Дават по 80 лева на ден за тази работа
Кампанията по брането на чушки в Кирковско е в разгара си
„Когато човек е работлив, пари се вадят и по селата. Когато е мързелив, и в Белгия не може да докара приличен доход“. Така разсъждава човекът от Родопите. Който е бил и на нивата, бил е и по различни държави в Западна Европа. Друг манталитет.
Кампанията по брането на чушки в Кирковско е в разгара си. По 80 лева надник си докарват жени, които превиват гръб на нивите. Там са от 8 до 18 часа. Дори и повече. Заплащането е по 7 лева на час. „След това, след това винаги има работа.
По дворовете, градините. До зимата на село трудът не свършва“, споделя една от берачките, цитирана от 24rodopi.com. Тя и дъщеря и берат по 20-25 чувала. Или по тон на ден. Продажната цена е 1,80 лева за килограм. Нивите са навред в Кирковско. Достигат до Златоград.
12-годишно женско куче се хвърли върху мечка, за да защити стопаните си
Кървава драма в Джорджия: арестуваха 79-годишен българин след стрелба пред супермаркет
Бабини хитрини за чист и подреден дом
Тракийски гювеч - стъпка по стъпка рецепта с богат домашен вкус
Как да почистим пердетата без усилие
Сутрешна кашлица - какво може да я причинява и кога да не я подценяваме
Качамак със сирене и масло като едно време
Как да разпознаем липсата на витамин D
Легенда: След провала в Зеница, Буфон с думи от дълбините на душата
Тези знаци крият болката си зад усмивка и рядко показват какво чувстват
Кавърма в гърне - домашна рецепта
Как да изчистим мивката до блясък
