Обвиниха 46-годишен мъж, изнудил друг да му даде 20 000 лева
Мярката за неотклонение подлежи на обжалване пред Софийски градски съд
Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 46-годишен мъж за изнудване, съобщиха от прокуратурата.
За периода от 08.08.2023 г. до 20.09.2023 г. в гр.София обвиняемият Ю.М. принудил А.Р. да поеме имуществено задължение и да му даде парична сума в размер на 20 000 лева, като за целта пострадалият е бил заплашен с насилие. Обвиняемият казал на А.Р., че „ще го вкара в инвалидна количка“, ако не му даде парите.
По случая е образувано досъдебно производство. В хода на разследването служители на ГД „Борба с организираната престъпност“ установили и задържали Ю.М., непосредствено след като получил сумата от 11 800 лева.
С постановление на наблюдаващ прокурор обвиняемият е задържан за срок до 72 часа. По искане на Софийска районна прокуратура състав на Софийски районен съд е наложил на Ю.Р. най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Мярката за неотклонение подлежи на обжалване пред Софийски градски съд.
Времето се успокоява, слънце в по-голямата част от страната
25/03/2026, Сряда 07:33
0
Спечелихме войната, обяви Тръмп, но Техеран не спира ударите по Израел
Караше с Шумахер, беше на косъм от титлата, днес живее в лукс
Леща яхния като едно време
Аларма за националите: Не подценявайте Индонезия, ето какви играчи са в състава
Как да държим метлата у дома, за да не избягат късметът и парите
След 19 години брак, Кийт Ърбан пое по нов път
Онлайн инструмент за оценка на геотермални проекти скоро на сайта на Министерството на енергетиката
"Ергенът" се взривява, трима нови влизат и обръщат играта
Млечна баница - домашна рецепта стъпка по стъпка
Кризата в Челси се разраства, подозират саботаж
Двойна трагедия, инфлуенсърка загина в катастрофа, баща й се самоуби
