Запис с гласа на Алексей Петров провокира създаването на парламентарна комисия
Ще проверява сигурността на машинното гласуване
Парламентът вероятно ще създаде временна комисия за проучване на всички факти и обстоятелства, свързани със сигурността на машинното гласуване. Повод за това пък, изглежда, е последният запис с гласа на Алексей Петров, разпространен от ютюбър преди десетина дни, след убийството на Петров през август. Записът бил направен през септември 2022 г. В него бившата барета споменава нещо за машините, което бе повод за спекулации, че става въпрос за фалшифициране на вота.
Тази седмица от БСП внесоха предложение за създаване на временната комисия, която да се занимае със сигурността на този вид гласуване. Днес Борислав Гуцанов от соцпартията предложи от трибуната на Народното събрание точката да влезе в седмичната програма.
Не един и два записа излязоха в интернет пространството, аргументира се Гуцанов. Във Франция и Германия не случайно били премахнати машините след доклади на службите им за сигурност.
Целта на временната комисия щяла да е да установи има ли манипулации. Ако такива били налице, те следвало да бъдат „изправени“. Така щели да се изчистят всички спекулации за кодовете (на машините), за които имаше размяна на реплики между Георги Свиленски и Кирил Петков в предишния парламент.
Председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова, изненадващо или не, обяви, че те ще подкрепят създаването на временната комисия, макар че предложението идва от опозицията.
Крайно време било обществото да разбере истината. Атанасова също припомни за диалога между Свиленски и Петков в 48-ото Народно събрание.
По нейно предложение бе прието точката за съставянето на временната комисия да е трета в дневния ред, но за утре.
„За“ гласуваха всички парламентарни групи. Разделение имаше само в тази на ПП-ДБ. 17 от техните депутати бяха „за“, 7 - „против“, и 20 - „въздържал се“.
Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ)
Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка
Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър
Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци
Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него?
Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра

Само можете да се учите от Цанов, обаче нямате “топки” да разследвате, говорите и пишете като него!
Без мадуровки ППДБ също ще са на скраб!