×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 29 юни и на 4 юли 2026 г. военни колони ще се придвижват по републиканската пътна мрежа
  • САЩ и Иран планират среща за нови преговори в Катар
  • Иран възобновява полетите до Дубай след седмици на прекъсване
  • Tристранката се събира извънредно заради Бюджет 2026
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Амбициозна програма на отбора на Тихомир Янакиев за община Созопол


Амбициозна програма на отбора на Тихомир Янакиев за община Созопол
Тихомир Янакиев и МК "БСП за България, МИР и Български гласъ" ще представят програмата си за управление в сряда, в 18 часа в киноклуба при читалище "Отец Паисий"
16 Октомври 2023, Понеделник, 20:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Създадохме Визия за развитие на Община Созопол - какво искаме да постигнем, обяви кандитатът за кмет на община Созопол

Кандидатът за кмет на Созопол, издигнат от МК "БСП за България, МИР и Български гласъ" Тихомир Янакиев публикува днес програмата си за управление през мандат 2023-2027 година. Представянето й пред обществеността ще е в сряда, 18 часа в киноклуба на читалище "Отец Паисий".

Тихомир Янакиев тръгна към втори мандат в Созопол с високо вдигната глава

"Аз и моят екип не се придържаме към традиционни лозунги и обещания, ние имаме изготвени управленски документи, които указват пътя на реализация на един проект, така че той да не остане само на хартия. Създадохме Визия за развитие на Община Созопол - какво искаме да постигнем, Политическа програма - какво ще направим, и Стратегия за това как ще го направим", обяви Янакиев. 

Флагман.бг разговаря с него за приоритетите в стратегическия документи целите, които лично той си поставя:

-Г-н Янакиев, днес какви са основните акценти в програмата за управление на община Созопол 2023-2027?

-Първото, което ще направи впечатление на всеки, който се запознае с нея, е нейната изключителна амбициозност. Не става въпрос за разпокъсани идеи на крак, а за цялостна визия за общината ни, с която ще превключим на много по-висока скорост. Успоредно с това обаче не забравяме най-важното - стабилността на финансите на общината. Всеки може да изтегли баснословни кредити и да започне грандомански проекти, а после общината да фалира. Правили са го преди, а и в момента има кандидати, които искат да ни върнат на това положение. Нашата Програма обаче е експертна и прагматична, но едновременно с това и визионерска.

-Наскоро и други претенденти за поста излязоха с техните предложения за бъдещето на общината. С какво се различава вашата Програма от тази на вашите конкуренти за кметското място?

-Знаете ли, прави ми впечатление, че единствено ние сме поставили нашата Програма в цялостния контекст на работата на общината. Все пак ако искаме тя да се случи, а не да остане само на хвърчащи листове и хубави картинки, трябва да е ясно как и дали въобще може това да се случи. За щастие ние сме си написали домашното - през последните 4 години сме се подготвили проектно, което е невидимата работа, преди първата копка, без която обаче не може. Осигурили сме финансовата стабилност на общината, изплатили сме доста кредити, спряли сме лоши практики, които ощетяват общинската хазна и сега, стъпвайки на този солиден фундамент, може да си позволим да финансираме проектите в нашата Програма в новия мандат. Естествено, за да стане това, политиките по повишаването на собствените приходи на общината трябва да продължат, за което ние гарантираме.

-Сама ли ще финансира общината всички тези проекти, които сте планирали - дали е по силите ви дори и с добро финансово управление и повишени приходи?

-Програмата е много амбициозна и само със собствени средства може да се реализира само част от нея. Тук са и двата други важни фактора обаче - еврофондовете и държавата. За съжаление, през по-голямата част от текущия мандат нови европрограми просто нямаше. В цяла България. За щастие обаче, те вече се рестартират, а ние сме изключително добре подготвени - кандидатствали сме с цели 13 големи проекта, а някои от тях вече са и одобрени. Важно е и националното финансиране - особено за големите инфраструктурни проекти. А за да се осигури то - нивото на комуникация с държавните институции трябва да е добро, както и да има редовно правителство, подкрепено от парламентарно мнозинство, което да гласува бюджетите му. Имаме изключително добри контакти с министрите от редовното правителство, някои от които вече са гостували в Созопол и имаме уверения, че предстои заедно да стартираме множество проекти, които са ключови за нашата община.

-Споменахме множество проекти с различни източници на финансиране, които вече сте гарантирали и включили в Програмата ви - кои са някои от предвидените за реализиране?

-От къде да започна, при положение, че в нея са засегнати всички аспекти - от култура, туризъм и спорт, през икономика и инфраструктура, до основополагащи сектори като здравеопазване и образование - всеки сектор на обществения живот е получил нужното внимание, отношение и подготовка за усилената работа, която ни предстои. В здравеопазването се изгражда 4 етажен общински медицински център в Созопол, а предвиждаме ремонти на здравни служби и медицински кабинети. В образованието предстоят цялостни ремонти и вкарване в 21 век на училищата в Созопол и Росен, както и на детски градини. За автогарата в Созопол минахме през тежки бюрократични перипетии, но хоризонта за реализацията й вече е чист. Инфраструктурата ще е особен акцент през новия мандат - от проектиране и реалициране на водоснабдяване и канализация в градове и села, през обновяване на улици в селищата, до пълен ремонт на важни артерии - Черноморец-Градина, Зидарово-Вършило/Габър, Атия-Росен, Златна рибка-Равадиново, където ще има и улично осветление, пешеходна алея, а също и велоалея.

-Ще успеете ли да изпълните Програмата за 4 години?

-Аз и екипът ми преодоляхме заедно огромни трудности в текущия мандат, но го завършваме с високо вдигната глава - община Созопол вече не е на колене финансово, вече може да си позволи да мечтае. И мечтите да станат впоследствие и реалност, защото сме подготвени, и защото проектите ни са реалистични. За да ги изпълним обаче ни трябва подкрепата на гражданите на нашата община. И то не само за мен като кмет, а и за кметовете на населени места и за листата ни за общински съветници. Защото само с общи усилия може да постигнем смелата визия в Програмата. Заедно, сме в отбор с номер 68 - за кмет на община, на населено място и за общински съветници. Със сърце за община Созопол.

Вижте още във видеото:






Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
Тервел ИЛИЕВ Удариха колата на депутат, тя не е лъскава Удариха колата на депутат, тя не е лъскава 29/06/2026, Понеделник 20:10 0
Тервел ИЛИЕВ Мениджър е разстрелян на екзотичен остров Мениджър е разстрелян на екзотичен остров 29/06/2026, Понеделник 18:33 2
България Всички новини
Сезонът на пожарите в Айтос започна, пламъците приближават до къщите Сезонът на пожарите в Айтос започна, пламъците приближават до къщите Гъста растителност гори до жилищния квартал край „Орела“, два екипа на пожарната се борят със стихията Властта в шах след протеста: Посегне ли на държавните служители, ще настане хаос Властта в шах след протеста: Посегне ли на държавните служители, ще настане хаос В някои отдели чиновници обслужват хиляди граждани и ако напуснат, обществото ще е два пъти по-недоволно, предупреждават от КТ „Подкрепа“ Ад за пациенти и медици: По стъпалата на спасението влачат в одеяла хора между живота и смъртта Ад за пациенти и медици: По стъпалата на спасението влачат в одеяла хора между живота и смъртта Докато новата болница в Ямбол чака поредните 4,4 милиона евро за индексации, лекари и санитари мъкнат ранени по стълбите на сгради от 1912 година Джигит разцепи кола в ТИР на завой, жена загина, въздушна линейка спасява ранен Джигит разцепи кола в ТИР на завой, жена загина, въздушна линейка спасява ранен Изпреварване при непрекъсната линия превърна Котленския проход в кървава арена, трима берат душа в Сливен, а болница в Бургас пое най-критичния пациент Флагман.бг е водещ медиен партньор при историческото домакинство на Giro d’Italia 2026, сочи експертен доклад Флагман.бг е водещ медиен партньор при историческото домакинство на Giro d’Italia 2026, сочи експертен доклад Докладът на Sensika за Grande Partenza отчете феноменален успех за Черноморието Бургас има първото общинско IB училище в България Бургас има първото общинско IB училище в България Добрата новина съобщи кметът Димитър Николов Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас Областният управител събра депутати и кметове на важна среща за бъдещето на Бургас Депутатите бяха запознати с приоритетите, касаещи развитието на областта и проблемите, с които кметовете се сблъскват в дейността си Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли Край на безплатния обмен: „Български пощи“ въвеждат такси за смяна на левове в евро от 1 юли Новите тарифи варират от 6 до 10 евро в зависимост от сумата, като до момента държавното предприятие е обменило безвъзмездно близо 290 милиона лева Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания Тийнейджърите, употребяващи марихуана, са изложени на двоен риск от тежки психични заболявания Изследване над 460 000 младежи доказва, че канабисът в ранна възраст е директен тригър за психози, биполярно разстройство, депресия и тревожност
Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Русия на Путин няма бъдеще, каза той Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Дъщеря му навършва 18 години и вече се сблъсква с истината на транс тийнейджърите Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Британската култура изгуби една от най-ярките си и обичани икони Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Благодарение на бързата и професионална реакция на спасителните служби, към момента няма данни за пострадали или ранени Цената на петрола се срина след месеци на блокада Цената на петрола се срина след месеци на блокада Според оценки на Bloomberg, износът на петрол от страните от Персийския залив е достигнал 75% от нивото си отпреди войната. Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Световният рекордьор излезе с конкретна визия часове преди сесията на Общинския съвет в Бургас – предлага безплатно плуване за деца и хора с увреждания Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Хаос на плажовете в Гърция: Хотели и заведения масово поставят шезлонги в „сива зона“ и без договори Заглавието директно предупреждава за проблем на място, което вълнува всеки български турист. Думата „хаос“ веднага привлича вниманието Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Един от най-издирваните убийци в света се скри под носа на всички Дон Мико бе заловен в Испания  Руските войници оцеляват на фронта между 20 и 35 минути, твърди Билд Руските войници оцеляват на фронта между 20 и 35 минути, твърди Билд Основната причина за тази брутална статистика е радикалната трансформация на съвременната война
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня При доктора:
- От сега нататък никакъв алкохол и никакви цигари!
- Докторе, много ли е сериозно?
- Не, но ще трябва да спестявате, за да си платите лечението...
Виц на деня Виц на деня - Майсторе, колко струва поправката на спирачките?
- Около 200 евро.
- Е, тогава ми увеличи звука на клаксона.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На много омъжени жени мъжът е като целулит. Никъде го няма по снимките.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори