×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Протестно бдение пред болницата в Добрич след смъртта на 4-годишно дете
  • Тръмп разпореди нови мита върху лекарства
  • Изтича срокът за заявяване на гласуване по настоящ адрес
  • Шефът на Пентагона поиска оттеглянето на най-висшия офицер на Сухопътните сили
  • Астронавтите от „Артемис 2“ вече пътуват към Луната
  • София празнува 147 години от обявяването си за столица на България
  • Тръмп призова феновете си да бойкотират концертите на Брус Спрингсгийн
  • Откриха останките от датски военен кораб, потопен през 1801 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Фиаското в "България он еър" не сломи тази журналистка, днес е едно от водещите лица в конкурентна телевизия


21 Септември 2023, Четвъртък, 13:41 ч.
Автор: Флагман

Тъй като е човек, който иска да се развива, а и не можела да се примири с провала, започнала да търси възможност за втори шанс

Лилия Мустакова, за която стана ясно наскоро, че е била включена във фалшива реклама на хранителна добавка за диабетици, загърбила лекарската професия на времето, за да е журналист. Красивата водеща на новините на Нова тв, чийто глас бил обработен за измамата чрез изкуствен интелект, заедно с този на еднокринолога проф. Цветелина Танкова, днес можеше да е признат и уважаван лекар, при това потомствен, пише Paparak.bg.

Такова бъдеще й предричали в семейството й. И по-специално кариера в алергологията – специалността на баща й д-р Тихомир Мустаков. Затова той бил малко разочарован, когато избрала да е журналист, а не лекар, каквито са още майка й, баба й и дядо й, както и други в рода им. В крайна сметка д-р Мустаков приел избора на дъщеря си. Съпругата му – дългогодишен педиатър, също я окуражила да следва мечтите си.

„И двамата винаги са ме подкрепяли и са се радвали на успехите и развитието ми. И мисля, че вече и двамата осъзнават, че съм направила по-добрия избор от медицината”, признава Лилия Мустакова. Тя завършва с отличие бакалавър „Журналистика” и магистър „Медиен мениджмънт” в Университета Уестминстър в Лондон, Англия и през 2016 г. се връща в България, макар първоначалните й планове да са други. Още когато заминава да учи в Англия, Лилия възнамерява да остане и да гради кариера там. Променя решението си покрай Брекзит, когато във Великобритания започват да се появяват настроения срещу емигрантите и по-специално към хора, дошли от България и Румъния.

„Изведнъж се сблъсках с омраза, което до този момент не ми се беше случвало. Реших, че ми е време да си дойда у нас”, споделя с тъга днешната тв водеща. Лилия се връща без никакъв план, тъй като никога не е работила в родината си. Въпреки липсата на опит и стратегия какви стъпки да предприеме в професията, тя бързо се ориентира.

Първата й работа е като международен редактор в „По света и у нас” по БНТ. Изборът й на позиция не е случаен. Лилия Мустакова била най-подготвена за нея, тъй като, заради дългото си отсъствие, изпуснала дълъг период, в който да следи какво се случва в страната. Затова пък била детайлно запозната със световните събития, включително Брекзит.

Младата журналистката бързо се утвърждава като професионалист, макар че първият й ефир бил пълен провал. Тогава тя вече работела в телевизия „България он Еър”. Предложили й да влезе в студиото на новините и да говори за САЩ и Северна Корея. Влизайки в студиото, Лилия страхотно се притеснила и изявата й съвсем не била на нивото, на което искала. Това фиаско не сломило журналистката, дори напротив. Тъй като е човек, който иска да се развива, а и не можела да се примири с провала, започнала да търси възможност за втори шанс. Шефовете й гласували доверие и Лилия се справила блестящо при следващото си включване на живо. Не след дълго дошло предложението да направи проби за водещ.

През 2018 г. Лилия става едно от лицата на новините по „България он Еър”. Продължава да работи и като международен редактор. Отразява различни световни събития, сред които действията на терористичната групировка „Ислямска държава”, политическата ситуация в САЩ и Брекзит. През март 2020 г. младата журналистка се присъединява към екипа на Нова тв.

Миналата година Лилия, която е запален футболен фен, водеше с Ясен Деянов предаването „Като за световно”, посветено на Световното първенство по футбол в Катар. Лилия Мустакова няма специфични ритуали преди ефир. Единствено си поема дълбоко въздух преди да застане пред камера, защото сърцето й започва да подскача от вълнение. Зрителите на Нова тв вероятно са забелязали, че Лилия почти винаги води новините с колие с жар птица.

Самата тя не е коментирала дали й е талисман или просто много си го харесва и затова почти не го сменя с друго. От натовареното си ежедневие Лилия Мустакова разпуска с книги, филми и изненадващо – с компютърни игри. С приятели са си направили и група, за да играят популярната ролева игра „Dungeons and Dragons”, в която участниците се впускат в невероятни приключения из лабиринти, търсят съкровища и се борят с чудовища. „Аз съм си домошар. Обичам да съм си у дома, да прекарвам време с близките ми, с приятелите ми”, казва Лилия Мустакова.


В категории: Лайфстайл


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Мария АРНАУДОВА Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  03/04/2026, Петък 14:00 0
3
Коментара по темата
3.
д-р Фройдо
15.11.2023 20:11:49
0
1
Мом.ата реагира като дър.во на всички закачки в студиото. Започва винаги по един и същи ша.блон. Строго пу.ританско възп.итание. Не е ом.ъжена. Явно избива напре.жението с д.илдо.
2.
Супер е!
21.09.2023 15:06:19
1
7
Тoп e мoмата! Хeм симпaтична, хeм нe лeти в oблаците, хeм истински журнaлист. Нe кaто някoи набeдени джурнaлости на кaфяви мeдии
1.
Супер е!
21.09.2023 15:04:22
1
4
Топ е момата! Хем симпатична, хем не лети в облаците, хем истински жърналист. Не като някои набедени джурналости на кафяви медии
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Протестиращи в Царево: Софийски полицаи ни третираха като племе от Африка, повече няма да гласуваме! Протестиращи в Царево: Софийски полицаи ни третираха като племе от Африка, повече няма да гласуваме! "Ние сме интелигентни хора, работим на 2-3 места и не продаваме гласа си, избираме по съвест!", казаха недоволните пред Районното управление Несебър посреща Лазаровден и Цветница с благотворителна кауза и празнична програма  Несебър посреща Лазаровден и Цветница с благотворителна кауза и празнична програма  Малки лазарки от Обединената общинска школа по изкуствата ще оживят Стария и Новия Несебър с обичая „кумичене“  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Водопад заля емблематичен ресторант в Бачково  Кадри, разпространени в социалните мрежи, показват как мощната водна струя, падаща от около 20–30 метра, залива част от заведението. Kaufland подарява 5 двойни билета за спектакъла „Летище“ в Бургас Kaufland подарява 5 двойни билета за спектакъла „Летище“ в Бургас На 18 април националното турне на дипломантите от НАТФИЗ гостува в Бургас Лазарки нарекоха за здраве администрацията на Община Бургас  Лазарки нарекоха за здраве администрацията на Община Бургас  Деца от ДГ „Моряче“ и ученици от ПГСАГ „Кольо Фичето“ пресъздадоха един от най-красивите народни обичаи в навечерието на Лазаровден "Галъп" с ново проучване:  При избори днес - Радев с 27.7%, ГЕРБ-СДС с 22.8% "Галъп" с ново проучване: При избори днес - Радев с 27.7%, ГЕРБ-СДС с 22.8% Проучването обаче е проведено с едва 820 интервюта и е далеч от представителна извадка Съдът отхвърли 10 от 13 иска на Блейк Лайвли срещу Джъстин Балдони Съдът отхвърли 10 от 13 иска на Блейк Лайвли срещу Джъстин Балдони Но процесът в Ню Йорк продължава да се разглежда като остават претенции за нарушаване на договор и ответни действия България поиска нови 900 млн. евро по ПВУ, но част от средствата остават под риск България поиска нови 900 млн. евро по ПВУ, но част от средствата остават под риск Кабинетът е подал четвърто искане за плащане по Плана за възстановяване и устойчивост, а забавени реформи в енергетиката, ВиК сектора и антикорупционната рамка продължават да тежат върху част от ресурса Разкриха нелегална фабрика за цигари в бивш промишлен обект в Дупница Разкриха нелегална фабрика за цигари в бивш промишлен обект в Дупница В индустриалната зона на града са открити цигари, нарязан тютюн и оборудване за производство, а прокуратурата и МВР работят по изясняване на мащаба на дейността Извънредно! В Царево ври, десетки тръгват на протест пред полицията, твърдят, че са бити Извънредно! В Царево ври, десетки тръгват на протест пред полицията, твърдят, че са бити Над 50 спецполицаи са нахлули на няколко места в града снощи, за да търсят купувачи на гласове
В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена В Испания вече e сексуално посегателство да целунеш ръка на жена Върховният съд в страната постанови, че това наказние ще е активно, ако жеста се случи без нейното съгласие   Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Фландрия: родното място на Рубенс и икономическият двигател на Белгия Тур де Фландерс отново насочва вниманието към един от най-богатите на история, изкуство и кулинарни традиции региони в Европа След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я След 20 дни в болницата: Янка Рупкина продължава да е в кома, изписаха я Явно здравеопазването ни вече не работи за болните, а предимство имат търговските, клинични калкулации, каза Илка Александрова, нейна приятелка Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Тв легендата ослепя заради лекарска грешка, храни се от „Социален патронаж“ Не се оплаквам, добре съм. Излизам навън на въздух, макар че не мога да ходя сама, споделя Мария Янакиева Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Звезда от „Момчето си отива“ тъне в мизерия Актрисата Сашка Братанова моли за финансова помощ във фейсбук Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Диана Димитрова показа и в Хелс Китчън, че умее да се забърква в най-страшните интриги Новият обект на интереса ѝ е не кой да е, а риалити звездата от „Игри на волята“ Теодор Венков-Чикагото, който също е част от звездния отбор в „Кухнята на ада“ Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Стотици бензиностанции във Франция останаха без гориво, дизелът надхвърля 2,20 евро Италия търси по-мек сценарий с по-ниски акцизи и енергийна подкрепа Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Откриха откраднатото в Нидерландия златно съкровище на Румъния Сред откритите артефакти са златният шлем от Коцофенещ (V–IV век пр. н. е.) и две от трите златни дакийски гривни. Шлемът е леко повреден Година по-късно: Четири начина, по които тарифите на Тръмп промениха световната икономика Година по-късно: Четири начина, по които тарифите на Тръмп промениха световната икономика Миналият април американският президент предизвика глобален шок, когато обяви минимална тарифа от 10% за много чуждестранни стоки от страни като Китай Целуването на ръка без разрешение вече е сексуално посегателство в Испания Целуването на ръка без разрешение вече е сексуално посегателство в Испания Основен принцип в новата правна рамка е разбирането, че всяко действие с интимен характер без изрично съгласие може да бъде квалифицирано като сексуално насилие
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори