Парламентът прати хартиената трудова книжка в историята – дигитализираме се
Промените в Кодекса на труда влизат в сила след година, дотогава НАП ще надгражда регистъра си
Хартиената трудова книжка отива в историята. Това реши Народното събрание (НС) с окончателно гласуване на промени в Кодекса на труда. Темата не предизвика сериозни дебати в пленарната зала днес.
Коментар по-късно направи депутатът Божидар Божанов от ПП-ДБ, който е бивш министър на електронното управление и е идеолог на поправките.
“На второ четене (окончателно) бяха приети измененията, с които отпада хартиената трудова книжка”, написа той във фейсбук. “Те влизат в сила след една година, така че докато НАП надгради регистъра си в рамките на тази година, ще продължим да представяме книжката, но след това можем да я приберем в един дълбок шкаф и да забравим за нея.
Благодаря на всички, които подкрепиха измененията (от всички партии), на председателя на социална комисия г-жа Сачева, на членовете на комисията, и на институциите, работодателските организации, синдикатите и професионалните организации, с които работихме месец и половина по текстовете на закона. Стъпка по стъпка ще продължаваме да работим за дигитализацията на държавата”, добави Божанов.
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
