Хапе ли леопардът? Ученичка от Варна вече знае
Ученичката бръкнала в клетката на хищника за селфи...
Тийнейджърка от Варна реши да прояви абсолютна безотговорност като рискува да се доближи опасно близо до мрежата на местообитанието на леопардите в зоопарка. Пред thesite24.net директорът на зоокъта в морската столица заявява, че инцидентът е станал малко след 18.00 часа вчера, т.е. в извънработно време, когато касите са били вече затворени.
“Обадиха ми се, за да ми съобщят за инцидента, който за щастие не е сериозен. Разбрах само, че момичето е леко ухапано”, обясни Иванка Стоянова. Тя добави, че девойката е рискувала изключително много, защото леопардът е пазил двете си малки.
“Животното се стресира, плаши се и си пази бебетата, но аз апелирам – моля Ви не бъркайте в клетките на животните!”, каза още директорката на варненския зоокът.
На снимки, които се разпространяват в социалните мрежи, се вижда как младо момиче е застанало до клетката на леопарда и се опитва да си направи селфи, докато докосва мрежата, до която е застанал и женския леопард.
Следващият кадър е как момичето е седнало на пейка, а до нея е охраната на зоокъта. “Въобще не е изключение хората да се опитват да пипат животните или да ги хранят. Понякога посетителите в зоопарка идват с нагласата, че тук животните едва ли не пеят и танцуват, но това не са циркови животни! Те не са опасни, но се стресират и страхуват, когато някой се опита да им навлезе в личното пространство! Моля Ви – не се опитвайте да ги пипате и не ги хранете! В целия зоокът сме разположили табели”, каза в заключение Стоянова.
Бебетата леопарди се родиха на 10 април. Единият от родителите е със стандартната леопардова шарка, другият е черен. Бебетата изглеждат по същия начин
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди
Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО)
Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория
Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове
Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни
Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО
