Това левче от соца вече струва два бона
. Еднолевката е извадена от обращение в края на 1996 г., като дотогава българските пари са били обезпечени със злато
Банкнотата от 1 лев, отпечатана през 1974 г. с паметника на връх Шипка на гърба ѝ, стигна цена от 2000 лева. Това видяха потребители в платформите за безплатни обяви. Еднолевката е извадена от обращение в края на 1996 г., като дотогава българските пари са били обезпечени със злато, пише вестник Ретро.
Интересното за старите банкноти е, че през дългогодишната история на Българската народна банка банкнотите са печатани в Русия, Германия, Англия, САЩ, както и бившите „Държавна печатница“ и Държавна печатница за ценни книжа „Дечо Стефанов“ в София. Специално левчето от 1974 г. пък е отпечатано в „Гознак“, СССР.
По-старите и употребявани левчета са по 8-10 лева за брой. Едно от условията цената на банкнотата да е по-висока, е да има вид на нова и в никакъв случай да не е прегъвана.
Предприемчиви колекционери са се сдобили с цели пачки със стари банкноти. Има обява, в която се предлагат 100 броя банкноти от левчето, като цената на една е 3 лева, а пачката струва 300 лева. Старите зелени двулевки пък вървят по 4 лева бройката, като продавачи уверяват, че банкнотите са в перфектно състояние.
Българин с победа в митичната "Медисън Скуеър Гардън"
Компании от Украйна и Чехия съвместно ще разработват дронове
Благомир Мастагарков бе на косъм от жестока контузия
Реал М посочи вратата на голяма звезда
18/11/2025, Вторник 21:01
0
Шер глези 40 години по-младото си гадже
Усик освободи една от титлите
Делян Пеевски поиска от държавата по 110 лева за пенсионерите, депутатите му даряват заплатите си
Мисията ни е да сеем знания, а макар и с рани, лалета в цимента винаги ще има
Лесен трик за сушене на чаршафи през зимата
Жена е блъсната на пешеходна пътека в София
