×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Петото издание на „Обичам Бургас” съгради мост между няколко поколения таланти


Петото издание на „Обичам Бургас” съгради мост между няколко поколения таланти
Разтърсваща беше появата на тримата доайени на културата Стефан Диомов, Недялко Йорданов и Ваньо Вълчев, 2000 аплодираха, плакаха и с усмивки изпратиха лятото
18 Септември 2023, Понеделник, 18:40 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Снимки: Тодор ЦАРКОВ

Над 140 певци, музиканти, танцьори и артисти се качиха на сцената и сътвориха невероятна феерия от красота

С най-мащабната проява на любов към морето и родния град над 2000 души изпратиха лятото, подреждайки Бургас в челното място по културни събития в държавата и превръщайки го във фестивална столица на България.

Петото издание на концерта „Обичам Бургас” показа еманация на духа, таланта и приятелството, увенча финала на един прекрасен сезон с много емоция и красота.

Блестящият тричасов спектакъл е дело на популярния и обичан бургаски журналист Веселин Пренеров, който съвместява обществената си дейност и като председател на постоянната комисия по култура и читалищна дейност към Общинския съвет. Именно под неговата „диригентска палка” бе създадена тази невероятна феерия от музика, танци и поезия, на която той е едновременно сценарист, режисьор и водещ.

Създателят, организаторът, сценарист, режисьор и водещ - Веселин Пренеров

Летният театър в събота вечерта се препълни от развълнувани и жадни да се потопят в атмосферата на най-бургаското от всички събития за годината.

16 септември 2023 г. Летен театър - Бургас
Цанко Цанков развя отново знамето на Бургас, с което последно той преплува 37 км в откритите и студени води на Тихия океан

Над 140 изпълнители - певци, музиканти, танцьори и артисти се качиха на сцената, като едновременно с това, на фона на техните завладяващи изпълнения, видеостена показваше достиженията на художници и скулптори.

Най-впечатляващото и разтърсващото обаче бе в кулминацията на концерта, когато пред публиката за първи път едновременно се появиха доайените на музиката, драматургията и поезията - Стефан Диомов, Недялко Йорданов и Ваньо Вълчев. В откровен разговор за Бургас през миналия век бащите на културата разказаха спомени за първата „Тоника”, за малкото писателско дружество, състоящо се от осмина ентусиасти, за безсънната нощ, в която Христо Фотев създава култовото стихотворение„Този влак за Бургас е тъй бавен”, за надпреварата ни с крайдунавския Русе, който навремето изпреварваше града ни по население и развитие.

Тримата титани на бургаската и българска култура сътвориха жив мост към младото поколение от начинаещи творци и таланти, а всяка тяхна история предизвикваше бурни аплодисменти, едновременно сълзи и смях.

Исторически кадър от една невероятна среща - за миналото, настоящето и бъдещето говорят Стефан Диомов, Недялко Йорданов и Ваньо Вълчев

Шлагерите на легендите на сценичното изкуство Мустафа Чаушев, дует „ШИК”, Жан Шейтанов се преливаха с модерно звучащите парчета на Явор Велчев, Кристиана Кирилова, Кристина Дончева, Гергана Великова, Пламена Бенова, а преди грандиозния финал вокалното трио „DÉJÀ VU” взриви публиката с най-новите си две песни.

Целостта на „Обичам Бургас” щеше да е невъзможна без участието на Детската вокална група „Изгревчета”, без специалните хореографии за песните на изпълнителите, подготвени от Expose Team и XNRG crew и Танцово студио 29, без Спортния клуб по художествена гимнастика „Черноморец”, без Клуба по спортни танци „Бургас 1975” и Клуба по спортна акробатика „Нефтохимик 2011”, както и  без красавиците от Мажоретния състав при Немската езикова гимназия „Гьоте”.

Сред публиката бе и кметът на Бургас Димитър Николов, който успешно оглавява общината вече 16 години

По традиция и тази година участие в спектакъла взе група, която не е бургаска, но пък е в списъка от кандидати да стане част от културата на този град. Става въпрос за  изпълнителите кандидат-бургазлии от „Юпитер 7”. В бандатата са млади ученици от Софийското музикално участие, които са деца на популярни музиканти. И те, както 19-годишната Кристиана Кирилова, вече имат символичното бургаско жителство. 

Още снимки от Тодор Царков вижте долу:


В категории: Бургас


Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори