Почина Капо ди тути капи
Месина Денаро страдаше от рак в дебелото черво в последен стадий и беше преместен от затвора в болница в град Акуила, където е починал
Капо ди тути капи Матео Месина Денаро е починал снощи на 61-годишна възраст, съобщиха световните агенции. Месина Денаро страдаше от рак в дебелото черво в последен стадий и беше преместен от затвора в болница в град Акуила, където е починал.
Там постепенно лечението му срещу рака беше преустановено и той мина само на палиативно лечение. Преди няколко дни той изпадна в кома. Матео Месина Денаро, който бе бос на Коза Ностра, беше арестуван през януари след 30-годишно укриване от властите.
Той беше заловен от специализирано полицейско подразделение в клиника за лечение на рак в Палермо, където се лекувал под фалшиво име. Месина Денаро е осъден задочно на доживотен затвор за ролята си в серия от зловещи убийства и взривявания на коли бомби в Италия.
Наред с другите престъпления той е обвинен за атентатите презз 1992 г., при които загинаха водещите прокурори, борещи се с мафията, Джовани Фалконе и Паоло Борселино. Денаро е смятан за близък довереник на бившите престъпни босове на мафията Бернардо Провенцано и Салваторе Риина.
Подарък за учениците: Получават до шест дни ваканция заради матурите и празниците
Хора гинат в прокълната къща до гробище
DARA излиза с "Бангаранга" на големия финал тази вечер. Има ли шанс да спечели?
Не правете тази грешка, ако искате издръжлив грим на бала
Какво се случва с Краси Радков?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“
Почина Тими - гърбатият кит, който беше заседнал и спасяваха в Германия
Трогателната история на Севда и нейната осиновена дъщеричка в Бригада нов дом
Русия върна на Украйна телата на 528 убити
Милена Милотинова към българите в чужбина: Подкрепете DARA на Евровизия
НАП: В момента дизелът е най-евтин за последните 40 дни
Шокиращо! Отвориха компютъра на Ивайло Калушев, откриха папка с чисто голи момченца
