Сигнали за бомби опразниха класните стаи в няколко градове у нас, полицията проверява
Училища в София, Русе, Бургас и Стара Загора получиха заплахи за бомбени сигнали тази сутрин
Сигналът за бомба в гимназията по туризъм в Русе е бил подаден на спешния телефон около 10:30 часа, съобщи Нова телевизия. Всички ученици от двете сгради на гимназията, които се намират в различни квартали на града, са били изведени. В района има засилено полицейско присъствие. Малко по-късно сигнал за бомба прекрати учебните занятия и в училище в Стара Загора. В момента се действа по процедура, допълниха от местните органи на реда.
До момента от МВР имат информация за подадени имейли с бомбени заплахи за училища в Русе, Бургас и София, пише БНР.
През март 2023 г., непосредствено преди парламентарните избори на 2 април, училищата в цялата страна отново бяха заляти с бомбени заплахи. Първоначално имейли идваха от руски адрес, под заглавие „важно съобщение” от името на Егор Синянский. Няколко поредни дни имаше заплахи за бомбени взривове и престрелки в училища в цялата страна. Предупреждения получиха директори в София, Бургас, Стара Загора, Пловдив, Сливен, Варна, Велико Търново и Ямбол.
Тогава авторите на заплашителните мейли, изпратени в Стара Загора и Бургас се представиха като "македонски националисти”, които са недоволни от българската политика. Те заплашваха, че всички деца ще умрат и плашиха с “бутанови бомби”. Полцията разследва случая с получените имейли с бомбени заплахи за училища.
Разбиха нарколаборатория в "Меден рудник" - открит е килограм амфетамин
Как може Трифон Иванов и още 3 "лъва" от Етър да са 4-ти в света, а сега да страдаме от синдрома "Щраус"
Тир уби пешеходка на пътя Велико Търново - Русе
Над 90% от тийнейджърите в България с кариозни зъби, държавата взема мерки
Петък 13 е: Мит или реална опасност
Празник е - ето кой може да почерпи за имен ден
Фенката на Лудогорец леля Петранка се афектира много
Ще има ли нов български фурор в биатлона в Милано Кортина, утре излизат четирима наши
Нападателят на Васко Моржа във Варна е осъждан многократно
Работодателите планират увеличение на заплатите
Има данни за психопатно поведение в случая „Петрохан“
Песков с интересно изказване за Путин, Мерц и Макрон
