×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тези кметове от Бургаско може да отворят шампанското, останаха без конкуренция


Тези кметове от Бургаско може да отворят шампанското, останаха без конкуренция
Кметът на Трояново Димитър Николов (вляво) и управниците на Лозенец - Женя Гандиева (горе вдясно), Каблешково - Ивайло Иванов и Изворище - Емине Сербез ще управляват по още един мандат
30 Септември 2023, Събота, 16:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Някъде има страх, а другаде просто няма смисъл, защото селските управници са свършили достатъчно работа и са безапелационни 

50 кандидат-кметове от Бургаско отвориха шампанското през тази седмица и вече празнуват, тъй като ще управляват по още един мандат. В съществена част от селата с над 100 избиратели, където имат право да си изберат кмет на кметство, изборите ще бъдат формални, защото има само един кандидат.

В повечето случаи това са дългогодишни управници. В някои от тези села може би има страх или най-малко респект от действащия кмет, а в други – просто няма смисъл, защото селският първенец е свършил достатъчно работа и е безапелационен.

Такъв е примерът с един от дълголетните кметове Владо Стоянов, който ще продължи да управлява бургаското Извор. Кметицата в местната крепост на ДПС – Изворище Емине Сербез също е единственият номиниран.  

В община Айтос по един кандидат има в 6 населени места, които изглеждат поделени между първите две политически сили. ГЕРБ взема три села – Минчо Железов (Пирне), Мехмед Мустафа (Пещерско), Щерион Щерионов (Съдиево). ДПС без конкуренция печели други три села – Байрял Муталиб (Раклиново), Федер Тахирюмер (Поляново) и Юсеин Юсеин (Черна могила).

Три са населените места с по един кандидат в Сунгурласко. Чубра, където сам на пистата е Митко Димитров, Камчия – Севим Емин и Румен Кехайов във Везенково. И тримата са издигнати от ДПС.

В Руен реалните избори бяха през август, когато вървяха битки за вътрешните номинации в ДПС. Заради това и в 2/3 от населените места – 26 села (общо са 40, б.а.) има само по един кандидат. Разбира се издигнат и подкрепен от ДПС.

Три са селата в Карнобат, където също има по един кандидат. В Соколово ще управлява независимият Неждет Мехмед, Драганово – Наил Хасан от ДПС, а в Добриново – Иван Линов от ГЕРБ.

Без конкуренция са трима и в община Камено. Безспорният фаворит е Димитър Николов, който спечели частичните местни избори в Трояново преди две години. Той управлява с такъв размах, че така и не се намери желаещ да излезе в предизборната битка срещу него. Независимата Добринка Тодорова е самотният войн за Кръстина, а Меджит Мехмед от ДПС в село Желязово.

В Средец предизборната обстановка е крайно напрегната. Навсякъде има по трима, дори четирима кандидати за кметове на кметска. Изключения е Орлинци, където Йорданка Василева от ЗС „Ал.Стамболийски“ е единственият номиниран.

Трима са и кандидатите, които печелят без битка населените си места в община Царево. Костадин Диков ще продължи да управлява Синеморец, Женя Гандиева – Лозенец, а Антон Ангелов – Кости. И тримата са номинирани от ГЕРБ.

В Приморско без конкуренция остана кметицата на Ново Паничарево Яна Жекова, кандидат за кмет на ГЕРБ.

В община Поморие изненадващо няма други кандидати за кмет на град Каблешково освен Ивайло Иванов от ГЕРБ, Страцин, Косовец, Дъбник и Габерово също са с по един кандидат – местните номинации на ДПС.

В общините Созопол, Несебър и Малко Търново няма населени места само с по един кандидат за кмет, показа проверка на Флагман.бг в общинските избирателни комисии.




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
6
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог 23/08/2026, Неделя 13:30 0
6
Коментара по темата
6.
Зидаровски българин
01.10.2023 09:04:43
0
0
Стойчо бореца, чака-рака-де, Черно море, още по-добре...
5.
То
30.09.2023 18:45:23
0
7
По селата никой нормален не ще да се хване на тая длъжност. С тази централизирана администрация кмет е кух пост. Толкова са и възнагражденията.
4.
ХХХ
30.09.2023 17:34:13
1
9
Фашистчетата в Бургас пак може да поискат да си посегнат... изтрещяла работа!
След тези местни избори ще се разбере има ли останал акъл в гр. Бургас или не..
3.
Важно е кмета
30.09.2023 16:58:58
3
18
Да не е от жълтопаветния, инспириран от Херо Мустафа Майдан!
Факт е че тези новоизлюпените с купени дипломи шмекери крадат с гъзовете си дори....
2.
Строят
30.09.2023 16:09:09
10
22
Върху обработваеми земи в Бургас. Кой дава разрешенията....!?
1.
Бургас
30.09.2023 16:05:39
23
35
Нов кмет, задължително иначе изчезваме най-ниските заплати и бедност
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село Фермер без субсидии показа как се прави бизнес на село Най-големият проблем пред стопанството е липсата на хора, желаещи да работят на полето Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Загиналата под Мальовица е била лекар пулмолог Жената е получила тежка черепно-мозъчна травма при падане, в спасителната акция са участвали медицински и военен хеликоптер Само във Флагман.бг! Зрелищен арест край Китен: Полицаи повалиха държавен служител по очи и го закопчаха Само във Флагман.бг! Зрелищен арест край Китен: Полицаи повалиха държавен служител по очи и го закопчаха В района се е образувало сериозно задръстване, а арестуваният лежи на горещия асфалт Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа Созопол прегази Левски в Карлово, Кюмюрджиев: Безапелационна победа Небесносините записаха първата си победа за сезона след две поредни загуби и обърнаха мача с три гола през второто полувреме Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Пожар край АМ „Тракия“ ограничи движението към София между 26-и и 27-и км Сигналът е подаден в 11:22 часа, към мястото е изпратен един противопожарен автомобил Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Жеравна се върна векове назад: Хиляди облякоха носии, избраха и първата Бояница Фестивалът на фолклорната носия събра гости от страната и чужбина без телефони, пластмаса и съвременни дрехи Цветан Цветанов бие тревога: Заглушителите могат да ударят и самолетите Цветан Цветанов бие тревога: Заглушителите могат да ударят и самолетите Той предупреди, че критичната инфраструктура трябва да бъде защитена от новите технологични заплахи Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България Швейцарско семейство с три деца прекоси 3000 км по Дунав с каяци и стигна до България Децата пътуват без телефони, спят под открито небе и дори събират боклуците, които срещат по брега на реката Тайни коридори и тунел откриха в имота с мощния GPS заглушител в Драгалевци Тайни коридори и тунел откриха в имота с мощния GPS заглушител в Драгалевци Службите иззеха оръжия, радиостанции и техника с видеозаписи, проверяват се и имоти край Капитан Андреево От ловци на педофили до неонацисти: Как опасните групи превръщат младежи в последователи От ловци на педофили до неонацисти: Как опасните групи превръщат младежи в последователи Учени от Франция и Великобритания разказват за корените на "Окупирай педофилията" и "Кръв и чест" след убийството на Георги Кузев и акцията в Пловдив
Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Иран заплаши: Всяка държава, включила се в икономическата война на САЩ, става наш враг Вашингтон подготвя нов пакет санкции, а Техеран предупреждава, че икономическият натиск може да получи военен отговор Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове Трусът е бил с магнитуд 5,9 и е ударил в ранните часове Експерти предупреждават за новите оцветители в храните Експерти предупреждават за новите оцветители в храните САЩ ускоряват замяната на синтетичните багрила, а от сдружението „За достъпна и качествена храна“ настояват Европа и България да следят внимателно прехода Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори Украински дронове атакуват руски рафинерии и складове, а Москва вече нанася удари по икономическата инфраструктура на Украйна Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре Сензор засича тропането и задейства механизъм, който започва да удря по тавана След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС Само преди два месеца Флагман.бг засече нафта по 1,48 евро в Бургаско, а Евростат вече поставя страната ни сред държавите с най-силен годишен ценови ръст TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ Американските власти твърдят, че платформата е допускала милиони деца под 13 години до обикновени профили, събирала е личната им информация без родителско съгласие и е затруднявала изтриването ѝ Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена Маскирани младежи снимат скоростомера, провокират полицейски гонки и карат в насрещното, а трагедията на M9 отвори болезнен дебат за TikTok, полицията и провалената превенция „Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха „Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха Момчето останало само в дъжд и мъгла на близо 2500 метра, докато 48-годишният му баща се изкачил с другия си син чак до осмата станция Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност Проблемът не започва с единната валута, но се задълбочава - при самотно живеещите възрастни делът достига стряскащите 64,4%, а над 654 000 пенсионери получават под 600 евро според Пенсионерската партия
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори