Пуснато е движението по временния обходен път при разрушения от наводненията мост на пътя Царево - Ахтопол
По новоизградения временен път – брод над река Изгревско дере, могат да преминават двупосочно всички видове превозни средства
Пуснато е движението по временния обходен път при разрушения от наводненията в началото на септември мост на третокласния път III-9901 Царево – Ахтопол. По новоизградения временен път – брод над река Изгревско дере, могат да преминават двупосочно всички видове превозни средства. С пускането на движението транзитният трафик към Ахтопол вече няма да преминава през Царево.
Обходният път е с дължина 180 м, с две ленти за движение с ширина по 3.75 м и банкети по 1 м. За осигуряване безопасността на движението на трасето са монтирани около 320 м мантинели и е положена временна оранжева маркировка. В изграждането на временното съоръжение, което е непосредствено до мястото, на което предстои да се построи нов мост, са насипани приблизително 19 000 тона инертен материал и около 650 тона асфалт.
Припомняме, че наводненията от проливните валежи в началото на септември 2023 г. компрометираха моста при Царево, който е част от републиканската пътна мрежа и е изграден през 90-те години на XX век. Екипите на АПИ предприеха незабавни мерки за премахване на съоръжението и изграждане на временно.
Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост по временната пътна отсечка.
Играта на отражения и динамиката на звука празнува днес
Община Несебър откри нов физкултурен салон в училището в Оризаре
Софийският градски съд отложи делото срещу Никола Барбутов за 25 март
Проблем на пазара на труда - компаниите у нас трудно намират кадри с нужните умения
Първите симптоми при дефицит на магнезий и защо не бива да ги подценяваме
Мартин Елвиса се завръща в Ергенът, но с нова роля
Истинска зима по високите части на Родопите
България на 69-о място по корупция редом с Гърция и Италия
Домашна запеканка с картофи и сирене се превръща в хит в българските кухни
Училището в Гюльовца вече има физкултурен салон
Депутатите приеха оставката на Антон Славчев начело на КПК
