Награждават полицаите, помагали при наводненията по Южното Черноморие
Правителството реши семействата на всяка от жертвите при бедствието да получат помощ в размер на 15 000 лева, докато за останалите ощетени държавната подкрепа може да достигне до около 1500 лева
Министърът на вътрешните работи - с жест към униформените, спасявали животи при наводненията по Черноморието през миналия месец. На тържествена церемония в МВР Калин Стоянов ще награди полицаите, участвали активно в справянето с бедствието, което остави Царево и още няколко морски курорта и малки населени места под вода, предаде NOVA.
След възстановяването от обилните порои държавата се зае с проверки на незаконната сеч в района, както и с укрепване на язовирните стени. Правителството реши семействата на всяка от жертвите при бедствието да получат помощ в размер на 15 000 лева, докато за останалите ощетени държавната подкрепа може да достигне до около 1500 лева.
Бургаският дует Paradox с два хита в новогодишното шоу на БНТ
Любовен хороскоп за седмицата: Нова страст за Овен и Близнаци, изпитание за Водолея
Жената на Боби Михайлов: Ние предполагаме, а Господ разполага
Мария Бакалова с послание: Българското кино заслужава световно признание
Епичен кадър от Мирноград! Дядо Мраз се завърна, за да развее руското знаме
Проф. Николай Овчаров: България стои достойно сред великите цивилизации на света
Пампорово посрещна първите скиори: пистите са отворени, а празничното настроение вече е по склоновете
Радослав Ревански за Бриджит Бардо: Тя е жената, прославила Белица с Парка за мечки
Мирът е близо! Тръмп май постигна договорка с Путин, чака се тази вечер думата на Зеленски
Спокойна и ясна новогодишна нощ: слаб сняг само в планините и Североизточна България
Пожар в Русе: Лек автомобил пламна пред блок в квартал „Здравец-Изток“
18-годишен младеж е задържан за шофиране след употреба на кокаин

А иначе за смъртта на двете жени е смешна сума. Ако се докаже престъпно нехайство на общината, което е пряка причина за наводненията довели до загуба на животите им, то близки могат да съдвт общината най-малко за 600000 лв. Първият иск може да е за 10000лв и следващите да достигнат сумата