В Царево и Ахтопол наловиха туруци - паламуд
Рибари от Царево и Ахтопол са случили на пасажи паламуд и са наловили доста в мрежите си. Тази година паламудът закъснява и всички са без надежда, че ще дойде и ще има добра слука.
"Рибари с една лодка от нашия град са наловили паламуд - по 3-4 килограма екземплярите. За съжаление обаче, това е било единичен случай. Останалите колеги са останали с празни мрежи и всички казват, че риба няма", обясни морски вълк от Царево.
Според други риболовци обаче, това е добър знак. Те очакват, че пасажите едър паламуд вече започват да се движат край нашите брегове. В Ахтопол, също само една лодка, но и тя е случила на паламуди. Засега това се е разчуло сред морските вълци и ги е обнадеждило.
До вчера обаче времето беше лошо и те рядко влизаха в морето. От днес започват да хвърлят мрежи с нови надежди и ще се разбере дали есенният риболов ще си остане само с тези две лодки, или ще има слука на "туруци" - така наричат едрия паламуд.
Когато е още малък, паламудът е "циганка", а когато екземплярите надхвърлят килограм - килограм и половина, тогава стават "туруци", т. е. големи риби, обясниха рибарите. До момента чернокоп все още никъде не е излязъл, а вече му е време, коментираха вчера на рибната борса в Бургас.

Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата
Почина много известен рапър
Лили Иванова покори легендарната „Олимпия“ 17 години по-късно
Студент по философия е арестуван заради случая в Благоевград
Тревога в Италия: Два случая на ебола в района на Комо
Трамвай се заби в заведение, има ранени!
Левски уреди бразилец за 1.5 млн. евро
В Русия пак се изправиха пред криза с бензина
Руска атака в Киев взриви офисите на 5 медии
Александър Дугин предложи руснаците да получават достъп до интернет за "добро поведение" и по график
Кое е единственото село без жители в област Бургас
Полицията в Гърция арестува 20 души за измама с евросубсидии за 3 млн. €
