Оставиха зад решетките мъжа, пребил и остригал половинката си в Свищов
Остават три повдигнатите обвинения срещу насилника – за лека телесна повреда в условията на домашно насилие, за принуда за остриганата нула номер коса с машинка и за хулиганство с особен цинизъм
Районният съд в Свищов остави за постоянно в ареста 28-годишния мъж, който наби и острига до кожа косата на жената, с която е живеел на семейни начала, и я разходи по улиците за назидание. Малтретираната жена с децата си е в кризисен център, предава БНР.
Остават три повдигнатите обвинения срещу насилника – за лека телесна повреда в условията на домашно насилие, за принуда за остриганата нула номер коса с машинка и за хулиганство с особен цинизъм, затова че я е извел в това състояние на улицата, за да я унизи. Районният прокурор на Велико Търново Тихомир Шабов поясни пред БНР по какво се работи в момента по случая.
"Да се установи какъв е отзвукът в обществото – има ли възмутени, няма ли, разказвана ли е жертвата из града, с каква цел, от кого", каза той. 27-годишната жена с двете си деца заживяла заедно с мъжа от август тази година, след като се разделила с предишния си приятел. Няма подавани сигнали в полицията за домашно насилие. Малтретираната жена и децата са в кризисен център.
"Ние се занимаваме с наказателната част на казуса и сме съсредоточени по доказване на престъпленията, извършени от насилника. Какво ще става с жертвата, кога и как решават други институции. Ние, разбира се, ще я разпитаме пред съдия", поясни районният прокурор.
Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба
"Никога няма да излезеш от затвора"
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица
18/06/2026, Четвъртък 18:40
0
Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина
Надуха цената на царевицата по плажа
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г.
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове
Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират
Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори
