Проф. Рачев смая с прогноза: Есента иде със слънце
За трите почивни дни около Деня на независимостта ни очаква много топло и слънчево време, увери той
Със слънце и много топло време ще посрещнем Деня на независимостта. Цялата предстояща седмица времето ще е хубаво. Това съобщи за „Телеграф“ климатологът проф. Георги Рачев.
Въпреки че на 23-ти рано сутринта ще влезем в есента, навън си е лято, коментира той. И подчерта, че температурите ще останат високи.
Валежи
Днес и в много по-малка степен утре се очакват петнисти валежи, характерни за лятото в България, обясни климатологът. Едва ли ще превишат 5-8 литра на квадрат, възможно е да са повече само на отделни места.
Максималните температури днес и утре ще се понижат с близо 5 градуса и ще са в рамките между 26 и 30 градуса.
След това настъпва успокояване на атмосферата и ново затопляне в сряда и четвъртък. За трите почивни дни около Деня на независимостта ни очаква много топло и слънчево време. Максималните температури ще достигнат 28-32 градуса, а минималните ще са сравнително високи - до 18 градуса.
Плаж
Времето ще е подходящо за плаж. По морето се очертава хубаво време, с малко валежи само днес на север, уточни климатологът. Максималните температури ще достигнат 26 градуса, а минималните - 17 и 20 градуса. Водата ще бъде 23-24 градуса.
Ще се радваме на късно хубаво есенно море с добри температури и повече слънце, особено по време на празниците, изтъкна проф. Рачев.
Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме
Здравословни храни, които трябва по-често да присъстват в менюто ви
Тези зодии пазят най-добре тайни и рядко предават доверието
7 лесни навика, с които банята ще остане чиста много по-дълго
Ужасяваща смърт на украински бизнесмен
Хрупкави тиквички на фурна с чесън и копър - лесна рецепта за лека вечеря
7 грешки при прането, които съсипват дрехите ви без да го осъзнавате
Най-голямата слабост на всяка зодия
От БФСки се ядосват заради спекулации с Малена Замфирова
Пухкави домашни мекици - лесна и изпитана рецепта
Крис от "Ергенът" се свлече на плажа в Шри Ланка, карат го в спешното
Кола престоя половин век под вода след нелеп бас
