×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тотално преобразяват студентското общежитие в бургаския Университет „Проф. д-р Асен Златаров”


Тотално преобразяват студентското общежитие в бургаския Университет „Проф. д-р Асен Златаров”
Обществената поръчка за санирането и ремонта на една от сградите вече е обявена, търсят изпълнител
17 Октомври 2023, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Проектът може да започне още до края на тази година

Ремонтират, санират и модернизират студентското общежитие на бургаския Университет „Проф. д-р Асен Златаров”. Преди дни от ръководството на ВУЗ-а са стартирали процедура по търсене на изпълнител под формата на обществена поръчка, което означава, че на практика цялата документация за бъдещият проект вече е изгладена и предстои само изборът на фирма, която да осъществи дейностите.

Прогнозната стойност, която е предвидена за ремонта и санирането, включително и изработването на проекта, възлиза на 4.5 млн.лв. без ДДС и касае Студентско общежитие №1, което се намира в кампуса на Университет „Проф. д-р Асен Златаров”.

Превдиено е след като бъде избрана фирмата изпълнител, техническият проект да бъде изготвен в 30-дневен срок (календарни дни). В това се включва не само разбивката на цените по дейности, но и изработването на графичен проек и визия за начина, по който сградата ще изглежда в бъдеще, както и всички релефни геометрични елементи по дизайна и визуалната идентичност на университета.

Същата фирма ще трябва още в 180-дневен срок да осъществи цялостния ремонт по приетото задание. В това е включено както поставянето на топлоизолация на сградата, така и ремонт на покривната конструкция. Ще бъде обновен и интериорът на постройката. Ще се извършат реконструкции на ВиК и електросистемите, и още редица дейности, описани подробно в обществената поръчка.

Надзорът по строителството следва да се осъществява от същата избрана фирма.

Това е пореден проект, който цели подобряването на учебната база в бургаския Университет „Проф. д-р Асен Златаров”. След изграждането на Медицинския факултет, сега се планува още и създаването на изцяло нова сграда, в която да се помещава бъдещият плануван Фармацевтичен такъв. Тъкмо това налага ремонта на част от съществуващата инфраструктура.

 


В категории: Просвета , Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
Михаил ДИМИТРОВ Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско 12/08/2026, Сряда 19:00 0
България Всички новини
Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Митрополит Николай ще опее Георги Кузев, погребват го на 14 август в Кричим Поклонението започва в 08:30 часа в храм Св. св. Козма и Дамян, а траурната церемония е от 12:00 часа Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Кабинетът ще търси нов европейски прокурор от България, рестартира избора Правителството няма да продължи с тримата кандидати от процедурата при кабинета Желязков, но те могат отново да се включат Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха Извънредно! Тежка катастрофа до Подземната улица в Бургас, два Хюндая се помляха За щастие няма пострадали, щетите са изцяло материални  Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Вижте как изглежда майката на едно от момчетата, участвали в убийството в Пловдив Гергана Папазова твърди, че непълнолетният ѝ син е бил само наблюдател на фаталния побой над Георги Кузев Земеделецът Александър Сотиров оглави "Прогресивна България" в Айтос Земеделецът Александър Сотиров оглави "Прогресивна България" в Айтос Даниела Алакушева става организационен секретар на местната структура Д-р Диян Господинов с тревожни данни: Смъртността от сърдечно-съдови заболявания в Бургас е с 20% над средната за страната Д-р Диян Господинов с тревожни данни: Смъртността от сърдечно-съдови заболявания в Бургас е с 20% над средната за страната Кардиологът предупреди общинските съветници, че неконтролираното високо кръвно остава сред основните причини за инфаркти и инсулти Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско Мюфтийството се оплака от джаз концерт в Банско От институцията видяха неуважение към мюсюлманските традиции в сценичния образ на групата Nerativim Известният гангстер Ники Хаваеца спипан с много дрога в Поморие Известният гангстер Ники Хаваеца спипан с много дрога в Поморие 28-годишният мъж е криминално проявен и осъждан Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения Царево посреща Пристан на спасение с Маргарита Хранова, Кварто квартет и православни песнопения Морската сцена ще събере десетки изпълнители в навечерието на Успение Богородично, входът за публиката е свободен Пълната хронология на черния полет край плаж „Олимпийски надежди“ (СНИМКИ) Пълната хронология на черния полет край плаж „Олимпийски надежди“ (СНИМКИ) 71-годишният особняк Николай нямал лиценз да лети, вдигнал самоделката си при опасен вятър от 14 м/с
Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Путин заплаши ЕС: Русия ще задържа европейски кораби в отговор на арести на руски съдове Москва е готова да действа и далеч от европейските води, а руското Министерство на отбраната вече е получило заповед 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал 100 евро за асансьор? Снимка от хотел в Златни пясъци разпали скандал Според публикуваното съобщение гости от три етажа трябва да ходят пеша, а нарушаването на правилата води до солена санкция Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив Съдът пусна двамата обвинени за побоя над непалци в Пловдив 18-годишният излиза срещу 700 евро гаранция, а другият младеж остава под надзора на Детска педагогическа стая Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Tъжната история на Рокардо Аройо - актьорът, изиграл образа на Висенте Марото в "Новите съседи" Рикардо Аройо напусна "Новите съседи" в сезон 15, когато героят му "почина" на дивана си, сам и правейки любимото си - гледайки мач Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Къде е Пол Бия? 93-годишният президент на Камерун не се е върнал от Европа повече от два месеца Най-възрастният действащ държавен глава управлява дистанционно и направи сериозна рокада във военното командване САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго САЩ и Иран се разбраха да удължат срока на примирието, остава спорът колко дълго Пакистанските посредници са получили съгласие от Вашингтон и Техеран дни преди крайния срок на 17 август Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Сделка оръжия срещу фентанил: Арестуваха в Чехия четирима, свързвани с картела Халиско Американската прокуратура твърди, че групата договаряла картечници, гранатомети и минохвъргачки за войната на CJNG в Мексико Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Ваканцията в Гърция удря нов рекорд: Бензинът на островите мина 2,50 евро Сими и Кимолос са сред най-скъпите места за зареждане, а фериботите, нощувките и храната допълнително вдигат сметката за лятната почивка Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар Генеративният AI ускорява продажбите, проектирането и сделките със земя и сваля разходите на строителните компании Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток Американският президент заяви, че не вярва на Техеран и предупреди за тежък отговор при нови действия
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Защо плачеш, мила?
- Защото ми казаха, че съм тъпа.
- Хубаво де, и кое не ти е ясно?
Виц на деня Виц на деня Двама старци си говорят:
- Ех наборе-е-е, станал съм като стенен часовник!
- Що бе?
- Ми ей го на - в главата ку-ку, а от долу махало...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Към съседа от 4-тия етаж, който започва с бормашината в 7:00 сутринта в неделя: Надявам се бургията ти най-накрая да удари златна жила, че да си купиш къща в друг град!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори