×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кандидатът за кмет Стефан Кенов в подкаста на Флагман.бг: Време е да ускорим развитието на Карнобат


Кандидатът за кмет Стефан Кенов в подкаста на Флагман.бг: Време е да ускорим развитието на Карнобат
Стефан Кенов разви визията си за управлението на общината във Ф студио
24 Октомври 2023, Вторник, 19:05 ч.
Автор: Флагман

Не мога да отрека направеното от г-н Димитров, но смятам, че е дошло времето да продължим с по-бързи темпове, категоричен е Стефан Кенов 

Кандидатът за кмет на Карнобат от „Бъдеще за родината“ Стефан Кенов гостува в подкаста на Флагман.бг, за да представи програмата си и философията за управление на общината. Той провежда силна кампания и е сочен за един от фаворите на вота.

„С най-големи шансове за балотаж в Карнобат е досегашният кмет Георги Димитров и двама от претендентите – аз и Тодор Байчев от БСП. Колегата загуби два балотажа. Г-н Байчев, когото уважавам и ценя като политик, е добър, но честно казано е тяснопартиен кандидат, а като такъв на втори тур трудно може да получи по-сериозна подкрепа. Смятам, че не е нескромно да кажа, че считам себе си за по-възможния избор на втори тур и ако отида ще го спечеля“, каза Стефан Кенов във "Ф студио".

43-годишният адвокат Стефан Кенов е едно от знаковите имена в местната политика. От 16 години е активен участник в обществено-политическия живот на Карнобат. Той стана зам.-областен управител на Бургас, когато бе едва на 26 години. През 2007 година бе избран за общински съветник, впоследствие бе и депутат в 43-ото Народно събрание, където оглави постоянна комисия, а в онзи момент това не бе обичайна практика за млад и неопитен народен избраник. Юристът обаче спечели доверието на колегите си с работохолизма и експертизата си.

Кандидатът за кмет на „Бъдеще за родината“ произхожда от стар карнобатски род. Предците му са дошли в града през 1925 година, когато са създали винарна, кръчма и фурна в центъра на града. Сега в тази къща е адвокатската кантора на Стефан Кенов. Той е втори мандат член на Управителния съвет на ловно-рибарското дружество „Сокол 2“. Част е и от мотоклуб „Ездачите“.

Въпреки че имаше много възможности Стефан Кенов избра да остане със семейството си и отгледа детето си в родния си град. И не съжалява.

„Карнобат може и да е по-малък град, но е красив и спокоен от гледна точка на престъпност, зловредни влияния в училище и движение по пътищата. Считам, че това е едно добро място“, каза Кенов.

Той има много идеи, но в никакъв случай не отрича това, което е направено до момента.

„Имаме един прекрасен център. През следващите 4 години искам да продължим в същата посока, но с доста по-голяма скорост и по-смели идеи. Улиците в центъра на града видимо вече се задъхват. Нужна е нова транспортна схема, не до 2040 година, както бе гласувано в ОбС, а от сега", категоричен е Стефан Кенов. Той дава и конкретни решения – еднопосочни улици и изграждане на паркинг над реката, каквато практика има в много други градове.

Категоричен е, че като кмет ще работи за развитието на кварталите и населените места от общината. Предлага изцяло нова концепция за управление. От ден първи ще се бори и за изграждането на Северния обход на Карнобат, който ще изведе трафика от бул. "Москва".

„През последните 4 мандата г-н Димитров направи много за Карнобат. Нищо от това не мога да го отрека. Но има един момент в професионалния път на всеки един от нас, когато трябва да свалим капитанската лента. Мисля, че е време това да се случи с досегашния кмет. Г-н Димитров даде правилната посока на развитие на Карнобат. Аз мога и знам как да я продължа. Моето желание е това да става с по-бързи темпове. Мога да гарантирам, че ще бъда добър работник на жителите на община Карнобат. Всички, които ме познават знаят, че съм работохолик – работя от тъмно до тъмно. Гарантирам, че от сутрин до вечер ще бъде в Общината, в населените места и по обектите, които се ремонтират“, каза Стефан Кенов.

„Никога няма да чуете от мен да кажа нещо лошо срещу действащия досега кмет – може да бъде само едно уважение и благодарност към свършеното, но мисля, че е време Карнобат да има енергичен, добре работещ, но не сменящ посоката, а такъв, който да даде приемственост“, допълни той.

Стефан Кенов е показал, че умее да гради мостове, а не да поставя разделителни ивици. Категоричен е, че уважава идеите на всички общински съветници.

В подкаста на Флагман.бг той отличи и политици от други листи като Живка Гроздева, Мирослав Спасов, Маргарита Стаматова, Мюмюн Симитчи, Радостин Христов, Красимир Трифонов.

„Това са хора, които трябва да присъстват в следващия Общински съвет. Ще работя с всеки един общински съветник, дори и да не бъда избран за кмет, защото философията ми е такава – че трябва да се подкрепят добрите идеи. Аз нямам врагове в Общинския съвет. Това са хора, които работят за благото на общността, в която живеят. Не трябва да се разсъждава, че някой е враг на партията ти, на теб“, допълни още Стефан Кенов.

Той е кандидат за кмет на ПП „Бъдеще за родината“, която всъщност не е нова партия за Кенов. Това е „Български демократичен център“, на която доскоро бе председател. На последния конгрес преди няколко месеца името й бе променено.

Стефан Кенов е заложил на интересни имена в кандидатската си листа за съветници – хора, които са се утвърдили в своите сфери, доказали са се професионално и сега влизат в местната политика.

Категоричен е, че ако стане кмет ще запази екипа на местната администрация. Следва философията, че промяна трябва да има само в т.нар. политически кабинет. 

Вижте подкаста със Стефан Кенов:

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Михаил ДИМИТРОВ Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ 02/08/2026, Неделя 17:00 2
Флагман.БГ Трамвай излезе от релсите в София Трамвай излезе от релсите в София 02/08/2026, Неделя 16:03 0
България Всички новини
Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Товарни бусове минават през Малко Търново - бизнесът вижда шанс, кметът иска спешно разширение 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас Колата е излязла от прав участък, резултатите от кръвната проба още не са известни  Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Учудващо за мнозина, вчера се събраха над 300 социалисти от региона, които посетиха събора Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ В 03:48 часа Иван Демерджиев го посъветва да бъде по-внимателен, защото действията му може да имат сериозни правни последици Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Нас, социалистите, изключително много ни притеснява промяната в механизма за определяне на минималната работна заплата. Той трябва първо да бъде възстановен и да гарантира справедливи правила за работниците, каза Зарков Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Бомбата дойде от един от най-големите, популярни и безспорно утвърдени информационни портали за новини около песенния конкурс в Европа Километрична опашка край Поморие след сблъсък между Ауди и Мерцедес (СНИМКИ) Километрична опашка край Поморие след сблъсък между Ауди и Мерцедес (СНИМКИ) Произшествието се е разминало без пострадали и са нанесени само материални щети по превозните средства Бойко Борисов: Там, където има истински кмет като Димитър Николов, има и детска болница (ВИДЕО) Бойко Борисов: Там, където има истински кмет като Димитър Николов, има и детска болница (ВИДЕО) Във Варна ме молят да им дам Димитър Николов, ще го изберат на първи тур, каза днес лидерът на ГЕРБ Жечо Станков:  Вместо вдигане на осигуровки, държавата да печели от енергийните си ресурси Жечо Станков: Вместо вдигане на осигуровки, държавата да печели от енергийните си ресурси Бившият министър, настоящ депутат от ГЕРБ припомни успеха на дерогацията за рафинерията в Бургас и призова за държавно участие в проучванията в Черно море. Борисов: ГЕРБ има хора, които ще бият на балотаж през ноемрви, търсим силна президентска двойка (ВИДЕО) Борисов: ГЕРБ има хора, които ще бият на балотаж през ноемрви, търсим силна президентска двойка (ВИДЕО) Във Варна искат Димитър Николов за кмет и са готови да го изберат още на първи тур, каза той
Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ Природозащитникът говори за схема със средства по ПВУ, но прокуратурата не е обявила подобна политическа връзка Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика Дванадесетокласникът стигна до националния отбор само година след първото си състезание Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик Спасителите намериха до него още трима загинали, а операцията по издирването на останалите алпинисти продължава Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана Жана Немцова е преследвана заради фондацията на баща си, която Москва обяви за нежелана организация Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Девет гласови съобщения прекъснаха монотонното бръмчене на честота 4625 kHz, но няма доказателства, че са свързани с падналата руска ракета в Полша Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Дванадесет души бяха спасени по море от Порто Гермено, а властите проверяват версия за умишлен палеж след откриването на две огнища Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори