Бойко Борисов не се е отказал от битката за София, смята лидерът на СДС
Въпреки това, кандидатурата за кмет на столицата от страна на ГЕРБ или ГЕРБ-СДС още не е обявена
Бойко Борисов не се е примирил, че ще загуби София. ГЕРБ-СДС ще дадат сериозна битка на местните избори. Това заяви лидерът на СДС и зам.-председател на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Румен Христов пред БНТ.
По думите му нормално е като се търси най-подходящият кандидат за кмет на София, да е необходимо повече време. Местните избори ще са трамплин към кандидата на ПП-ДБ за кмет на София - Васил Терзиев за политиката и той ще се впусне в битката за властта. Може дори да има нова политическа формация около самия Терзиев, смята Румен Христов.
Той добави, че Борисов щял да обяви кандидатът за кмет на София, но кога ще стане това предстои да стане ясно. Все още са трима-четирима кандидатите, но партията няма решение кой ще се впусне в кметската надпревара. "София е важна, не сме се отказали, битката ще е голяма и няма да е лесна. На втори тур бихме получили подкрепа от гласовете на Вили Лилков", очаква Румен Христов.
Шефът на "Гугъл България" или ИТ бос - кандидатът за кмет на ГЕРБ в София
Обсъждал се вариант и за подкрепата на Вили Лилков за местните избори за кмет, но ГЕРБ като най-голяма партия решили да издигнат свой кандидат, предава news.bg.
Христов се надява, че ще се стигне до ротация в правителството.
Той увери още, че проектът за промени в Конституцията не се прави напук на президента Румен Радев.
От древните находки до културния туризъм: НХА-Бургас приема магистри за наследството на Черноморието
ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед
Румъния остава №1 по инфлация в ЕС
ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави
Бедстващ щъркел падна на Северния плаж край бар „Кариби“
Ще ви изненада за какво е създадена автомобилната жабка
Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури
Край на имотната еуфория: Сделките паднаха със 17%, но цените още растат
Макрон подписа закона за евтаназия във Франция
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
НАТО вдигна десетки самолети около Калининград, сред тях F-35 и машина за електронна война
Кметът на Найден Герово: Митко обирал Тодор Лапков поне три пъти, веднъж го ударил с дърво
