа напълно извън зоната на видимост на гласоподавателя, посочиха специалистите."
Независими ли сте или…?
От кой се страхувате?
no comment!
Срам и позор за софиянци!
Но не ми пука за столицата, тя не е България!
ОНИО СИ ЧУКА КОРНЕЛА.ДА ЗНАШ..
Това е като в кафенето да сложиш секси сервитьорка с телешки поглед и клиентите растат
Много прост похват но върви при прости хора
И две пак по добрият кандидат победи убавото простоВаня
Какво ги обучаваха в ДС ... удар с нож ...сърце, бял дроб, слабини или бъбреци. Има много техники да убиеш един човек...това учат в ДС това ли са го учили в семейство професионални убийци.
Тоя ТЕРЗИЕВ съвест има ли? Дал пари, хайде сега да ми ги върнете!
ДА ПОДАДЕ ОСТАВКА И ДА СИ СЪБИРА ПАРТАКЕШИТЕ!