Мафиотският бос Матео Месина Денаро е в необратима кома
Той страда от рак на дебелото черво
Най-търсеният мафиотски бос в Италия Матео Месина Денаро, който бе заловен през януари, след като се укриваше в продължение на 30 години, е в състояние на необратима кома от петък, съобщи ДПА, позовавайки се на информационната агенция АНСА.
Той страда от рак на дебело черво и според лекарите му Месина Денаро няма да може да се възстанови. По негова молба мерките за поддържане на живота му са преустановени, съобщиха лекари от болницата в централния италиански град Акуила. В началото на август 61-годишният мафиот претърпя операция на червата в болницата "Сан Салваторе" в Акуила. Макар операцията да бе успешна, напредналият стадий на рака на дебелото черво е довел до необратимо влошаване на здравословното му състояние.
В петък той е получил значителен кръвоизлив и малко след това е изпаднал в състояние на необратима кома, съобщи АНСА.
Матео Месина Денаро, осъденият ръководител на сицилианската мафия Коза Ностра, бе заловен от полицията през януари след бягство в продължение на три десетилетия. Босът на мафията, който дълго време бе смятан за най-търсения беглец в Италия, бе заловен от специализирано полицейско подразделение в клиника за лечение на рак в Палермо, където се лекувал под фалшиво име.
Той е осъден задочно на доживотен затвор за ролята си в серия от зловещи убийства и взривявания на коли бомби в Италия. Наред с другите престъпления той е обвинен за взривовете на колите бомби през 1992 г., при които загиват водещите прокурори, борещи се с мафията, Джовани Фалконе и Паоло Борселино, както и други.
Денаро е смятан за близък довереник на бившите престъпни босове на мафията Бернардо Провенцано и Салваторе Риина./БТА
Бургазлия призна за афера в Руен, съпругата му го разкри
Как да запазим паметта си с възрастта - съвети срещу когнитивен спад и деменция
Какво правеше тази чаша на масата на Мария Цънцарова
20 години любов: Как случайната среща на Мат Деймън и Лусиана Баросо се превърна в най-стабилния брак в Холивуд
Това са тайните синове на Путин
Въвеждат нови правила по кафетата в Турция
Почина известна писателка
Не съм терорист, оплака се германският принц Хайнрих XIII Ройс
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи
Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида
Бургас се включи в антиправителствения протест
