Австрия щяла да ни пусне в Шенген след парламентарните ѝ избори?
Компаниите им търпели загуби от това, че България и Румъния са извън Шенген
След парламентарните избори догодина Австрия ще се откаже от ветото за Шенген. Така австрийският политолог проф. Райнхард Хайниш коментира вътрешнополитическата причина за блокадата на национал-консервативното правителство във Виена.
"Това, което по-скоро може да принуди правителството да се откаже от блокадата, са интересите на австрийския бизнес. По време на парламентарното обсъждане се разбра, че австрийските компании търпят загуби от това, че България и Румъния са извън Шенген.
Управляващата Народна партия не е просто консервативна партия, която се занимава с крайната десница. Тя е естествената партия и защитник на интересите на бизнеса. А бизнесът вече осъзнава, че ветото вече пречи на икономическите отношения с България и Румъния", казва австрийският политолог проф. Райнхард Хайниш.
Карлос Насар и Иван Димов са №1 за Евро 2026 по щанги
Дo 750 eвpo зa пpocтpянo пpaнe в Иcпaния
Тръмп иска да празнува рождения си ден с пот и кръв
Путин заяви готовност да посредничи за справедлив и траен мир в Близкия изток
Жена стана старши треньор в Бундеслигата за първи път в историята на германския футбол
Разкриха предсмъртното желание на Елизабет II
Теди Москов след 45 дни в кома: „Не лекарите, а Бог ме спаси“
3 рецепти за сладкиши със стария козунак от Великден
Избирателната активност в Унгария чупи рекорди
Какво е забранено на Великден. 7-те най-големи гряха
Поморие посрещна най-големия християнски празник с богата програма
Патриарх Даниил: Ако нямаме мир в сърцето, не можем да имаме връзка с Бог в сърцето

И САЩ са Общност, но всеки щат си има свои закони и не се влияе от федералните такива!
ЕС ни въведоха своите стандарти, унищожиха земеделието, селското стопанство като цяло и ни влияе негативно!
До сега щяхме да сме в Шенген
Което е добро за бизнеса, е добро и за обществото !
Особено ако се отнася и до оръжейния бизнес !