×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
  • Почина дългогодишният служител на МВР - Пловдив полк. Илия Тодоров
  • АПИ въвежда временна организация на движението по "Хемус" заради премахване на растителност
  • Тотален хаос на ГКПП Калотина : Най-малко час се чака за влизане в България
  • САЩ и Иран отново сядат да бистрят примирие
  • Тежка катастрофа край Пловдив: Шофьор остана заклещен в микробус след удар с камион
  • Тръмп разклати пазарите: Златото поскъпва, петролът се срива
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Наследници на Димитър Талев питат депутата Манол Пейков какво е направил с 200 000 лв. дарения за къщата на писателя в Прилеп


Наследници на Димитър Талев питат депутата Манол Пейков какво е направил с 200 000 лв. дарения за къщата на писателя в Прилеп
Депутатът Манол Пейков (вляво) пред родната къща на Димитър Талев в Прилеп
23 Септември 2023, Събота, 21:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

Те организират протест, който ще се проведе на 30 септември от 12 ч. пред сградата на Министерски съвет в столицата

Наследниците на Димитър Талев организират протест пред Министерството на Културата заради бездействието на държавата по казуса с родната къща на писателя в Прилеп. Те питат депутата от ПП-ДБ Манол Пейков какво се случва с парите, събрани още през април през фондацията му от дарения от българи, в размер на 200 000 лв., предава trud.bg. Ето какво написаха във Фейсбук наследниците на Димитър Талев по повод организирания от тях протест:

„НИЕ, НАСЛЕДНИЦИТЕ НА ДИМИТЪР ТАЛЕВ, ОБЯВЯВАМЕ ПРОТЕСТ ЗАРАДИ ПЪЛНОТО БЕЗДЕЙСТВИЕ ПО КАЗУСА ЗА РОДНАТА КЪЩА НА ПИСАТЕЛЯ В ПРИЛЕП!

Бездействието е по две линии. Първата:

Правителството на Гълъб Донев с решение номер 421 от 2 юни 2023 година даде принципно съгласие за закупуването на къщата. В решението е разписано да се дадат последващи инструкции към Министерството на културата и към други институции, които да работят по казуса. Вече почти 4 месеца реални действия не са осъществени.

Искане: Незабавно държавата да влезе в директни преговори със собственичката на къщата. Да закупи родния дом на Талев и да го превърне в музей или в културен център, каквото е искането на целия български народ, на собственичката и на нас – Талевите наследници!

Втората:

Народният представител Манол Пейков, който още през април месец събра ДАРЕНИЯ (около 200 000 лева, каквато е и обявената цена на къщата) с цел закупуването на къщата от фондацията му “Манол Пейков и приятели”, бездейства абсолютно неоправдано от всяка гледна точка, включително и от юридическа. Вече 6 месеца той не предприема действия за покупко-продажбата, а обвинява нереалистично македонската страна за забавянията. Подобно забавяне според юристи е невъзможно, а пречки за такава частна сделка практически не съществуват. За подобна сделка са нужни максимум 2 седмици, а не 6 месеца.

Искане:

Незабавно Манол Пейков да посочи конкретно какъв точно е административният проблем, който усложнява покупко-продажбата. Публично и чрез документи, а не чрез статуси във Фейсбук.

Да посочи каква е събраната досега сума за тези 6 месеца за къщата, защото със сигурност тя се е увеличила за посочения период.

Да дари събраните средства на държавата, ако са ѝ нужни, за закупуването или ремонта на къщата. Най-доброто решение е къщата да бъде държавна собственост. Закупуването ѝ от частна фондация ѝ отрежда твърде несигурно и нестабилно бъдеще.

Очакваме българският народ да застане зад нас в справедливата кауза, която е вече на над четвърт век, а именно – къщата на Димитър Талев в Прилеп да се върне в български ръце!

Протестът ще се проведе на 30.09 от 12:00 пред Министерството на културата.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г. Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г. 03/08/2026, Понеделник 18:30 0
Светлозария КИДЕРОВА Парламентът поръчва кафе, бонбони и напитки за над 103 000 евро Парламентът поръчва кафе, бонбони и напитки за над 103 000 евро 03/08/2026, Понеделник 17:30 0
Владислав БОНЕВ Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" и полетя от мост Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" и полетя от мост 03/08/2026, Понеделник 17:05 0
Димитър КИРЯКОВ Алла Пугачова тръгна с бастун след тежко падане Алла Пугачова тръгна с бастун след тежко падане 03/08/2026, Понеделник 17:00 0
Флагман.БГ Много хубави новини ще зарадват 4 зодии Много хубави новини ще зарадват 4 зодии 03/08/2026, Понеделник 15:30 0
17
Коментара по темата
17.
Ех
24.09.2023 14:26:23
1
4
Как какво е направил? Направил си е PR, за да се самопредложи без конкуренция за кандидат-кмет за Пловдив. Усилено събираше чуждите пари със собствената си фондация и гръмогласно се хвалеше как транспортира даренията в посока на различните каузи. Сега обаче отсвириха този фалшив търбух и той зари огъня с благотворителните си дейности. Майка му е по мъж от него, дори визуално.
16.
Бай....
24.09.2023 14:18:39
1
5
Тоя е необръснат, неподстриган и неокъпан педераст, който се страхува като седне на тоалетната чиния да не се счупи !
15.
292
24.09.2023 11:02:59
3
12
Как какво? Вижте му търбуха на Манол и повече няма смисъл да питате.
14.
До 12
24.09.2023 09:19:04
2
19
Очевидно ги е заслужил....
Търсят се едни 200 000 лв......
Манол Пейков би могъл точно за 2 минути да каже къде са парите !
Но той благородно мълчи!
13.
Ами предполагам
24.09.2023 09:15:38
1
18
Тези пари са там, където са и парите за украинските войници, парите за генераторите, парите за пострадалите от земетресенията в Турция !
Този е пръв събирач на дарения, даже и "Мъж на годината" мисля че стана за тези си дейности, така че благотворителната му "събираческа" дейност би трябвало да има строга отчетност !
А тези завалии, които търсят 200 хиляди защо не попитат чрез НАП-а къде са тези пари ?
Благотворителните организации също водят контролирана отчетност !
12.
Някой
24.09.2023 08:57:57
16
5
Колко прости коментари по адрес на един изключително благороден човек като Манол Пейков. С нищо не е заслужил подобни думи.
11.
ТБС
24.09.2023 08:04:59
9
24
Какво да е направил с парите, този некъпания?! Делчо с другите имбецили от ПП и ДБ. Обикновени паразити намерили приемник, от който да смучат. Време е на разкараме тези алабалисти, завинаги.
10.
Хахахах
24.09.2023 07:29:54
10
29
Широкохалковата помия мърсол пейков си направи цап царап, защото е мощен демократ и абсолютен гейпарадчик!
9.
А с даренията за Царево шо станА?
24.09.2023 02:30:11
1
37
Аз искам да попитам същото, но за даренията за Царево
8.
До автора и Флагман.
24.09.2023 00:36:05
23
25
Що за лицемерие!! Като искаха нещо да се случи с къщата, наследниците да я бяха откупили и да я направят музей. Иначе е лесно да се тупаш в гърдите, че си наследник на Талев, но ако може някой друг да свърши черната работа.
Позор са такива наследници, позор
7.
Путин е виновен!
24.09.2023 00:04:55
6
25
Иначе,просто си ги е краднал(изял)!
6.
тъпака Киро,баща му Петко
23.09.2023 23:38:01
13
50
Не знам още, защо по дяволите не експулсирахме Киро обратно в Канада, още преди 3 години, като още тогава знаехме, че човекът е малоумник. Не знам също, защо не го експулсираме сега, при положение, че имаме хиляди доказателства за безкрайната му тъпота.
5.
така така
23.09.2023 22:47:48
9
52
Какво очаквате от LGBTQ кунг фу пандата.....
4.
Капитана
23.09.2023 22:03:31
10
71
От тоя пед@л какво може да очаквате освен пед@лски номера !
3.
3
23.09.2023 21:55:33
59
65
Жалки ДБ фашистчета - какво общо има ПП Възраждане и Костаднов с тази жалка твар лъжлива - Манол Пейков. Крадлив и лъжлив.
2.
Копейкин
23.09.2023 21:43:28
74
21
Исканията на "собствениците" са да станат милионери. Айде сега да дадем пари колкото за малък блок в Козлодуй, само защото псевдопатриоти за пореден път искат да правят с чужда пита майчин помен. Аз не знам путинска копейка да е дарила и стотинка, камо ли на Манол! Он къде си ги извадиха претенциите тогава?
1.
жълтопаветен маргинал
23.09.2023 21:40:21
81
75
Типично за уродите, които са нароиха под юмручето на Радев!
Крадат и с гъзовете си, но Баце им е виновен!
Не е задължително да си крадец и престъпник, за да си от ПП-ДБ и Възраждане, но помага, а ако си и с ДС потекло, тогава си на челна позиция и дУпетат дори!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Парламентът поръчва кафе, бонбони и напитки за над 103 000 евро Парламентът поръчва кафе, бонбони и напитки за над 103 000 евро За две години са предвидени 101 000 пакетчета захар, девет вида кафе и поне 1400 кутии шоколадови бонбони Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" и полетя от мост Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" и полетя от мост Тежкотоварният автомобил паднал в пропастта след втория тунел в посока Перник, шофьорът е откаран в болница Регионалният министър: Няма да строим четирилентов път към Царево, а южната дъга за АМ "Черно море" Регионалният министър: Няма да строим четирилентов път към Царево, а южната дъга за АМ "Черно море" Ще се изгради трасе от Царево и Приморско през Ново Паничарево до Звездец, след което ще се влее в новия трансграничен аутобан Спипаха осъждан мъж с марихуана за 5820 евро, част от нея била заровена в дупки Спипаха осъждан мъж с марихуана за 5820 евро, част от нея била заровена в дупки 37-годишният бил спрял край път до старозагорското село Винарово, а до автомобила му лежали четири плика с дрога 12 контейнера за над $2 млн. задържани в Бургас и Варна по разследване на Кьовеши 12 контейнера за над $2 млн. задържани в Бургас и Варна по разследване на Кьовеши Митничари блокираха над 3800 литиево-йонни модулни съоръжения и крепежни елементи с общо тегло над 268 тона Инвитрото не е панацея: репродуктивният проблем може да се реши и бързо, и евтино Инвитрото не е панацея: репродуктивният проблем може да се реши и бързо, и евтино Всяка втора двойка е с репродуктивни проблеми, особено над 30–35 години, сочат данните Много хубави новини ще зарадват 4 зодии Много хубави новини ще зарадват 4 зодии Вижте кои са щастливците Дни преди сватбата си: 22-годишната Даяна загина край Видин Дни преди сватбата си: 22-годишната Даяна загина край Видин Младата жена от Лом попаднала в тежка катастрофа по пътя към Дунав мост 2, а близките ѝ търсят отговори Митница Бургас има нов директор Митница Бургас има нов директор Ирина Димова, която досега заемаше поста, се завръща като зам.-директор на Митницата  Южното Черноморие се превръща в море от светлини: LUNAR идва със 17 творби Южното Черноморие се превръща в море от светлини: LUNAR идва със 17 творби От 7 до 10 август Царево, Лозенец, Варвара, Ахтопол и Синеморец ще бъдат озарени от видеомапинг, интерактивни инсталации и светлинни спектакли
Руското разузнаване твърди, че ЕС няма да приеме Украйна, решенията на Брюксел показват друго Руското разузнаване твърди, че ЕС няма да приеме Украйна, решенията на Брюксел показват друго СВР не представи доказателства за предполагаемите вътрешни разговори, а през юни и юли бяха отворени два преговорни клъстера 3 евро за доставка „не събаря“ феновете на Temu и Shein, засега 3 евро за доставка „не събаря“ феновете на Temu и Shein, засега Таксата важи за всички пратки от държави извън ЕС, но се начислява по вид стока, а не непременно за всяка бройка Алла Пугачова тръгна с бастун след тежко падане Алла Пугачова тръгна с бастун след тежко падане 77-годишната певица счупила крак и травмирала тазобедрената става, а лекарите я предупредили за продължително възстановяване Нови подробности за загиналия българин, разбил камиона си в бетонна мантинела в Гърция Нови подробности за загиналия българин, разбил камиона си в бетонна мантинела в Гърция Инцидентът на магистралата Атина – Ламия отново повдига дебата за бетонните разделители тип "Джърси", започнал месец по-рано в България Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72 Работата по идентифицирането на телата продължава, а неправителствени организации предупреждават за десетки изчезнали Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността Певицата ще си вземе продължителна почивка след края на турнето и се отказа от голяма роля в Лондон След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад Анди Бърнам обеща приемственост, но изборите във Франция през 2027 г. отварят риск от лидерски вакуум в Европа Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното ФИФА се отказа от проекта за частни инвеститори след заплаха за бойкот и бунт срещу Джани Инфантино Черноморието сваля цените, за да спаси август Черноморието сваля цените, за да спаси август All inclusive оферти паднаха до 33 евро на човек заради слаба заетост Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Пресъхналият Дунав оголи нацистки кораб, потопен преди 82 години Опасните останки край Прахово стесняват плавателния път и заплашват доставките на гориво за Сърбия
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня Мъж се прибира и казва на жена си:
- Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички.
Виц на деня Виц на деня Тя:
- Отново си пиян! Вчера бях толкова щастлива, че си трезвен!
Той:
- Днес е мой ред да съм щастлив.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори