×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Челен сблъсък между влакове в Дания, има пострадали
  • Драма в центъра на Пловдив! Въоръжени с брадва и чук реститутки се барикадираха в дома си
  • Мъж остана без колата си, която се оказа препродадена пет пъти и обявена за издирване
  • Мъж остана без колата си, която се оказа препродадена пет пъти и обявена за издирване
  • Летни температури, следвани от бури с градушки, през следващите дни
  • Кремъл предложи на Китай 30% отстъпка за газ до края на десетилетието
  • Честваме паметта на Свети Мъченик Лазар Български
  • България е в списъка с "добрите" държави на Тръмп, "тихомълком" помогнала за войната в Иран
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руските войски са изтезавали до смърт жертвите си Украйна, твърди ООН


Руските войски са изтезавали до смърт жертвите си Украйна, твърди ООН
Край Буча бе едно от бруталните кланета
25 Септември 2023, Понеделник, 21:31 ч.
Автор: Флагман

Русия отрича да е извършвала зверства или да взима под прицела си мирните жители в Украйна

Руските методи на изтезание в окупираните части на Украйна са толкова брутални, че някои от жертвите са били измъчвани до смърт, съобщи днес разследващият орган на ООН, цитиран от Ройтерс.

Ерик Моус, председател на Комисията по проучвания за Украйна, каза пред Съвета на ООН за правата на човека в Женева, че екипът му "е събрал още доказателства, които сочат, че методите на изтезание от страна на руските въоръжени сили в зоните под техен контрол са широко разпространени и системни".

"В някои случаи изтезанията са извършвани с такава бруталност, че причинили смъртта на жертвата", каза той.

Комисията на Моус посети части на Украйна, които преди са били под контрола на руските сили, като например Херсонска и Запорожка област, и е открила, че изтезанията са били извършвани основно в центрове за задържане, управлявани от руските власти. По-рано комисията съобщи, че нарушенията на руските сили в Украйна, включително и изтезанията, може да се разглеждат като престъпления срещу човечеството.

Русия отрича да е извършвала зверства или да взима под прицела си мирните жители в Украйна. Москва получи възможност да отговори на твърденията по време на изслушването в съвета, но в него не участваше руски представител.


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
19
Коментара
Мария АРНАУДОВА Габриела Наплатанова оглави СЕМ Габриела Наплатанова оглави СЕМ 23/04/2026, Четвъртък 12:30 0
Мария АРНАУДОВА Как бизнеса в Бургас да се възползва от Giro d Italia Как бизнеса в Бургас да се възползва от Giro d Italia 23/04/2026, Четвъртък 12:00 2
Светлозария КИДЕРОВА Гръцката звезда Деспина Ванди кацна с 30 души екип в София Гръцката звезда Деспина Ванди кацна с 30 души екип в София 23/04/2026, Четвъртък 11:40 0
Тервел ИЛИЕВ Традиционна баница със сирене - лесна рецепта Традиционна баница със сирене - лесна рецепта 23/04/2026, Четвъртък 09:21 0
19
Коментара по темата
19.
До 1 и останалата невежа сволач
26.09.2023 14:53:27
1
1
Дебили,защо ви се дава трибуна не ни е ясно.Но е тъжно колко оскотяла сволач има в България.
Обявявам конкурс на тема "Защо да предпочетем русия пред Запада"
На дебилите,които работят на Запад,но са за русия е забранено да участват.
18.
Бенджамин Фулфорд
26.09.2023 10:43:32
0
3
В предишния си седмичен обзор от 18-09-2023, Бенджамин Фулфорд привежда следната информация:
"Разкрит е и трафикът на деца на Хазарската Мафия. Украинското правителство и НАТО използват сили като "Феникс" и "Белият ангел", за да отвличат и продават незаконно деца.
Иван Баканов, бивш ръководител на Службата за сигурност на Украйна, упълномощи организацията "Феникс" да извършва принудителни евакуации на деца от територии, близки до военни зони, и даде пряка заповед да се предприемат "най-суровите възможни мерки" срещу граждани, които не желаят доброволно да предадат децата си по време на така наречените събития за евакуация, според източници от полското разузнаване.
Адмирал Антъни Радакин , един от ключовите съветници на НАТО на президента Зеленски и главнокомандващият на ВСУ Валерий Залужни също са замесени, казват те. Жителите на Украйна са принудени да крият деца в мазета и изоставени апартаменти, за да избегнат отвличане и трафик на хора." Прочетете пълното разследване тук:
https://fondfbr-ru.translate.goog/en/articles/zelensky-nato-white-angels-phoenix-en/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=bg
17.
Глупости!
26.09.2023 10:24:25
1
4
Ако руснаците искаха да убиват цивилни до сега Киев щеше да е изравнен със земята! Както американците правят като нападнат някоя страна. Първо бомбамдирват като луди унищожават всичко без значение дали е военен или цивилен обект и чак след това пращат пехота.
Има много примери от войните в близкия изток. Избили са милиони цивилни!
16.
ООН = 666
26.09.2023 10:21:10
3
3
Както казва Бенджамин Фулфорд:
"За да разберете какво всъщност представлява ООН, погледнете тяхната 666 сграда в Западен Африка":
https://benjaminfulford.net/wp-content/uploads/2023/09/UN-building-in-West-Africa-.jpg
15.
Гошко
26.09.2023 09:03:40
1
3
Вече три пъти е искан списъка на жертвите в Буча!! ТРИ ПЪТИ!!
С имена и местожителство.
Списък ЙОК!!
И още, някой ще ми обясни ли как от толкова разстрели, един не беше заснет, при положение че всеки има телефон в джоба си???
Защото ако имаше такъв запис, нали знаете какво щеше да се случи?!!
Зверства по време на война винаги се случват и ВИНАГИ и от двете страни!!
Някой да го каже на ООН!!!
14.
Командос
26.09.2023 06:33:32
5
17
Хамериканците пък хич не изтезаваха иракчаните... ама ИЧ само с перце ги галиха...
13.
Haha
26.09.2023 00:21:15
6
28
Ми още помним в началото на конгликта как уктонацистите прострелваха в краката здрави пренени руснаци ООН спеше . Каквото почукало такова се обадило .
12.
Бакшиша
25.09.2023 22:54:54
8
15
Г-н Костадинов като вземе властта ще ви наврем всички неверници в най-тъмната дупка! Помнете ми думата! Казах
11.
Арю Сириъс
25.09.2023 22:52:13
38
14
Руските уроди изпитват удоволствие от изтезанието над хора. Българските копейкаджии също, но нямат капацитет да го правят, затова само онанират върху споделеното от братушките.
10.
1111
25.09.2023 22:47:51
5
10
За дежурните тролове на женския полов орган. Рано или късно ще си платите за предателството в това трябва да сте абсолютно сигурни. Виждал съм го. Лека вечер на всички и успешна седмица
9.
Сь
25.09.2023 22:29:44
18
30
СЛАВА РОССИИ
МАЧКАЙ ВОВА...ГНУСНАТА,ФАШИСТКА
УКРАИНСКА СГАН
СЛАВА РОССИИ
8.
До 2
25.09.2023 22:27:49
16
14
Не бе паляк щом циганина ариец от Варна каже нещо то само е истината :) Както и другите вестители на истината - кака Кури, Радко льотчика, Мая Истината и други знаещи тайните на света хахаха
7.
Да бе да!
25.09.2023 22:19:15
21
11
Е ся ши повярваме че тези дето насилват, грабят и разстрелват своите, ще тръгнат да правят същото с жени, деца и цивилни украинци!
Те да не са оркостанци и пиени пи. иразиии. Абсурд ватенка с гумени ботоши да прай такиии работи.
6.
А бе
25.09.2023 22:13:39
7
16
Украинците са своите жертви
5.
Тити
25.09.2023 22:12:40
12
35
Пак стари опорки на соросоидните медии. Колкото пъти да се пише една лъжа дали ще се приеме за истина. Малко вероятно.
4.
Ieshi4
25.09.2023 22:01:59
30
14
Руски гадо-ве идите...н....й
3.
@@@
25.09.2023 21:53:16
26
39
Затова ли украинците се предават на руснаците?Там знаят ,че ще бъдат хранени и лекувани и най-важното ще останат живи.
2.
123
25.09.2023 21:43:14
25
34
Шом ООН го казва може ли да не вярва човек
1.
Бай Димо
25.09.2023 21:40:37
32
40
УКРИ, ВЪН!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Протест пред съда по време на делото срещу насилниците на животни Протест пред съда по време на делото срещу насилниците на животни Поводът е процесът срещу Габриела Сашова и Красимир Георгиев, които са обвинени в причиняване на смърт на животни и разпостранение на видео съдържание  Габриела Наплатанова оглави СЕМ Габриела Наплатанова оглави СЕМ Журналистката и член на Съвета за електронни медии пое председателския пост за една година след решение на съвета от 23 април Тийнейджърка агресира физически на по-малко момиче в Пловдив Тийнейджърка агресира физически на по-малко момиче в Пловдив Видео, разпространено сред ученици и родители, показва физическа разправа между деца в район „Южен“, а близки настояват за реакция от институциите ДаллБогг с тежки твърдения за натиск от КФН и опит за смяна на собствеността ДаллБогг с тежки твърдения за натиск от КФН и опит за смяна на собствеността В позиция до Флагман застрахователното дружество твърди, че чрез посредник са му били поставени три условия, сред които прехвърляне на акции и оттегляне на сигнали до прокуратурата Как бизнеса в Бургас да се възползва от Giro d Italia Как бизнеса в Бургас да се възползва от Giro d Italia Нов информационен сайт info.gotoburgas.com, посветен на домакинството на първите три етап на най-престижното колоездачно състезание в света Гръцката звезда Деспина Ванди кацна с 30 души екип в София Гръцката звезда Деспина Ванди кацна с 30 души екип в София Певицата пристигна директно на ВИП терминала на летището, далеч от любопитните погледи Държавата готви саниране с ремонт и нови асансьори в близо 2000 блока Държавата готви саниране с ремонт и нови асансьори в близо 2000 блока Освен фасади, покриви и дограма, във втората национална програма ще влизат и стари или липсващи подемни съоръжения Пазарът на краткосрочни наеми в Гърция забавя темпото на фона на ръст на цените Пазарът на краткосрочни наеми в Гърция забавя темпото на фона на ръст на цените Обявите и търсенето намаляват на годишна база, но по-високите средни цени задържат приходите и отличават гръцкия пазар от общата картина в Европа Започва дисциплинарното производство срещу Борислав Сарафов Започва дисциплинарното производство срещу Борислав Сарафов То влиза за разглеждане през следващата седмица, докато прокуратурата остава с един заместник "Котешки скандал" провокира реститутки да се барикадират в дома си в Пловдив "Котешки скандал" провокира реститутки да се барикадират в дома си в Пловдив Две сестри отказаха да пуснат инспекторите на БАБХ и ЧСИ заради  лоши условия за животни
Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Инцидентът е станал северно от Копенхаген по линията между Хилерьод и Кагеруп, а четирима от пострадалите са в критично състояние 17-годишният Бисер се застреля пред очите на приятелите си в Италия 17-годишният Бисер се застреля пред очите на приятелите си в Италия Всичко започнало като безобидна игра с пистолет, докато не се оказало, че в дулото има патрон Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години Регулациите предвиждат ограничения и за платформите за видео игри Кремъл предлага на Китай до 30% по-ниска цена за руския газ до края на десетилетието Кремъл предлага на Китай до 30% по-ниска цена за руския газ до края на десетилетието Пекин ще продължи да купува газ по тръбопровода „Силата на Сибир“ на цени под тези за част от останалите клиенти на „Газпром“ Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Той поясни, че това е предвидено и в книгата „2034-та-новата световна война“ на двама американски генерали, издадена през 2021 г.  От къде се ражда идеята за Денят на Земята От къде се ражда идеята за Денят на Земята Той се отбелязва за първи път в Съединените щати на 22 април 1970 г. На 22 април светът спира за момент и поглежда под краката си и небето над главата си На 22 април светът спира за момент и поглежда под краката си и небето над главата си Денят на Земята през 2026 година съвпада и с пика на метеорния поток Лириди   Тръмп удължи примирието с Иран до края на преговорите Тръмп удължи примирието с Иран до края на преговорите Американският президент обяви в Truth Social, че САЩ ще запазят прекратяването на огъня по искане на Пакистан, докато Техеран внесе единно предложение, но военната готовност и морският натиск остават в сила Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Анкара обвини Атина в едностранни ограничения върху риболова извън 6-милните териториални води и заяви, че публикуваните карти в Егейско и Източното Средиземноморие противоречат на международното право Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Събитието в центъра на Денвър събра посетители, музика и публичен дебат за безопасността на продукти с марихуана на фона на нови сигнали за замърсяване в Колорадо
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня - България е на второ място в по корупция!
- Защо на второ?
- Дали сме рушвет да не ни сложат на първо.
Виц на деня Виц на деня Млада съпружеска двойка към края на медения си месец. Сутринта младоженката бута мъжа си. Той измърморва сънено:
- Какво, пак ли?
- Не, трябва да ходиш на работа.
- Ооо, супер... на работа!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любовник - любим мъж, който не е задължително да го храниш и переш...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори