×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

115 години независима България! С тържествен ритуал Бургас отбеляза паметната дата (СНИМКИ.ВИДЕО) 


115 години независима България! С тържествен ритуал Бургас отбеляза паметната дата (СНИМКИ.ВИДЕО) 
Политици, общественици и десетки граждани, сред които кметът Димитър Николов, се поклониха в памет на загиналите по бойните полета за свободата на България
22 Септември 2023, Петък, 12:57 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимки и видео: авторът

Нека в този ден си припомним ценностите на свободата и единението и работим за общия ни просперитет като народ и да отстояваме интересите на Родината, се казва в празничното слово на кмета Димитър Николов

С военен ритуал Бургас чества Деня на Независимостта на България. Днес отбелязваме 115 години от паметната дата. 

Тържествата започнаха в 10:30 часа от площад „Атанас Сиреков“ с ритуално издигане на флаговете на Република България, ЕС и Община Бургас. Духовият оркестър на Бургас изпълни по време на церемонията „Химна на Независимостта“, написан от капелмайстора на 24 черноморски пехотен полк Георги Шагунов часове след прочитането на Манифеста от княз Фердинанд, а духовенство отслужи молебен за мир и благоденствие. 

По традиция, в 11:00 часа, бяха положени венци и цветя при паметника на „24-ти Черноморски пехотен полк“. В памет на загиналите по бойните полета за свободата на България бе отслужена заупокойна молитва.

Кметът Димитър Николов (вляво) заедно с областния управител Пламен Янев (в средата) и заместник-кмета по финанси и бюджет Красимир Стойчев (вдясно) бяха сред официалните лица на събитието

Сред официалните гости бяха кметът на Бургас Димитър Николов, областният управител Пламен Янев, депутатите – от ГЕРБ Андрей Рунчев и Галя Желязкова – от ПП – Константин Бачийски и Димитър Найденов, председателят на Общинския съвет проф. Севдалина Турманова, административният директор на Лукойл Нефтохим Бургас Росен Григоров, представители на гражданско обединение „Бургазлии“, начело с председателя Иван Ненков и кандидата за кмет проф. Радостин Долчинков, кандидат-кметът на ПП „Български възход“ Стоян Грозев, кандидатът за кмет на ПП „Възраждане“ Тодор Ангелов, заместник-кметовете Красимир Стойчев и Диана Саватева, заместник областният управител Владимир Крумов, комисар Марин Димитров – началник отдел „Охранителна полиция и КАТ“, общински съветници, представители на политически партии, общественици и десетки бургазлии. 

На събитието присъстваха политици от различни партии, като на днешния ден те загърбиха различията и заедно почетоха паметната дата

"Днес отбелязваме един от важните и символични дни в нашата история - Деня на Независимостта. С извършването на историческия акт от септември 1908 година българският народ си възвръща достойнството и самочувствието, а страната ни става равнопоставена на останалите европейски държави. Това разкрива нов хоризонт за нейното развитие и утвърждаване на международната сцена. Денят на Независимостта не е просто дата от нашата славна история. Той е повод да отдадем заслужената почит на всички просветители, духовници и революционери, които посветиха живота си на каузата, наречена свободна и независима България. Бургас също записва името си в историята на този ден. В нашия град, минути след като княз Фердинанд прочита своя Манифест край стените на крепостта Царевец в столицата Търново, капелмайсторът на 24-ти черноморски пехотен полк Георги Шагунов написва „Химна на Независимостта“. Нека в този ден си припомним ценностите на свободата и единението. Нека работим за общия ни просперитет като народ и да отстояваме интересите на Родината. Да живее свободна и независима България!“, се казва в празничното слово на кмета Димитър Николов. 

 

 

Председателят на гражданско обединение "Бургазлии" Иван Ненков (в средата), вляво до него е кандидатът за кмет на обединението проф. Радостин Долчинков, а вдясно е Елена Параскова, която е сред учредителите на "Бургазлии"

 

Административният директор на Лукойл Нефтохим Бургас Росен Григоров

 

(от дясно наляво) Депутатът Андрей Рунчев (вдясно) от ГЕРБ, народният представител от ПП Константин Бачийски, общинският съветник Иван Иванов и съветникът на Бачийски Станислав Иванов (вляво)
(от ляво надясно) Общинските съветници Манол Тодоров, Стоян Грозев, който е кандидат за кмет от ПП Български възход, Тодор Йосифов и Боян Дяков
Кандидатът за кмет на ПП Възраждане Тодор Ангелов

 

 


В категории: Бургас


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
България Всички новини
Тежък удар по Българската национална телевизия Тежък удар по Българската национална телевизия Мачовете на националите по футбол се местят по друг канал Метеоролози: В Източна България ще е страшно, гответе се за дискотека от мълнии Метеоролози: В Източна България ще е страшно, гответе се за дискотека от мълнии За днес е издадено предупреждение от ниво 2 за опасни метеорологични явления Лятото има вкус: 12 седмици гурме приключения започват в Central park Лятото има вкус: 12 седмици гурме приключения започват в Central park Mенюто на ресторантите в Central Park Бургас в комплекс „Славейков“ се превръща в пътешествие, а всяка седмица има свой „герой“ Шефът на "Гранична полиция" разкри: Мигранти дават по €5 бона, за да стигнат до София Шефът на "Гранична полиция" разкри: Мигранти дават по €5 бона, за да стигнат до София Ние сме с 40% по-сигурни от другите държави на първа линия, заяви Антон Златанов Марин Киров на форум за лидерство: Крещящите хора и популизмът окончателно отстъпват пред подготвените лидери Марин Киров на форум за лидерство: Крещящите хора и популизмът окончателно отстъпват пред подготвените лидери Престижната Лятна академия по лидерство събра на едно място медийни босове, ректори и предприемачи Извънредно във Флагман.бг! Зрелищна каскада на входа на Бургас, кола се обърна по таван до Крайморие (СНИМКА) Извънредно във Флагман.бг! Зрелищна каскада на входа на Бургас, кола се обърна по таван до Крайморие (СНИМКА) Огромно задръстване парализира трафика в посока Созопол, водачът излезе невредим от смачканите ламарини като по чудо Голямото откриване на новия Пиргос Парк събира Бургас на 10 юни Голямото откриване на новия Пиргос Парк събира Бургас на 10 юни Бургазлии ще посрещнат новото любимо място за пазаруване и свободно време с концерт на F.O. и Miteva, десетки изненади и празнична атмосфера за цялото семейство Километрично задръстване на пътя Бургас-Созопол, автомобил се обърна по таван Километрично задръстване на пътя Бургас-Созопол, автомобил се обърна по таван Движението се осъществява само в едната лента Бащата на Никола Бургазлиев: Не близките на Христина, а ние искаме справедливост Бащата на Никола Бургазлиев: Не близките на Христина, а ние искаме справедливост Според него само "болни мозъци" можело да твърдят, че синът ми бил дрогиран Майката на убитата с АТВ Христина: Бургазлиев заслужава строг сатаничен затвор Майката на убитата с АТВ Христина: Бургазлиев заслужава строг сатаничен затвор В 10 часа ще започне разпоредителното заседание по случая
Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“ Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Спасители изведоха десетки от пламъците в квартал „Малвия Нагар“, сред жертвите има и чужденци Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Най-драстичен е пропорционалният колапс при Възраждане, които след тегленето на чертата губят две трети от парите си и от 1,33 милиона слизат на едва 413 хиляди евро Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Черен сценарий за ЕС: Задава се тежка вълна от безработица, Брюксел вдигна червен флаг за България Зеленият преход и скъпата енергия подпалиха индустрията, Китай ни премазва при колите Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Ужас в Киев след последната атака, Украйна отговори с удар по голям завод (ВИДЕО 18+) Комплексът "Прогрес" в Мачуринск горя Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Тръмп наруга Натаняху: В затвора щеше да си без мен Нарече го откачалка
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори