ООН се готви за 120 хиляди бежанци в Армения
Президентът на Азербайджан Илхам Алиев обеща да гарантира безопасността на арменците в Карабах, но каза, че неговият "железен юмрук" е оставил идеята за независимост на региона в историята
Повече от 88 000 души са преминали в Армения от Нагорни Карабах досега и общият брой на пристигащите може да нарасне до 120 000, каза служител на Върховния комисариат за бежанците на ООН (ВКБООН), цитиран от Ройтерс.
"Готови сме да се справим с до 120 000 души. Много е трудно да се предвиди колко ще дойдат на този етап", каза Кавита Белани, представител на ВКБООН в Армения, на брифинг в отговор на въпрос за броя на бежанците.
Тя каза, че арменското правителството е изправено пред предизвикателства, за да отговори на нуждите на толкова много хора, описвайки сцени с огромни тълпи от изтощени и уплашени хора в регистрационните центрове.
Президентът на Азербайджан Илхам Алиев обеща да гарантира безопасността на арменците в Карабах, но каза, че неговият "железен юмрук" е оставил идеята за независимост на региона в историята.
Припомняме, че по-рано този месец напрежението между Армения и Азербайджан ескалира и Баку стартира военна офанзива в Нагорни Карабах. Арменските сепаратисти свалиха оръжията и седнаха на масата за преговори.
Млад шофьор предизвика катастрофа на пътя Варна-Бургас, жена пострада
Бургазлия отиде за риба, остана без колесар: Полицията хвана крадците край язовир „Ахелой“
Дрогирана зад волана спипана в Свети Влас, откриха в Мерцедеса ѝ и марихуана
Николай Младенов с добра новина за Газа: Хамас се разоръжава, Израел се изтегля
Последен шанс за винетка на по-ниска цена: След 22:00 часа шофьорите ще плащат с 30% повече
Почитаме млад светец и чудотворец: Кои българи празнуват днес
Балистична ракета срина американски завод за дронове в Киев
Юли си отива с 36 градуса, термометрите скачат до 39 градуса през уикенда
Дневен хороскоп за 31 юли 2026: Скорпионът омагьосва с чар, а Близнаците да се пазят от измамници
Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15%
