Задържаха 12 българи - доставяли оръжие на "Вагнер"
Прокуратурата ще иска постоянен арест
12 души бяха задържани у нас за износ на оръжия за руската армия в Украйна. Петима от тях са чужди граждани, сред които и трима руснаци. Става дума за износ на стоки и технологии с възможна двойна употреба без лиценз. Част изнесените стоки са били бинокли и оптични прицели. Военните изделия, които са изнасяли не са били за редовната армия, а за формирования като „Вагнер“. Печалбата им се оценява на над 4 млн. лева.
„Групата е действала от 2022 година до 9 октомври тази година, когато е била неутрализирана. Операцията се преведе под надзора на Окръжна прокуратура Пловдив с участието на ДАНС и МВР. Бяха задържани 12 лица, като 5 от тях са подведени под наказателна отговорност. За тях днес ще бъде внесено искане пред Окръжен съд Пловдив за вземаме на най-тежката мярка за неотклонение задържане под стража”. Това заяви окръжният прокурор на Пловдив Ваня Христева.
По думите ѝ групата е използвала фирма, регистрирана в Пловдив, за да закупува „стоки с двойна употреба” от различни търговски дружества и специализирани магазини за подобна техника. „Стоките, които са закупувани, са оптични прибори, бинокли – които биха намерили и приложение във военното дело. Те са били предназначени и изнасяни за Руска Федерация и са под ембарго от страна на Ес във връзка с войната в Украйна”, посочи Христев
Ким Кардашиян и Люис Хамилтън потвърдиха връзката си с видео от Токио
Волтова дъга изгори български затворник, освободен от Гърция преди часове
По повод Седмицата на гората ще бъдат раздадени над 250 фиданки в Бургас
Най-големите дарения отиват при Пеевски, според Сметната палата
Каква е глобата, ако не гласувам?
На вота: Следят на всеки 10 минути дали СИК излъчват на живо преброяването
Волтова дъга удари почерпен мъж на ГКПП "Кулата"
Дете е в кома след тежката катастрофа край Добрич
Извънредно! Стрелба до израелското консулство в Истанбул, има убити и ранени полицаи (СНИМКИ)
Ученик намушка смъртоносно с нож учителката си в Русия
Високоскоростен влак се сблъска с камион, машинистът загина
Жена спаси давещ се мъж. След това разбра, че е издирван за убийството на съпругата си и любовника ѝ

Само пушката му липсва. Иначе прицели, термовизии, далекомери, бинокли..... Едно към едно.
Уж са забранени за употреба при лов, а се продават във всички магазини.
Паляри фанати са щото са ги натиснали от Щатите.
Хвалъ на тъкъви задържащи....