Пак насилие в Стара Загора: Мъж плаши бившата си с киселина, друг бие и влачи приятелката си след скандал
За пореден инцидент на домашно насилие съобщават от полицията
Районна прокуратура в Стара Загора e привлякла като обвиняеми по две досъдебни производства двама мъже за престъпления, извършени в условията на домашно насилие. Това съобщават от пресцентъра на държавното обвинение. И двата случая са от събота, уточнява БТА.
По първото досъдебно производство Районна прокуратура-Стара Загора е повдигнала обвинения на А.С., на 27 години, за нанасяне на средна телесна повреда на 21-годишна жена, с която живеел, като я съборил на земята, влачил я, удрял я по тялото, като при падането, тя е наранила дясната си ръка.
При вторият случай е обвинен П.К., на 28 г., който след раздялата си с 27-годишна жена, е извършил две престъпления, насочени срещу личността и имуществото ѝ. Според обвиненията той е срязал четири гуми на кола, използвана от пострадалата. В същия ден обвиняемият, през мобилно приложение, заплашил жената, че ще я залее с киселина. Двамата мъже са задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор.
Днес Районната прокуратура в Стара Загора ще внесе искане в съда налагане на постоянни мерки за неотклонение „задържане под стража“.
През лятото Народното събрание прие промени в Закона за защита от домашното насилие, с които се увеличава кръгът от хора, които попадат под обхвата на закона, като се включват и тези, които са в интимна връзка, продължаваща повече от 60 дни. До законодателните изменения се стигна след случая с 18-годишната Дебора Михайлова от Стара Загора.
Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия
Как да кажеш точно какво искаш в леглото
Шестима пострадали след масовото падане на Джирото
Джамбазки: Либералният дневен ред не позволява да се показват престъпленията и изстъпленията на „малцинствата“
Подаграта се отключва от месото
Габрово завря, стотици излязоха на протест
Лукашенко: Мощното руско оръжие е зад моя гръб
Грозен скандал в ефира на Нова тв
Задържаха трима за побой в София
18-годишният Давид Иванов донесе злато за България
Зеленски: Вече сме неразделна част от европейското семейство
Съветник на аятолаха: Ормузкият проток е възможност, ценна колкото атомна бомба
