×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Андрей Янкулов свиква ВСС за определяне на временно и.ф. главен прокурор
  • Съдът решава дали да освободи предсрочно Брендо
  • Днес от 14.00 часа в Експо център „Флора“ ще се проведе Ден на корейската култура „Да се запознаем с Корея“
  • Монтирани са 80 нови кошчета за кучешки отпадъци и са подмени 350 алейни кошчета. Използвайте по предназначение
  • Петима са кандидатите за управител на Детската болница в Бургас
  • Жълт код за обилни валежи е обявен за четири области в страната
  • Силно земетресение разтърси Южна Турция
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пълната забрана за „Лукойл“ да внася руски петрол се отлага за 1 октомври 2024 г.


Пълната забрана за „Лукойл“ да внася руски петрол се отлага за 1 октомври 2024 г.
Икономическата комисия в парламента гласува поправките на второ четене
27 Септември 2023, Сряда, 18:24 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Управляващите признаха, че незабавната отмяна на дерогацията е нереалистична

Управляващите признаха, че не е реалистично да забранят на „Лукойл“ да внася руски петрол в рамките на месец. Припомняме, че миналата седмица Народното събрание прие на първо четене поправки в закона за ограничителните мерки срещу Русия. Те предвиждаха отмяна на дерогацията за внос на руски петрол в рамките на 30 дни.

На второ четене обаче депутати от мнозинството предложиха значителни корекции. Те предвиждат поетапно ограничаване вноса на руски петрол в рамките на една година.

От 1 октомври 2024 г. обаче „Лукойл“ ще трябва да работи с изцяло други източници на нефт.

Припомняме, че според приетите правила на ниво Европейски съюз за България важи дерогация до края на 2024 г. Реално нейното действие ще бъде съкратено само с три месеца вместо с повече от година, както беше планът на вносителите на законопроекта – водещи депутати от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС.

Промените на второ четене днес бяха одобрени в икономическата комисия на Народното събрание.

На заседанието присъства и министърът на икономиката и индустрията Богдан Богданов. Той заяви, че реалистичният срок за преминаване към неруски петрол е 12 месеца, което изглежда в синхрон с поправките на второ четене, предложени от депутата от ДПС Йордан Цонев и приети от комисията.

От БСП признаха, че в този си вид промените са много по-приемливи, но все пак гласуваха с „въздържал се“ заради принципната си позиция срещу първоначално внесения законопроект за почти незабавна отмяна на дерогацията.

Мнозинството одобри и поправки, целящи улесняване ползването на данъчни складове на „Лукойл“ от други търговски субекти.

Предстои окончателно гласуване на промените в пленарна зала. 

 


 


В категории: Бизнес , Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
11
Коментара
11
Коментара по темата
11.
До "Росен Григоров"
28.09.2023 16:31:42
1
1
Ако беше Росен Григоров щеше да знаеш, че НЕ си на 63 години, и че даже още нямаш 60. Предполагам на банкомата като отидеш ти е хубаво, така, че не говори глупости, а си върши работата нефтохимико!
10.
Кую
28.09.2023 07:57:26
0
9
Наиграха се дупетата.
9.
Аматьори
28.09.2023 02:19:44
3
8
А може ли лани Лукойлци да записали срещите с Асен Левчето, че много леко взеха обратния завой. Така ли се прави?
До края на изключението очаквам такова стригане, където и по Байтошово не е имало.
8.
Давай сега
27.09.2023 22:24:12
1
9
скоростно да заравяме тръбата до Александрополис, че иначе и тогава ще стане лошо !
Босфора нито ще стане по-широк, нито по евтин за преминаване !
Или пък да вземем да задължим "всите наши булгари", които редовно ходят до гръцкото море, да пълнят по 4 туби суров петрол и да го носят до рафинерията в Бургас !
Като се има предвид какъв поток от туристи е , може и нефта да се окаже повече....!
7.
Цялата патърдия
27.09.2023 22:16:53
2
18
за един ноември и декември 2024 год по-ранно спиране на руския петрол!
До тогава, обаче, изборите в САЩ ще са минали и Байдън ще бъде "минат", кака Урсула ще е издухана от ЕК , Украйна ще си е прибрала обратно всичките бегълци със скъпите джипове от Европа и ще ги е прекарала през месомелачката, та се не знае до тогава камилата ли ще е налице или камиларя ?!
6.
Росен Григоров
27.09.2023 20:13:09
5
25
Чудесна новина !!! Още една година ще цоцам нефтозавода. Трябваше да съм пенсионер ама съм алчен и ще стоя до последно. На 63 години съм , ама искам още , още ... Иначе съм сам , като куче . И съм гърбав !
5.
другата седмица
27.09.2023 19:22:10
4
14
може друго да решат,колко му е...
4.
Георги
27.09.2023 19:07:29
4
46
Уроди!Подаряват с-300 и новите бтр-и а
купуват на баснословни цени новите от САЩ дето другите правителства вземат със 50 процента по евтино със нашите данъци въпреки нуждите във енергетика,вик,пенсионни и здравни фондове,сами се отказваха от евтиния петрол въпреки,че ЕС позволява!Тия не са българско правителство!За първи път съжелявам,че не гласувам от 20 г. по добре гадните бсп или руското възраждане от колкото тия супер наведени ку.ви!Има ли още БЗНС или го разкъсаха?
3.
паткан
27.09.2023 18:54:40
2
20
Хахаха . А до тогава камилата ще опраска камиларя :)
2.
Ааааааа
27.09.2023 18:46:10
9
47
Защо педерунгелите русофоби, евромекокитковци, фашаги извъртяха дупетата пак ? Стана им ясно, че ще стане гражданска война с вдигането на петрола и се одрискана
1.
Ааааааа
27.09.2023 18:43:33
8
43
Защо педерунгелите русофоби, евромркокотковци, фашаги извъртяха дупетата пак ? Стана им ясно, че ще стане гражданска война с вдигането на петрола и се одрискаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Държавен срещу частен сектор - къде заплатите са по-високи Държавен срещу частен сектор - къде заплатите са по-високи Според данните за края на 2025 г. средната брутна заплата в публичния сектор изпреварва частния Най-бързо развиващата се регионална икономика в ЕС е в България. И най-сриващата се също Най-бързо развиващата се регионална икономика в ЕС е в България. И най-сриващата се също Данни на Евростат за 2024 г. показват 11% ръст в Южния централен регион и 13,2% спад в Югоизточния Водолази и подводни дронове търсят телата на кап. Христо Спасов и двамата моряци край Созопол Водолази и подводни дронове търсят телата на кап. Христо Спасов и двамата моряци край Созопол Водолазите ще се гмурнат до 40-ия метър на 3,5 мили от Маслен нос, тъй като има данни, че точно там е плавателният съд, както и телата на моряците Д-р Сийка Кацарова зае академичната длъжност „доцент“ в Бургаския държавен университет Д-р Сийка Кацарова зае академичната длъжност „доцент“ в Бургаския държавен университет Д-р Кацарова е сред най-разпознаваемите експерти в сферата на балнеологията и СПА индустрията. Три зодии излизат на преден план до края на февруари Три зодии излизат на преден план до края на февруари Лъв, Дева и Водолей навлизат в решаващ период според астролога Алис Ху Шедьоври за милиони откраднати от дома на Боян Радев Шедьоври за милиони откраднати от дома на Боян Радев Задигнати са творби на най-големите и скъпи български художници – Златю Бояджиев, Генко Генков, Елиазер Алшех, Бенчо Обрешков, Иван Вукадинов и други Милена Милотинова е новият генерален директор на БНТ Милена Милотинова е новият генерален директор на БНТ На изслушването се бяха явили четирима кандидати Свършва царството на Кошлуков в националната телевизия? Свършва царството на Кошлуков в националната телевизия? След решение на ВАС процедурата за избор на генерален директор на БНТ се възобновява, а сред обсъжданите имена е това на Милена Милотинова Вицепремиерът по честни избори Стоил Цицелков подава оставка Вицепремиерът по честни избори Стоил Цицелков подава оставка Това се случва само ден след назначаването на служебния кабинет и след като стана ясно, че е бил арестуван за притежание на наркотици Как се издържа новото вице Стоил Цицелков - трол във фейсбук или международен експерт Как се издържа новото вице Стоил Цицелков - трол във фейсбук или международен експерт Цицелков и майка му Румяна Дечева са успели да влязат в списъците на Европейската комисия за участие в мисии за наблюдение на избори
Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Преките чужди инвестиции са нараснали с 14% до 3.2 млрд. евро Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Вдигнаха сериозно цените Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Официални доклади за 2024/25 г. разкриват 43 отделни пътувания на членове на кралското семейство, при които пътните разходи са били най-малко 17 000 британски лири, което е значително увеличение спрямо 27-те пътувания, регистрирани през предходните 12 месеца Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Вижте на какво се дължи преструктурирането Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Виктор Орбан: Украйна иска хаос в Унгария преди парламентарните избори Според премиера Киев използва политически натиск и енергийни инструменти Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни Тръмп разпореди на Пентагона да публикува документи за НЛО и извънземни През последните години Пентагонът разшири усилията си за каталогизиране, проследяване и разследване на доклади за НЛО чрез своята Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Твърде млад почина известен актьор от популярен сериал, излъчван в България Дейн играеше ролята на патриарха на семейството Кал Джейкъбс в хитовия тийнейджърски сериал на HBO „Еуфория“ US самолети на летище „Васил Левски“: От София ли започват войната срещу Иран US самолети на летище „Васил Левски“: От София ли започват войната срещу Иран Доналд Тръмп заплаши Иран с „лоши неща“, а Турция и Великобритания забраниха използването на базите им за удари по ислямската република Почина легендарен треньор, направил легендата с "червения динамит" Почина легендарен треньор, направил легендата с "червения динамит" Пионтек е легендарен треньор, минал в Германия през отборите на Вердер Бремен, Фортуна Дюселдорф и Санкт Паули Ето го и първият българин на подиума на Calvin Klein в Ню Йорк Ето го и първият българин на подиума на Calvin Klein в Ню Йорк  Людмил Димитров дефилира по време на New York Fashion Week и е сред десетте избрани мъже в ревюто 
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Тате, смятам да се запиша в армията. Чух, че жените си падат по мъже с униформи.
- Не е от униформата, сине. Жените знаят, че ако си бил в армията, си научен да изпълняваш заповеди и да ядеш буламачи.
Виц на деня Виц на деня Една мацка излиза бясна от автосервиза.
- Какво стана? - пита я приятелката и.
- Какво ли. Този идиот вместо да ми оправи колата, ми разправя, че трябвало да ми смени тампона!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Пластичната хирургия е като санирането - сменя се фасадата, но канализацията е същата.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори