Откриха златни кюлчета и пликове с пари в дома на сенатор, критикувал България за корупция
Обвиниха влиятелния сенатор Робърт Менендес и съпругата му във вземане на подкуп от трима бизнесмени от Ню Джърси
В петък американски прокурори обвиниха влиятелния сенатор Робърт Менендес и съпругата му във вземане на подкуп от трима бизнесмени от Ню Джърси, което може да усложни усилията на демократите да запазят крехкото си мнозинство в Сената на САЩ на изборите догодина, съобщава Ройтерс.
Обвинителният акт съдържа снимки на златни кюлчета, иззети от следователите от дома на Менендес, както и пликове, пълни с пари, намерени в сакове с името на Менендес, окачени в гардероба му. Прокурорите заявиха, че са открили повече от 480 000 долара в брой.
"Гласове" припомня, че в началото на март 2021 г. Боб Менендес и неговия колега Джим Риш предупредиха за постоянна корупция и политизирано правосъдие в България. В отворено писмо те призоваха България да уважава демократичните ценности и върховенството на закона. Според тях "постоянната корупция, влошаването на медийната свобода, политизирането на правосъдието и други заплахи за върховенството на закона поставят сериозни предизвикателства пред двустранните американско-български отношения". Тяхното обръщение бе направено в навечерието на предсрочните парламентарни избори през април 2021-а. Според различни публикации, то бе платено през лобистка фирма от братя Бобокови.
Шоколадът може да подобри мозъчната активност и когнитивните функции при умерена консумация
Билките от древността, които стоят в основата на съвременните лекарства
Катастрофа с жертва и ранени до Разград
608 снегорина обработват републиканските пътища, движението се осъществява без затруднения при зимни условия
Брутално двойно убийство: Задържан е бившият съпруг на една от жертвите
Преслава отново на екзотична екскурзия
Как "Розовите пантери" офейкаха на ролери след шеметния обир в Гърция
Държавата наема все повече узбекистанци и непалци за работа у нас
Това са най-интересните арабски сладки с пълнеж от фурми
Русе обяви 12 януари за неучебен ден заради екстремно студено време
Подигравка с Мони Николов заради Русия?
Цялата къща ще ухае невероятно: Тайната на най-пухкавия портокалов кекс, който някога сте опитвали

От американците ???
Ти добре ли бе, кавадар ?