99 първокласници посрещнаха училищата в община Созопол
Бъдете активни и трупайте ценен опит по пътя към самоусъвършенстване и постигане на целите си, пожела кметът Тихомир Янакиев на учениците
Тихомир Янакиев откри учебната година в училището в град Созопол. 39 първокласници прекрачиха прага на СУ „Кирил и Методий“ в морския град, които бяха изненадани от Общината с кутии, пълни с тетрадки и пособия, които ще им бъдат необходими през годината.
Събитието започна със специално написана за случая песен на дует „Ритон“, която с подкрепата на Съюза на учителите достига до училищата в страната. С музикални поздрави към своите съученици и гости се представиха вокална група „Созополски звънчета“, а първокласниците Райна Ставрева и Йордан Янакиев рецитираха стихотворения. С обръщение към присъстващите директорът г-жа Щерионова пожела успешна нова учебна година, след което даде думата на кмета Тихомир Янакиев.
„Скъпи ученици, в този ден Вие поемате по нов път - понякога непознат, но винаги изпълнен с предизвикателства. Пожелавам Ви успешна учебна година и много смели мечти. Бъдете активни и трупайте ценен опит по пътя към самоусъвършенстване и постигане на целите си. Уважаеми учители, какво по-хубаво от това чрез Вашия професионализъм, благородство и всеотдайност да дадете на бъдещото поколение увереността и силата, с които да вървят напред. Желая ви здраве, сила на духа и успехи в отговорната ви мисия. Скъпи родители, бъдете подкрепата на своите деца и техните възпитатели по пътя на знанието“, каза Янакиев по повод днешния празничен ден.
След звука на първия за годината училищен звънец децата прекрачиха прага на любимото училище. Кметът съпроводи първокласниците до техните класни стаи, за да ги поздрави още веднъж и да им пожелае да не стихва интересът им към придобиване на нови и нови знания. В една от стаите бе и неговия най-малък син, който също е първокласник в созополското училище.
6 са училищата в Община Созопол, които днес посрещнаха общо 99 усмихнати първокласници.
Как да приготвим перфектната зеленчукова супа: Лесна и здравословна рецепта
Българин вилня с брадва и резачка - потроши кола, заплаши майка си и дъщерите си
Без отпадащи преди финала на "Като две капки вода"
Щастието намига на две зодии днес, съдбата им носи приятни изненади
Люто време: мълния подпали къщи - пожарникарите на крак с часове
Изключително важна поличба за 12 май
Жълт код за всички общини на морето
Дневен хороскоп за 12 май 2026: Късметът се усмихва на Овена
Тази зодия може да срещне любовта до дни
Рискът от рак е много по-висок при хора, които не са женени
Градушка помля посевите в Плевенско, удари и Кърджали, тъмни облаци надвисват и над Ямбол
"Гадзета дело Спорт" със специален коментар за България и Джирото
Как да приготвим перфектната зеленчукова супа: Лесна и здравословна рецепта
11/05/2026, Понеделник 20:50
0
