×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Спечели ли Цонко Цонев балотажа и ще си върне ли Каварна старата слава на рок столица


06 Ноември 2023, Понеделник, 10:40 ч.
Автор: Флагман

За съжаление на феновете на рока Цонко загуби

Докато мнозина следяха с интерес балотажите в големите областни градове, в едно малко населено място също бе доста напрегнато.

Морският курорт Каварна избираше вчера управника си за следващите 4 години. До балотажа достигнаха досегашната кметица Елена Балтаджиева от ВМРО и легендарният кмет Цонко Цонев, който преди години превърна Каварна в рок столица на България.

Цонко се оттегли след няколко успешни мандата през 2015 година, а след това ореола на Каварна като място за рок изчезна, което го накара сега отново да се впусне в кметската битка.

За него обаче гласуваха едва 37 %, докато Елена Балтаджиева получи подкрепата на 60,85 %.

Цонко Цонев едва на 36 години застана начело на никому неизвестното по света дотогава северночерноморско градче. Завършил право в СУ “Климент Охридски”, бил е юрист на община Каварна, общински съветник, адвокат в колегията в Добрич. След 12 години на кметския пост се отказа от състезанието за него, но стана независим общински съветник в местния парламент и единствена опозиция. С прогонването на рока от Каварна предпочита да прави частен бизнес - в областта на консултантските услуги, и то в други градове. Освен столица на рока при неговото управление Каварна стана пример за социална интеграция на ромите, като сведе под 9% безработицата при тях, кражбите до минимум, прати тотално децата им в училище, а махалата лъсна до блясък и стана визитна картичка на града.

Цонко Цонев беше обявен за мъж на България за 2005 г., а по-късно удостоен с приза “Кавалер на златната магична пръчка”.

Когато заема поста, заварва само един отворен хотел, а след неговото управление вече има голяма леглова база с над 6000 места, нов комплекс “Бялата лагуна” и едно от най-модерните голф игрища. По непълна статистика привлечените инвестиции - български и чужди, са в размер на 4 млрд. 114 млн.лева.

А като върнем назад лентата за рока край морето, началото беше с Джон Лоутън, през 2004 г. После са “Назарет”, Рони Джеймс Дио, “Пърпъл”, “Скорпионс”. Следва идването на легендарната руска група “Любэ” за първи път в България, после - Били Айдъл, Мотли Крю, Глен Хюз, който записва един от най-хубавите си клипове на нос Калиакра, и още много други. От единични гостувания и концерти започнаха и уникалните рок фестивали, които препълниха добруджанското градче с гости и туристи, а те завъртяха оборот на местния бизнес. Концерти и фестивали, заразени от Каварна, тръгнаха тогава и в цялата страна. Кабинетът на кметъла беше като истински музей с реликви, оставени за спомен от музикалните идоли на ред поколения. С техните образи изрисуваха фасадите на блоковете в Каварна, а школският звънец оповестяваше с рок началото на поредната учебна година. Сред скъпите спомени на кметъла е първият концерт на Дио, след който в ресторанта, наобиколен от гардове и още повече фенове, казал на охраната: “Отдръпнете се. Ще подписвам снимки и ще се снимам, защото това са феновете, заради които аз съм Дио.” Това ми беше първият урок по поведение на един голям човек, който никога няма да забравя, казва Цонко Цонев, един голям кмет на малка Каварна.




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
Флагман.БГ Сърбия в политиката на княз Борис-Михаил Сърбия в политиката на княз Борис-Михаил 02/05/2026, Събота 10:20 1
8
Коментара по темата
8.
Шарлатанин
07.11.2023 22:45:49
0
1
Всичко това звучи като приказка, или "Ода за кмета".... За съжаление, за каварналии истината е малко по-различна. Рок концертите и легендарните имена в рок музиката са едно, но цената за това (на гърба на Общината) съвсем друго. Нищо от "начинанията" на кметъла не е донесло полза на града, напротив, наследството е опоскана община, разпродадено имущество, разграбени активи, навлеци на разноски на общината, разходи, разходи, но без никакви приходи - точно като при силно развития социализъм. А след него ситуацията е "ахо-ихо, а после.... тихо". Днес човечецът не прилича на себе си - ходи и си говори сам (вследствие от злоупотреба с весели субстанции), безработен (това с частния бизнес си е направо виц), без подкрепа и съчувствие от съгражданите си (което си е оценка на кметуването му), а и заради някои особености на характера му.
7.
Палечка м
07.11.2023 21:23:51
4
3
Жалко!Хубаво щеше да спечели!Рокът е хубаво нещо, освен всичко друго!
Тук пак някакви злобеят,вечно недоволни!Ами мразете го,Каварна беше известна извън границите на България,сега е в девет глуха!Като не цените и злобеете,че и завиждате, стойте в едно село,уж град!А беше нещо много повече по времето на Цонко!
6.
Самуилов
07.11.2023 03:25:01
3
10
Местните кретени пак гласуват за случайници. И коментарите им такива.
5.
Дедо
06.11.2023 18:53:46
8
5
Бялата лагуна я строи Албена.За циганите направил,а за българите нищо,само шум по нощите...
4.
ББ
06.11.2023 18:41:28
7
5
Много Дал...Ама още повече взел..Консултант е особена професия.. Що ли не го тачат много каварналии
3.
Марко
06.11.2023 15:46:27
11
3
Значи за тоя как му беше името...а цоню...дунава и морето са едно...и там вода и тук вода...така доверие не се печели...
2.
ннннн
06.11.2023 14:35:12
5
18
не можем да ценим можещите и кадърни хора!
1.
Рок пред чалга
06.11.2023 12:54:18
2
20
Дано, че голяма чалга ги тресе там
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Митрополит Арсений в Царево: България я има, защото цар Борис избра Христос! Митрополит Арсений в Царево: България я има, защото цар Борис избра Христос! Негово Високопреосвещенство възглави Света литургия в храм „Св. Цар Борис-Михаил“ в Царево Разпада ли се БСП? Цялата партийна организация в Нови пазар напусна Разпада ли се БСП? Цялата партийна организация в Нови пазар напусна Местни групи в социалните мрежи очакват те да се присъединят към формацията на Румен Радев Тони Димитрова и Ники Кънчев на шоу с надиграване и „Стани Богат“ в Сигмен Тони Димитрова и Ники Кънчев на шоу с надиграване и „Стани Богат“ в Сигмен Традиционният курбан за празника ще е утре Кабинетът "Радев": Изненадващи имена за правосъдието, финансите и министерството на външните работи Кабинетът "Радев": Изненадващи имена за правосъдието, финансите и министерството на външните работи Лидерът на Прогресивна България във вторник ще присъства на консултациите с президента Илияна Йотова Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран Тръмп още няма стратегия за изход от зле планираната война срещу Иран Два месеца минаха от началото на конфликта, който взриви петролните пазари и доведе света до ръба на глобална криза Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътуванeто Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътуванeто Двамата зарязаха сигурната си работа и поеха за експедиция с велосипеди в Централна и Южна Америка, описаха приключенията си в "Карай към непознатото" Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев
Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Петима души загинаха в самолетна катастрофа в САЩ Самолетът е летял с висока скорост преди да се разбие Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава Дневен хороскоп за 2 май 2026: Везните са магнит за пари, Телецът да внимава  Ден на възможности и рискове – разумът и търпението ще определят посоката Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо жените отделят толкова много време и средства за външния си вид, вместо за развитието на интелекта си?
- Защото слепите мъже са много по-малко, от глупавите...
Виц на деня Виц на деня - Ти ме търсиш само за с*кс.
- Добре, ела утре... утре ще бъркаме бетон!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Караш ме да гася лампата по време на с*кс, а после ми се сърдиш, че не съм те познал на улицата!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори