Ето кога да очакваме ново поскъпване на горивата
Участваме в политическа драма, която произвежда новини, а тези новини се копират пряко върху цените на горивата, категоричен е председателят на Българска петролна и газова асоциация Живодар Терзиев
Цените на нефта сега са на същите нива, каквито бяха и през миналия септември, а на колонка в момента са по-ниски. Септември 2022 г. цените бяха над 3 лева. А защо сега има разлика - според председателя на Българската петролна и газова асоциация Живодар Терзиев, тъй като рафинерията в Бургас преработва руски нефт, който е една идея или значително по-евтин като суровина, и една идея по-евтин на българския пазар.
Преди Нова година Живодар Терзиев не очаква горивата да поскъпнат, но не изключи това да стане в началото на следващата.
На въпрос каква ще бъде цената през следващите седмици и месеци - Терзиев заяви, че "това е игра на нерви".
"Ние не участваме в търговия. Ние участваме в политическа драма, която произвежда новини, а тези новини се копират пряко върху цените на горивата. Така че - надявам се това да са максималните цени, които виждаме в момента, но не мога да гарантирам, за разлика от летните месеци, че съм прав и това ще се сбъдне. Но цените около 3 лева ги виждаме в момента и по-скоро това ще бъде до края на годината", подчерта той.
Припомняме, че миналата седмица на първо четене парламентът гласува предложението за разглеждане на предварителен отказ и прекратяване на дерогацията, въпреки скептицизмът на правителството по този въпрос. Съветът по сигурността към МС проведе и заседание по темата.
Ще шашнете гостите с този десерт
Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино"
Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи
Снимат сериал за Селин Дион
Всяка жена трябва да има от този мехлем с коприва по рецепта на баба ми
Запазете си 6 юни в календара – пред зала „Младост“ ви очакват спорт, музика, активности и много забавления
Папи Ханс е специалният музикален гост на "Мача на Надеждата" в Бургас
Най-цветното място в България оживява това лято край София
Николай Димитров: Пенсионерският клуб в с. Кошарица е пример за сплотеност, позитивна енергия и активен социален живот
Внимание! Въвеждат временна организация на движението в Бургас утре
Депутатите не замразиха заплатите си, ще продължат да се актуализират на три месеца
Мъжете у нас живеят до 72,2 г., а жените – до 79,6 г.

Да не би защото си тъп промит мозък?!!
Абсурд!!!
А ти като толкова много милееш за роZкия петрол, що си стегнеш чимаданите и не се праждосаш към рОспията а?
Аман от мекерета и долни предатели, пуу боклук с боклука ти .|.
- Нищо, нищо, само разглеждам.
Затова ще ни продават горива като на врагове.
Държавата да се намеси и да определи специален управител, който да поеме оперативния контрол.
Най-добре да я продадат на някоя Европейска преработвателна компания.
За тях сме врагове!
Да живее България!