Полски извор превърна в традиция Фестивала на семейството
Няколкостотин души се събраха с децата си и се забавляваха
Каменското село Полски извор събра няколкостотин приятели за превърналия се в традиция Фестивал на семейството. Дворът на местното читалище бе преобразен в пъстро фестивално пространство, в което имаше място за всеки - игри за малките, хубава музика и кулинарни изкушения за възрастните.
Атрактивните кулинари от сдружение „Каменски традиции“ приготвяха пред присъстващите на сач върху жив огън вкусни палачинки и два пъти точени мекици със сирене по стари традиционни рецепти.
Популярният майстор готвач Махмуд ал Байруми - участник от кулинарното предаване „Мастършеф“, пък обръщаше на скарата шайби от паламуд. Деликатесната риба от няколко дни пълни мрежите на рибарите по Южното Черноморие и сега празнуващите в Полски извор имаха късмет да я опитат съвсем прясна.
И като на всеки празник, и тук не мина без песни и танци, изпълнени от децата и младежите на Фолклорен клуб „Полски извоор“. За доброто настроение спомогна и необичайно топлото за октомври слънчево време във фестивалния ден.
И тази година фестивалът бе с кауза, като се събираха средства за животоспасяваща операция на малкия Божидар от Бургас.
Гости на събитието бяха политици от различен спектър. Сред тях бе и кандидат-кметът Жельо Вардунски, чийто екип в общинската администрация положи основите на този празник. Вардунски отбеляза, че появата му е неполитическа, а чисто човешка.
Сред гостите бяха бургаските депутати Жечо Станков, Галя Желязкова и Андрей Рунчев, бившият директор на ОД на МВР в Бургас Милен Димитров и други.
"В Полски извор живеят будни и инициативни хора. Селото се развива много добре. След пандемията се забелязва голям интерес на имоти от по- млади хора, заради това се надявам този празник да се превърне в традиция. Фолклорният ансамбъл е много добър и събира десетки деца”, каза Жельо Вардунски.
Вижте повече от емоцията на фестивала в нашето видео:
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши
Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август
Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене
Бургас се превърна в център на бойните спортове
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
3
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
