×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Забравете за самолетните билети от 10 евро, вече няма да ги има


18 Септември 2023, Понеделник, 14:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Нова мярка защитава големите авиокомпании, чиито цени на билети често са по-високи

Франция се обяви срещу евтините самолетни билети. Транспортният министър на страната ще поиска въвеждане на минимална цена за пътуване със самолет в Европа. Идеята накара шефове на нискотарифни компании да реагират остро, но проява на агресия имаше и срещу тях.

В тази връзка, преди няколко години, шефът на една от най-популярните нискотарифни компании разкритикува подобен проект в Австрия като го нарече „достоен за политиката на Северна Корея”.

Френският министър ще направи предложението пред европейските си колеги съвсем скоро. Все още не е ясно каква ще бъде предложената минимална цена за самолетен билет. Всъщност тази мярка ще защити големите авиокомпании, чиито цени на билети често са по-високи, съобщава Нова телевизия.

Франция вече поиска и облагане на керосина за самолетните компании. Страната планира да увеличи така наречения данък „солидарност“ за всички полети, излитащи от страната, за да инвестира повече в железопътния си транспорт.

Това ще направи пътуването с влак по-атрактивно и достъпно, като намали разликата в цените на двата вида транспорт. Френското предложение за минимална цена на самолетните билети се подкрепя от Белгия, а точно там шефът на популярна нискотарифна компания стана жертва на сладко отмъщение. Сметанови торти полетяха към Майкъл О’Лиъри, който беше в Брюксел за да внесе петиция, с искане за прелитане на въздушно пространство по време на стачки на пилоти и авиодиспечери. Актът на жените е протест срещу негативното въздействие на пътуването със самолет върху изменението на климата.

По брой на пътници, „Райънер” е най-голямата авиокомпания в Европа, но по данни на екоорганизация е и най-замърсяващата. През 2022 г. самолетите й са отделили над 13 милиона тона въглероден диоксид. Докато в Белгия летяха торти, в Словения първи полет направи самолет на течен водород. Следващата цел пред германската компания производител е да създаде 40-местен самолет на водород, който ще лети по-дълго време без вредни емисии.


В категории: Бизнес


Коментари
Димитър КИРЯКОВ Седем сигнала за прекаляване с кафето Седем сигнала за прекаляване с кафето 06/08/2026, Четвъртък 20:30 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен неврохирург Почина известен неврохирург 06/08/2026, Четвъртък 19:49 0
Димитър КИРЯКОВ Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг 06/08/2026, Четвъртък 19:00 1
Димитър КИРЯКОВ Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба 06/08/2026, Четвъртък 18:47 3
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112 Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112 Жилото трябва да се отстрани бързо, а студеният компрес намалява болката и подуването при лека реакция THE1 Sunny Beach: Меди, Емануела, Галена и Преслава през август THE1 Sunny Beach: Меди, Емануела, Галена и Преслава през август Програмата обещава безсънни нощи, първокласно изживяване и селекция от най-големите имена на родната музикална сцена Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват Държавата следи произхода, документите и безопасността на стоките, след като вносни домати бяха декларирани по 30 евроцента за килограм Рапър възпя контрастите на Бургас - град на греха, баровците и трите черти (ВИДЕО) Рапър възпя контрастите на Бургас - град на греха, баровците и трите черти (ВИДЕО)  Чуйте летния хит на Крисо М  Седем сигнала за прекаляване с кафето Седем сигнала за прекаляване с кафето Кофеинът нарушава съня, засилва тревожността и предизвиква сърцебиене при чувствителните хора Само във Флагман.бг! Тошко от Бургас е закопчаният с 1 кг дрога. Той смята, че ще се размине с условна присъда (ОБНОВЕНА) Само във Флагман.бг! Тошко от Бургас е закопчаният с 1 кг дрога. Той смята, че ще се размине с условна присъда (ОБНОВЕНА) Ударът е част от невижданата по мащабите си операция на ОДМВР-Бургас срещу разпространението на наркотици край морето Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час На терен продължават да работят пожарникари, горски служители и 85 доброволци с 16 автомобила, както и два военни хеликоптера  Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Когато спортът се превърне в съдба: Анонимен ангел дари 5 000 евро за болно момиче от Бургас Бойната верига продължава социалната си мисия, давайки надежда на семейства в нужда Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща Стресът, естественият ритъм на организма и някои здравословни проблеми стоят зад ранното събуждане
Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 Ебонг, Годой и Цварц разкъсаха израелския гранд в Батуми и доближиха червените до плейофа на Лига Европа Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви Осем пациенти са в интензивни отделения, а 54 от заразените са развили усложнения на централната нервна система NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден Тънката атмосфера не пренася ефективно топлината и създава температурна разлика от десетки градуси само на метър над повърхността 10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив 10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив 37-годишният мъж бил извикан на Младежкия хълм от 17-годишно момиче, представяло се онлайн за 15-годишно Почина известен неврохирург Почина известен неврохирург Поклонението ще бъде на 8 август от 13:30 часа в храм Св. Седмочисленици Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Бившият директор на ВиК - Бургас попада за четвърти път в центъра на полицейска операция след акцията през 2023 г. и двете му задържания през юли Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Между 3000 и 5000 мигранти остават в испанския автономен град, без право да отпътуват към континентална Европа Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco Собственикът на Lidl и Kaufland е сред кандидатите за 363 магазина на Tesco Чешкото издание E15 твърди, че британската верига вече е наела Citigroup и Goldman Sachs за подготовката на продажбата Пиян хулиган вилня на плажа във Варна, глобиха го Пиян хулиган вилня на плажа във Варна, глобиха го 37-годишен пиян мъж обиждаше летовници и спасители на Централния плаж във Варна. Съдът го наказа със 100 евро глоба
Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни Виц на деня Виц на деня Майка към дъщеря си:
- Слушай, не позволявай на това момче да идва при теб. Мен това ме безпокои!
- Добре, днес тогава аз ще отида у тях. Нека неговата майка да се безпокои.
Виц на деня Виц на деня Два комара си говорят:
- Ех, какви времена настанаха... хората вече не са като едно време...
- Да, така е, сега са пълна химия!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Имам 20 кинта, къде предлагаш да се помотаем?
- В седемдесетте години...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори