×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Замърсяване с мазут по ивицата в северната част на варненския плаж Кабакум
  • Замърсяване с мазут по ивицата в северната част на варненския плаж Кабакум
  • Нова климатична цел на ЕС: 90% по-малко парникови газове до 2040 година
  • Последен кръг консултации при президента Илияна Йотова
  • Национална стачка в туризма и ресторантьорството в Гърция на 25 февруари
  • НОИ: Средният осигурителен доход за декември е 1999,08 лева
  • Япония ще снабдява украинската армия с боеприпаси и техника
  • Майката на Ивайло Калушев: Синът ми не е способен да убие или да се самоубие
  • Седем българи ще се състезават днес на Олимпиадата
  • Възрастна жена загина при пожар в дома си
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще можем ли да отидем на море и през септември?


23 Септември 2023, Събота, 10:14 ч.

Заетостта на един от хотелите е 70% в края на сезона 

Хубавото време дава шанс на българското Черноморие за късен летен сезон. Температурата на морската вода достига 25 градуса, а много хора избират това време от годината за своята лятна почивка.

В края на септември Южното Черноморие вече се посещава от летовници, които искат да почиват далеч от шума и навалицата. Цанка Йорданова от Пловдив идва за осма поредна година в „Слънчев бряг“, за да използва отпуската си.

"Сега е по-спокойно, идвала съм когато е сезонът и хората са много, повече деца има, по-трудно се почива. Аз съм почивала и август месец и ми е излизало някъде около 1000 лева, сега е 500 лева", казва тя пред bTV.

На същото мнение са и гости от Сърбия, които са отседнали в хотел на първа линия в курорта. Смятат, че септември е изключително подходящ за почивка на морето.

"Тук почиваме за 25-ти път. Били сме в Хърватия, Черна гора, Египет, но тук ни харесва най-много. Хората са мили, учтиви. Септември месец и цените са по-добри. За двойна стая плащаме по 100 лева на ден с включена храна", казва Ненат Тасич, турист от Сърбия.

Туристи, избрали да отседнат в къща за настаняване вместо на хотел, отбелязват и минусите на късната лятна почивка.

"За съжаление, вече в този период са затворени много от заведенията. Даже търсихме днес на обяд , нямаше къде да хапнем", казва Ирен Димитрова.

Заетостта на един от хотелите е 70% в края на сезона, предава dnes.bg. "Повечето от туристите ни са хора, които повтарят при нас. По-голямата степен това са хора, които са работили цяло лято и предпочитат спокойна почивка, да няма много деца. Имаме поляци, малко унгарци по-възрастни хора, имаме румънци, сърби. Нашият курорт "Слънчев бряг" е изключително полезен за всички аудитории в зависимост от класациите на месеците", коментира Румен Мончев, собственик на хотел.

Татяна Гуджева от Украйна вече подготвя новогодишните си подаръци на плажа.

"Аз съм от Одеса и там морето е съвсем различно. Дойдохме група жени на българското Черноморие, за да си починем и да се разсеем. Септември е бархетният сезон. А на спокойствие започнах да подготвям и новогодишните подаръци", казва тя.

Очакванията на хотелиерите са сезонът да се удължи до средата на октомври.

 


В категории: Времето днес


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Арнолд Шварценегер защити Линдзи Вон Арнолд Шварценегер защити Линдзи Вон 10/02/2026, Вторник 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ Свински грип върлува в България Свински грип върлува в България 10/02/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ От властите казаха за джиповете към "Петрохан" От властите казаха за джиповете към "Петрохан" 10/02/2026, Вторник 19:29 21
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Тече акция за фалшиви евробанкноти в склада и дома на известен кримигерой от Айтос Извънредно! Тече акция за фалшиви евробанкноти в склада и дома на известен кримигерой от Айтос Операцията е започнала в 21:00 часа от търговския му обект срещу бензиностанция Лукойл    Нов младежки център в Поморие – инвестиция в бъдещето Нов младежки център в Поморие – инвестиция в бъдещето Проектът на ул. "Марица" в кв. "Север" дава ново пространство за развитие, обучение и активен живот на младежите в града Завишени сметки за ток в Камено: Двойни стойности при същото потребление Завишени сметки за ток в Камено: Двойни стойности при същото потребление Сигнализира собственик на пункт за технически преглед  до ФЛАГМАН.БГ за двоен скок в разходите за електроенергия Рафинерията в Бургас ще продължи да работи, дерогацията за Лукойл е удължена Рафинерията в Бургас ще продължи да работи, дерогацията за Лукойл е удължена Великобритания реши да е поне до август Свински грип върлува в България Свински грип върлува в България Той е добре познат на здравните власти Мистерия с четирите джипа и със записите от хижа Петрохан, има съмнение за манипулация Мистерия с четирите джипа и със записите от хижа Петрохан, има съмнение за манипулация Метаданните са нулирани, което говори за външна намеса, обявиха IT експерти  След скандала при президента, Василев с пророчество за трагедия заради секта в парламента След скандала при президента, Василев с пророчество за трагедия заради секта в парламента Очаквайте в Историческия парк нещо подобно да се случи, каза той Странен пост на Иво Калушев от 2023 година сякаш предсказва трагедията Странен пост на Иво Калушев от 2023 година сякаш предсказва трагедията Публикация от личния му профил разкрива възглед за жестокостта, който рязко противоречи на изграждания днес образ на добър и миролюбив човек Тир отнесе светофара на бул. "Тодор Александров" (ВИДЕО) Тир отнесе светофара на бул. "Тодор Александров" (ВИДЕО) Инцидентът е станал преди минути, в момента е час пик и трафикът в района е кошмарен Посланикът на Украйна в България Олеся Илашчук обсъди ключови въпроси с бургаски институции и украинската диаспора Посланикът на Украйна в България Олеся Илашчук обсъди ключови въпроси с бургаски институции и украинската диаспора В Бургас учат 1130 украинчета, в цялата област са 2650
Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Родителите ще контролират онлайн присъствието на деца под 15 години чрез дигитален портфейл В този български град честваха рожден ден на дупка В този български град честваха рожден ден на дупка Вместо традиционните жалби, гражданите съставиха официален поздравителен адрес, в който иронично благодарят за „постоянството“ на местната власт
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня В дискотеката, младеж се обръща към жена:
- На колко години си?
- Една жена никога не се пита на колко години е!
- Права си. А колко тежиш?
- А бе на 38 години съм...
Виц на деня Виц на деня - Какво е здраве?
- Когато влизаш в аптеката само за презе*вативи...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук “Животът е като каране на колело. За да поддържаш баланса, трябва да не спираш да въртиш педалите.”
Съвет на Алберт Айнщайн към неговия син Едуард в писмо от 1930 г.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори