Почина реаниматор №1 в "Пирогов"
Почина д-р Красимир Бинев - дългогодишен началник на Отделението по неврореанимация в УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов", съобщиха от спешната болница.
Д-р Бинев е роден на 14. 10. 1954 г. През 1981 г. завършва ВМИ-София. През 1990 г. придобива първа специалност "Нервни болести", а през 2001 г. придобива и втора специалност "Анестезиология и интензивно лечение".
Професионалният му път започва в ЦСМП -София през 1981 г. Впоследствие работи последователно в МА- Александровска болница и УМБАЛ Царица Йоанна - ИСУЛ.
През 2004 г. се присъединява към екипа на "Пирогов" след спечелен конкурс за началник на Отделението по неврореанимация към Клиниката по неврохирургия. Оттогава до 2020 г. д-р Бинев е начело на едно то най-натоварените звена в болницата, където са спасени хиляди човешки животи. През този период д-р Красимир Бинев е и координатор по донорство ва болница "Пирогов".
От 2020 г. до момента д-р Красимир Бинев продължи да е част от екипа на Неврореанимация като редови лекар.
„Колегите му винаги ще го помнят като изключителен професионалист, отдаден на медицината, на Неврореанимация и на пациентите. Описват го като човек на честта и здравото ядро на екипа. Неговите завети остават и ще бъдат предавани на следващите поколения. Ръководството на болница "Пирогов" поднася дълбоки съболезнования на семейството, на близките и на колегите му!“, написаха още от болницата.
Поклон пред светлата му памет!
Опелото ще се състои на 28. 09. 2023 г., четвъртък, в 12:30 часа, в църквата "Св. Седмочисленици" в гр. София.
Британска агенция: Кораб, превзет край ОАЕ, се насочва към Иран
Извънредно! Мащабна операция срещу имотната мафия, арестуван е най-известният измамник Джеймса и нотариус Янков
Бургас Блус Фест се завръща през 2026 година в памет на Пламен Ставрев
Зоопарк Бургас с нови обитатели - двойка пуми
В Нощта на музеите в Бургас – участвай в игра и спечели награди!
Попълването на постовете за заместник-министри продължава
Парламентът прие законовите мерки срещу високите цени на стоки и услуги
Несебърска състезателка със сребро от националния турнир по културизъм и фитнес „Хеброс 2026“
Харизмата на Ивет Лалова ще завладее Бургас за "Мача на Надеждата"
Кой празнува имен ден на 14 май
Слави Трифонов окончателно загуби делото срещу Кирил Петков
