Ето как ще изглежда новият корпус на елитната Професионална гимназия по програмиране в Бургас
Сградата ще се казва Център за високи постижения и ще подобри и оптимизира значително учебния процес в ПГКПИ
С близо 3.2 млн. лв. без ДДС изграждат нова сграда към елитната Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации в Бургас. Обществената поръчка е публикувана официално на сайта на АОП на 5 октомври и е с краен срок за кандидатстване до 26 октомври, което означава, че съвсем скоро е възможно да има избран изпълнител за мащабния проект.
Сградата ще се нарича Център за високи постижения и ще предостави на професионалната гимназия цял нов корпус, който ще подобри условията за обучение в училището.. Той ще осигури и интердисциплинарна, комплексна и готова за развитието на кадри образователна среда, с която ще се извъшрва по оптимален начин подготовката на кадри в сектора информационни технологии в Бургас.
Новият корпус ще е триетажен. Крайният срок за изпълнение на проекта е 360 календарни дни, което означава, че на практика със стартиране на следващата учебна година сградата трябва да е готова.
От създаването ѝ досега ПГКПИ, намираща се в бургаския жк „Меден рудник” и притежаваща свои собствени ученически общежития и кампус не спира да се развива. Интересът към нея става все по-голям, тъй като предлаганото в нея образование съответства почти изцяло с нуждите на пазара на труда към този момент от историята. Завършилите гимназията пък излизат като подготвени кадри, готови да стартират професионалната си кариера в сектора на информационните технологии, програмирането и дизайна.
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
Извънредно! Тежка катастрофа стана преди минути до „Wave Resort“
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си

Вземете да направите един вътрешен ремонт на УМБАЛ. Недопустимо е след толкова тупане в гърдите колко добър град за живеене сме най-голямата болница да тъне в мизерия. Хвърлихте луди пари да я пребоядисате за да изглежда отвън сякаш е много модерна, а вътре можеш да снимаш филм на ужасите.
А за другото - ми такъв е матрялът... като ВАС.
Да се смея или да плача.....? :)