Рекорден брой участници във втория литературен конкурс на БМФ Порт Бургас
Най-младият участник е на 8 години, най-възрастният – на 80
Връзката между природата и човека, морето и съдбата на хората, обвързани с него, вдъхнови 148 автори от над 50 населени места в страната, изпратили свои творби за участие във втория литературен конкурс на „БМФ Порт Бургас” АД. Конкурсът се провежда в две възрастови категории – деца и младежи до 18 години и автори над 18 години. Най-младият участник е на 8 години, най-възрастният – на 80.
Литературният конкурс на концесионера на пристанищните терминали „Бургас Изток 2” и „Бургас Запад” се провежда за втора поредна година, популярността му нарасна устремно. Надпреварата бе обявена на 24 май като част от социалната програма на „БМФ Порт Бургас”.
Целта на дружеството е да подкрепя литературната традиция в морския град, да съдейства за откриването и популяризирането на нови литературни дарования, да поощрява създаването на произведения, пропагандиращи характерните за съвременния човек морални ценности. Рекордният брой участници доказва, че целта е постигната. Тази година децата и младежите до 18-годишна възраст писаха творби на тема „Дървото, което разказва приказки”, а авторите на възраст над 18 години на тема „Морето само смелите обича”.
Регламентът не постави никакви жанрови ограничения. И в двете възрастови групи авторите участваха с есе, разказ, фейлетон или стихотворение. Творбите им са вече в ръцете на компетентното жури в състав: Николай Фенерски - писател, есеист и сценарист; Елка Василева – поет и журналист; Весела Джунджурова – представител на „БМФ Порт Бургас”.
Победителите ще бъдат обявени на 9 октомври 2023 г. на официална церемония по награждаването в Центъра за съвременно изкуство и библиотека - Бургас, зала „Акад. Константин Петканов”, която ще започне в 18 часа и ще бъде излъчвана онлайн.
Класиралите се на първо, второ и трето място във всяка от категориите ще получат парични награди. Наградените творби ще бъдат публикувани в специализирани сайтове за литература.
Дават пари от ЕС за работа в малък град или село, плащат наем и транспорт за година
Камион удари мантинела на АМ Тракия и продължи, водачът светна за две дроги
Опасността край ЕМКО остава: Откриха три невзривени боеприпаса извън терена
Девет бомбени заплахи удариха София, сред мишените са NOVA, Сметната палата и детска градина
Изкуственият интелект носи милиарди долари печалба на имотния пазар
Извънредно! Делтапланер се обърна в Несебър, един загина, друг е в критично състояние (ОБНОВЕНА)
Средната заплата в България стигна рекордните 1444 евро, ИТ секторът води с 3079 евро
Плаж „Изток“ в Свети Влас е временно затворен за къпане със заповед на РЗИ-Бургас
Жена е с фрактура на черепа след удар на зебра в Бургас, блъсната е и 82-годишна в Слънчев бряг
Софиянец с Мерцедес удари моторист в Несебър
Тръмп обяви: САЩ имат пълен контрол над Ормузкия проток
Градът на Моцарт, който пленява сетивата, тази вечер е домакин на мача за Суперкупата
