Ректор и кмет направиха първа крачка към филиал на Бургаски университет „Проф. д-р Асен Златаров“ в Кърджали
Тази година висшето училище отбелязва 60-годишен юбилей, а повече от 30 години успешно подготвя кадри за лечебните заведения
Ректорът на Бургаски университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф. д-р Христо Бозов и кметът на Община Кърджали д-р инж. Хасан Азис обсъдиха бъдещо сътрудничество в обучението на студенти от специалност „Медицинска сестра“.
Тази година висшето училище отбелязва 60-годишен юбилей, а повече от 30 години успешно подготвя кадри за лечебните заведения. От Бургаския университет са излезли стотици млади хора с образователна и квалификационна степен „Бакалавър“ в професионално направление „Здравни грижи“.
Екипите на двете институции коментираха възможностите за разкриване на филиал на територията на Община Кърджали към Факултета по Обществено здраве и здравни грижи към Бургаски университет „Проф. д-р Асен Златаров“.
Кметът и ректорът посетиха различни сгради от училищната мрежа и от здравната структура на територията на общината, за да потърсят подходящо място, което да се обзаведе като учебна база за бъдещите медицински сестри. И двамата споделиха от опит, че специалността „Медицинска сестра“ е с най-голям дефицит на кадри в здравните заведения. Затова поставиха начало на сътрудничеството в областта на висшето образование за преодоляване на кризата от недостиг на медицински сестри, както в училищната мрежа, така и в лечебните заведения.
86% от българите притежават дома, в който живеят
Удължава се предоставянето на услугата „Топъл обяд“ в Бургас
Това е секта! Деца заминаха с убитите на Петрохан в Мексико и повече не се върнаха, твърди депутат
Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване
Прокуратурата прекратила преписка за гаврите в Петрохан през 2024 г.
МВР разпореди пълна проверка за НПО след смъртта на трима мъже край Петрохан
Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид
За по-добро функционирането на глобалната интернет мрежа - ЕС отпуска 347 млн. евро за подводни интернет кабели
Созопол обяви три нови попълнения преди старта на първенството
Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития
СЗО зове: колбасите убиват както цигарите и азбеса
Филип Кръстев вече е при Мъри Стоилов
